Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Udziały w drodze wspólnej

  powierzchni nowych działek /działki te mają nierówne sobie powierzchnie/, czy po równo dla każdego? Jaką minimalną szerokość powinna posiadać taka droga? Proszę podać (...)

 • Szerokość drogi dojazdowej

  wydzielenie działek, jeżeli w wyniku podziału działki nie będą miały dostępu do drogi publicznej. Droga dojazdowa, szerokośc drogi, nieruchomość,

 • Służebność drogi koniecznej - szerokość dojazdu

  Czy jakieś przepisy regulują szerokość dojazdu do działki ustanowionego w akcie własności działki, jeśli on nie stanowi o szerokości drogi dojazdowej? Przepisami, które wyraźnie (...)

 • Opinia prawna na temat JAKĄ SZEROKOŚĆ POWINNA MIEĆ DROGA DOJAZDOWA DO DZIAŁKI

  Nie szukaj dłużej informacji na temat JAKĄ SZEROKOŚĆ POWINNA MIEĆ DROGA DOJAZDOWA DO DZIAŁKI, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze. 3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni (...)

 • Droga konieczna o szerokości 4,5 m

  to jednak, że droga ta musi spełniać warunki określone przez rozporządzenie. Droga powinna pod tym względem spełniać w zasadzie jeden warunek – dać odpowiedni w danej sytuacji (...)

 • Zniesienie służebności gruntowej

  przypadnie żonie. Zgodnie z wydaną decyzją o podziale warunkiem zbycia działki dalej leżącej od drogi publicznej a przez to nieposiadającej do niej dostępu, przed jej sprzedażą/zbyciem (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  współwłaścicielami działki gruntu o nr 65/5, która jest drogą wewnętrzną. Każdy z nich jest właścicielem w udziale do 1/3. Droga ta stanowi dojazd do pól (...)

 • Szerokość drogi wewnętrznej

  Mam działkę która chce podzielić na 6 mniejszych działek i wydzielić drogę dojazdową do tych działek. Jaką minimalną szerokość powinna mieć ta droga? W sytuacji (...)

 • Zniesienie współwłasności domu jednorodzinnego

  normalnego korzystania z budynku. Rozumiem przez to drogę do okienka piwnicznego, dojazd o normalnej szerokości do mojej części działki, opaskę budowlaną umożliwiającą dostęp do (...)

 • Nowe wymagania dla stacji kontroli pojazdów

  przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami;  2.   szerokość mierzona na poziomie ławy pomiarowej powinna mieścić się w granicach:  od 0,6 do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane