Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kierowca łatwiej zmieni ubezpieczyciela

  operatora publicznego. Ponadto kierowcy, którzy zapomną np. o wysłaniu wypowiedzenia i podpiszą umowę z innym ubezpieczycielem otrzymają możliwość zerwania jednej z umów. - (...)

 • Polisa OC przy darowiźnie

  Pańskie pytanie nie precyzuje o jakie ubezpieczenie chodzi to zakładam, że właśnie o OC) dotyczących tego samego pojazdu jest zgodne z obowiązującymi przepisami. Ustawa o (...)

 • A jeśli sprawca wypadku nie ma polisy OC?

  ; Wypłaty świadczeń z Funduszu dokonywane są wyłącznie na rzecz poszkodowanych lub uprawnionych osób fizycznych.   Jednym z zadań Funduszu jest wypełnianie funkcji ośrodka informacji, (...)

 • Opinia prawna na temat Jak napisac podanie o rezygnacje z polisy OC wzor

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Jak napisac podanie o rezygnacje z polisy OC wzor, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Samochód trzeba ubezpieczyć - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego

  związku z ruchem tych pojazdów, czyli ubezpieczenie OC. Posiadacz pojazdu mechanicznego jest zatem obowiązany zawrzeć umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC za szkody powstałe w (...)

 • Wyższe kary dla kierowców. Za co?

  najniższej wypłaty, czyli 500 zł. To i tak o 100 zł więcej niż teraz. Jak zmienią się kary za brak polisy OC? TAK JEST TERAZ   samochody osobowe samochody (...)

 • Żądanie przez organ administracji lokalnej polisy

  Od czasu do czasu ja lub ktoś w moim imieniu występuje z wnioskiem o dopisanie współwłaściciela pojazdu. Niektóre urzędy żądają okazania przy tej czynności polisy OC. Zupełnie (...)

 • Jeśli zdarzy się wypadek samochodowy...? Czynności, które należy wykonać aby ułatwić sobie uzyskanie odszkodowania

  odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia OC na podstawie: uznania roszczenia uprawnionego, zawarcia z nim ugody lub prawomocnego orzeczenia sądowego. Wypłata winna nastąpić w ciągu 30 dni (...)

 • Polisa OC a zatrzymanie dowodu rejestracyjnego

  kwestii Unijne, co oznacza, że polisy ubezpieczeniowe są automatycznie dalej przedłużane. Niestety do dzisiaj za brak polisy OC przy sobie został mi zabrany samochód i otrzymałem mandat (...)

 • Składka OC a sprzedaż auta

  28 października 2007 roku zawarłam umowę OC na samochód z Ubezpieczycielem . W sierpniu 2008 roku sprzedałam samochód i wysłałam wygłoszenie polisy OC na w/w samochód do Ubezpieczyciela (...)

 • Płatnośc za OC

  przypadku. Wynika z tego, iż wypowiedzenie umowy ubezpieczeniowej powinno nastąpić w formie pisemnej. Definicję formy pisemnej zawiera art. 78 § 1. kodeksu cywilnego, zgodnie z którym: (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane