Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  opodatkowane. Gdzie sprawdzić, czy dochód podlega PIT? Zanim  bezrobotny czy student wezmą się za rozliczenie z fiskusem, powinni zapoznać się z listą dochodów, (...)

 • PIT 2010: wspólne rozliczenie z małżonkiem

  . Nie wymaga to pisania oraz składania dodatkowych papierów. Wniosek składa się zaznaczając po prostu odpowiednią rubrykę w formularzu. W PIT-37 musimy znaleźć w nim rubrykę zatytułowaną (...)

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania?

  zgodnie z prawem wspólnotowym należałoby eliminować podwójne opodatkowanie tam, gdzie ono występuje. Na gruncie prawa wspólnotowego i wynikającej z niego zasady niedyskryminacji (...)

 • Opinia prawna na temat GDZIE SPRAWDZIC KIEDY DOSTANE PIENIADZE Z ROZLICZENIA PIT

  Nie szukaj dłużej informacji na temat GDZIE SPRAWDZIC KIEDY DOSTANE PIENIADZE Z ROZLICZENIA PIT, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PIT 2012. Do kiedy musisz złożyć PIT-28?

  należy dołączyć odpowiednie załączniki. Jeżeli ktoś uzyskał przychody z działalności prowadzonej na własne nazwisko lub z najmu, będzie to PIT-28/A. W przypadku, gdy przychody (...)

 • PIT-28: masz czas do końca stycznia

  zlikwidowana ustawą o ochronie praw lokatorów z grudnia 2009 roku. Nie znajdziemy jej więc na nowym formularzu, gdzie została jedynie stawka w wysokości 8,5 proc. Z PIT-28/A (...)

 • Do kiedy trzeba złożyć PIT-28? - PIT 2013

  natomiast na załączniku PIT/D. Musimy pamiętać, że wypełniając formularz PIT-28 nie mamy możliwości wspólnego rozliczenia z małżonkiem lub jako samotny rodzic. Ryczałtowiec (...)

 • "Dzień otwarty" w urzędach skarbowych w Polsce - przyjdź i rozlicz się szybciej niż rok temu

  pomagające w rozliczeniu PIT-37, PIT-O, PIT-D. Z kolei dzięki inicjatywie Izby w Olszynie na drogach mazurskich gmin można spotkać „Pitobus", który umożliwia złożenie (...)

 • PIT 2012. Bezrobotny też musi się rozliczyć.

  puste. W tym przypadku kosztów uzyskania przychodu nie ma.   Kiedy składać PIT, gdy nie było zasiłku? Pamiętajmy, że rozliczenia PIT za 2012 rok dokonują podatnicy, (...)

 • Bezrobotny też musi się rozliczyć

  . Chodzi o rubrykę: inne źródła niewymienione w wierszach od 1 do 4.   Kiedy składać PIT, gdy nie było zasiłku? Pamiętajmy, że rozliczenia PIT za 2013 rok dokonują (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  nim definitywnie od razu, z tym zastrzeżeniem, że spłata kredytu pociąga za sobą powrót prawa własności na firmę podatnika. W przypadku umowy przewłaszczającej powstaje jednak problem z (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane