Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pełnomocnictwo do prowadzenia przedsiębiorstwa

  , oraz jak wygląda kwestia wynagrodzenia za prowadzenie przedsiębiorstwa? Pełnomocnictwo, o którym mowa w zapytaniu, to z pewnością pełnomocnictwo cywilne, uregulowane w kodeksie (...)

 • Kodeks cywilny

  potrzebna jest szczególna forma, pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być udzielone w tej samej formie.§ 2. Pełnomocnictwo ogólne powinno być pod rygorem nieważności (...)

 • Odpowiedzialność pełnomocnika przedsiębiorstwa państwowego - opinia prawna

  kodeksu cywilnego. Art. 98  kc ze względu na zakres umocowania rozróżnia trzy rodzaje pełnomocnictw: pełnomocnictwo ogólne, pełnomocnictwo rodzajowe, pełnomocnictwo (...)

 • Opinia prawna na temat JAK WYGLĄDA PEŁNOMOCNICTWO OGÓLNE

  Nie szukaj dłużej informacji na temat JAK WYGLĄDA PEŁNOMOCNICTWO OGÓLNE, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Poinformowanie o ustanowieniu pełnomocnika

  udzielić kiedy szczególne przepisy tak stanowią. Pełnomocnictwo ogólne obejmuje umocowanie do czynności tzw. zwykłego zarządu. Pełnomocnictwo ogólne powinno być pod rygorem (...)

 • Pełnomocnicy procesowi w postępowaniu cywilnym

  podmioty na dwa sposoby. Po pierwsze może to być pełnomocnictwo ogólne, które oznacza pełnomocnictwo do prowadzenia wszelkich spraw w imieniu strony, a po drugie może to być pełnomocnictwo (...)

 • Sądowy podział majątku wspólnego małżonków - uwagi ogólne

  kilku biegłych). W razie niekorzystnego rozstrzygnięcia trzeba będzie również ponieść koszty apelacji.       Jak wspomniano, sprawy o podział majątku podlegają rozpoznaniu (...)

 • Czy zmiana obywatelstwa wymaga zmiany treści pełnomocnictwa? - opinia prawna

  przyjechać do Polski, aby sporządzić nowe pełnomocnictwo notarialne. Co mogę i jak, załatwić to drogą pocztową? Jakie dokumenty musiałaby przysłać córka, abym mógł mieć jej pełnomocnictwo, (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  podpisać, podpisuje pełnomocnictwo osoba przez nią upoważniona, z wymienieniem przyczyny, dla której strona sama się nie podpisała. Art. 91. Pełnomocnictwo procesowe obejmuje (...)

 • Co gwarantuje Ci Twoje autocasco?

  polisą stanowiącą dowód zawarcia umowy zostały Ci doręczone wspomniane ogólne warunki ubezpieczenia. I znowu u każdego ubezpieczyciela wygląda to nieco inaczej. U jednych ogólne warunki (...)

 • Pełnomocnictwo ogólne a śmierć mocodawcy

  , pełnomocnictwo ogólne, czynności zwykłego zarządu, śmierć mocodawcy, wygaśnięcie pełnomocnictwa

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • PEŁNOMOCNICTWO

  Czy wymagane jest pełnomocnictwo notarialne w przpadku korzystania ze świadczeń z wypłacanych z pomocy społecznej? Bądź podpisywania wywiadów środowiskowych (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane