Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna firmy żonie

  , przedsiębiorstwo stało się w udziałach – po połowie – własnością małżonków. Darowiźnie zatem na rzecz drugiego małżonka może zatem podlegać połowa przedsiębiorstwa, gdyż (...)

 • Darowizna dla męża

  osobistego może korzystać ze zwolnienia z podatku od spadków i darowizn pod warunkiem, że darowizna została dokonana przelewem na rachunek obdarowanej i że darowizna została w (...)

 • Darowizna udziału w spółce cywilnej

  darowizna nie korzysta ze zwolnienia, ale jest opodatkowana na zasadach ogólnych. Z powyższym restrykcyjnym podejściem nie zgadzają się przedstawiciele doktryny, według których darowizna (...)

 • Opinia prawna na temat Darowizna na meza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Darowizna na meza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowizna na rzecz zstępnych a dziedziczenie

  spadkobiercę z zaliczenia darowizny na rzecz schedy -wówczas obdarowany dziedziczy spadek na zasadach ogólnych i w taki też sposób uczestniczy w podziale (tak jakby darowizny (...)

 • Darowizna pieniężna dla córki

  Skarbowego druk SD-Z1, umowę darowizny i wyciąg z konta bankowego. Urzędniczka w US twierdziła, że skoro darowizna wpłynęła na konto wspólne z mężem, jest to również darowizna (...)

 • Wyłączenie darowizny z masy spadkowej

  jej rodzic będący zstępnym dziadka. W takim bowiem przypadku jego udział spadkowy przeszedłby na jego zstępnych (art. 931 par. 2 k.c.). dziedziczenie, zachowek, darowizna, darowizna zaliczana (...)

 • Jak skutecznie nabyć swoją część odziedziczonego spadku - opinia prawna

  na wniosek, na skutek którego sąd może nakazać innemu spadkobiercy lub spadkobiercom, aby złożyli przed sądem: oświadczenia, że żadnego przedmiotu spadkowego nie zataili ani nie (...)

 • Darowizna po rozwodzie

  spadków i darowiznJednakże jeśli darowizna nastąpi po uprawomocnieniu się wyroku rozwodowego, to darowizna nieruchomości będzie podlegała podatkowi od spadków i darowizn, gdyż (...)

 • Spłata kredytu małżeństwa z darowizny

  małżonka, na rzecz majątku wspólnego małżonków (np. na spłatę wspólnego kredytu) może być natomiast traktowane jako nieodpłatne przysporzenie, a więc darowizna (...)

 • Jak najmniejszym kosztem znieść współwłasność mieszkania - opinia prawna

  części wydatkowanej nie później niż w okresie dwóch lat od dnia sprzedaży na cele mieszkaniowe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Jeżeli nie zostaną spełnione powyższe warunki związane (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Darowizna na meza

  Mamy wspolnosc majatkowa,maz zamierza przyjac darowizne w postaci nieruchomosci tylko na siebie czy potrzebna jest moja zgoda,i czy po jego smierci ja (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Darowizna mieszkania dla syna od rodziców, jakie prawa prawa żony?

  Rodzice chcą przepisać dom dla mnie. Z żoną nie mamy rozdzielności majątkowej. Jak dokonać przepisania domu aby był on wyłącznie moją własnością? (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • Rozwod - podzial majatku

  Witam Chcialbym uzyskac pomoc prawna w kwestii rozwodu i podzialu majatku. Bedzie to dlugie ale musze wszystko opisac. W 1989 rozpoczelam wspolnie z mama (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane