Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stawka VAT w przy ocenie oferty

  problem przedsiębiorców uczestniczących w przetargach. Zamawiający nie może przesądzać, jaka stawka VAT jest prawidłowa, a w postępowaniu przetargowym istotna jest (...)

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  zależała od rodzaju przedmiotu umowy. Przykład:   Przedmiotem umowy leasingu jest samochód osobowy, zaś umowa została zawarta na okres 3 lat. Ponieważ roczna stawka amortyzacji (...)

 • Kto jest podatnikiem VAT - wątpliwości dotyczące umów cywilnoprawnych

  ) nie ma obowiązku z racji wykonywania tej umowy: rejestracji dla potrzeb VAT,prowadzenia ewidencji dla potrzeb VAT,składania deklaracji dla potrzeb VAT,zapłaty podatku VAT. ETAP (...)

 • Opinia prawna na temat JAKA JEST STAWKA VAT NA TABLETKI

  Nie szukaj dłużej informacji na temat JAKA JEST STAWKA VAT NA TABLETKI, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Stawka VAT na oświetlenie garażu

  infrastrukturą towarzyszącą i opodatkować preferencyjną stawką VAT. Jeżeli natomiast garaż jest samodzielnym obiektem budowlanym, to wówczas preferencyjna stawka jest niedopuszczalna. (...)

 • Leasing w podatku VAT

  ;re w pewnych okolicznościach pozwalają na zaliczenie podatku VAT do kosztów uzyskania przychodów. Zgodnie z tymi przepisami, podatek VAT nie może być kosztem; jednakże jest (...)

 • VAT i akcyza za perfumy sprowadzone z Niemiec

  Mam zamiar importować z Niemiec oryginalne perfumy wyprodukowane na terenie UE. Jaka jest obecnie procedura importowa? Co z podatkiem VAT? Czy podlega on odliczeniu na takich (...)

 • Usługa ściągania długów a stawka podatku VAT

  widnieje zapis, iż usługa ściągania długu oraz factoringu jest zwolniona z podatku VAT. Jaka powinna być prawidłowa stawka podatku VAT oraz symbol PKWiU? Zgodnie z art. (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii

  zagranicy, a w szczególności z krajów, gdzie stawka podatku VAT na samochody jest niska. Handel nowymi środkami transportu podlega szczególnym regulacjom na obszarze Wspólnoty. (...)

 • Stawka VAT na tygodnik regionalny

  podatku VAT jest 7%. Jaka stawka podatku VAT obowiązuje w tym przypadku? W opisanym przypadku chodzi dokładnie o przepis art. 146 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku VAT. (...)

 • Sprzedaż kwoty mlecznej a VAT

  Jestem rolnikiem. VAT rozliczam na zasadach ogólnych. Chcę sprzedać kwotę mleczną. Czy muszę wystawić fakturę? Jeżeli tak, to jaka będzie stawka VAT? Zgodnie z art. 5 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane