Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Na jakich zasadach udziela się wsparcia nowej inwestycji z Funduszu Strefowego

  Polskiej Klasyfikacji Działalności (podklasa 27.10.Z PKD), produkcji rur stalowych (podklasa 27.22.Z PKD), pozostałej obróbki wstępnej żeliwa i stali (grupa 27.3 PKD), z wyłączeniem (...)

 • Zmiana PKD w KRS

  pociągać to ma za sobą zmianę umowy spółki. Jeżeli ktoś ma nadany numer identyfikacyjny REGON, a tym samym kod PKD, w związku ze zmianą samej PKD do końca 2009r. musi ten kod zmienić (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  2003 r. o cudzoziemcach - posiadający zezwolenie na zamieszkanie na czas oznaczony, udzielone w związku z przybywaniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub przebywaniem na tym (...)

 • Opinia prawna na temat JAKIE PKD NA USŁUGI KADROWE

  Nie szukaj dłużej informacji na temat JAKIE PKD NA USŁUGI KADROWE, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż materiałów budowlanych wraz z usługą montażu - opinia prawna

  budowlano-montażowej, stosuje się stawkę właściwą dla usługi od pełnej wartości kosztorysu w wysokości 7 % od łącznej wartości usługi na podstawie art. 146 ust. 1 pkt 2 lit. a (...)

 • Stawka VAT na szkolenia

  związku, bo dostawca i szkoleniodawca są inni. Gdy usługi szkoleniowe są świadczone jako część innej usługi, stosowana jest stawka przewidziana dla usługi zasadniczej. Zatem skoro (...)

 • Roboty budowlane

  Firma prowadzi działalność gospodarczą w oparciu o wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Przedmiotem działalności są wyłącznie usługi sklasyfikowane w PKD pod pozycją 45. Czy na (...)

 • Nadchodzą ważne zmiany dla przedsiębiorców!

  wprowadzanych do obrotu na terytorium RP nazwą i adresem przedsiębiorcy wyłącznie „na towarze, jego opakowaniu, etykiecie lub instrukcji". Szwedzkie Centrum Solvit uznało, że art. (...)

 • Jak rozliczyć podatek dochodowy z tytułu kontraktu menedżerskiego? – opinia prawna

  , które świadczą usługi na podstawie umowy zlecenia na rzecz jednego podmiotu gospodarczego, i z tego tytułu wystawiają faktury VAT. Zgodnie z przepisami, jest to działalność wykonywana (...)

 • Opinia do projektu zmian ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

  imigracyjnej, która będzie wyrównywać niedobór zatrudnienia powstającego choćby na skutek emigracji Polaków za granicę. Proponowane zmiany oceniamy zatem jako mające na (...)

 • Usługi transportowe

  ) musi spełnić ta firma aby móc świadczyć usługi transportowe pojazdami o ładowności do 3,5 ton? Podejmowanie, wykonywanie i zakończenie działalności gospodarczej jest wolne dla każdego na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • własna działalność magistra prawa

  Witam wszystkich. Może ktoś się orientuje, czy magister prawa a zatem osoba bez ukończonej aplikacji może prowadzić działalność gospodarczą w (...)

 • zasady opodatkowania

  Proszę o radę, Staram się o dotację z projektu unijnego. Chcę otworzyć działalność gospodarczą świadczącą usługi administracyjne-kadrowe. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane