Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PIT 2010: kogo rozliczy pracodawca?

  . e-mailem. Potwierdził to Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu (sygn. akt I SA/Po 486/10). Trzeba również wspomnieć, że złożenie oświadczenia PIT-12 i sporządzenie (...)

 • Jak bezpiecznie wyjechać na wakacje?

  właściwego do spraw turystyki, zawierającego dane objęte wpisem oraz datę dokonania tego wydruku. Wydruk ten może stanowić potwierdzenie wpisu do Ewidencji w zakresie danych objętych (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  rodziców lub opiekunów prawnych i należy je wykazać w zeznaniu rocznym i załączniku PIT/M do zeznania. Od tej zasady łącznego opodatkowania dochodów rodziców (...)

 • Opinia prawna na temat DRUK PIT-5 DO WYPEŁNIENIA I WYDRUKU

  Nie szukaj dłużej informacji na temat DRUK PIT-5 DO WYPEŁNIENIA I WYDRUKU, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kogo firma wyręczy w rozliczeniu PIT?

  dany rok podatkowy) i samodzielnie wypełnić PIT-36 lub PIT-37. Dotyczy to np. sytuacji, gdy pomimo złożenia oświadczenia zdecydujemy się skorzystać z ulg podatkowych i preferencji (...)

 • PIT 2013. Kogo firma wyręczy w rozliczeniu PIT?

  oświadczenia zdecydujemy się skorzystać z ulg podatkowych i preferencji lub przekazać 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. PIT 2012, rozliczenie PIT, PIT-12, (...)

 • Korekta rocznego zeznania PIT. Wspólne rozliczenie małżonków nie jest możliwe

  można także użyć w sytuacji, gdy pierwotnie składaliśmy papierowy PIT (i odwrotnie – możliwe jest złożenie papierowej korekty, gdy wcześniej składaliśmy PIT elektronicznie). Jeśli (...)

 • Nawet bez PIT, zeznanie trzeba złożyć

  2013 r., a podatnik złożył wniosek o wcześniejsze wystawienie PIT-11. Zgubę trzeba wyjaśnić Na początku warto dowiedzieć się od pracodawcy, czemu nie otrzymaliśmy PIT-11. Jeśli okaże (...)

 • Odsetki od pożyczki a podatek

  skarbowego. W terminie do końca lutego następnego roku, spółka ma również obowiązek przesłać podatnikowi (osobie fizycznej) imienną informację o wysokości dochodu (art. 42 ust. 1 i 2 ustawy (...)

 • Kwota wolna od opodatkowania a podatek liniowy

  działalności gospodarczej, poinformowałem pracodawcę, że chcę, by to on odliczał mi tę kwotę od podatku. Otrzymałem do wypełnienia druk PIT-2, w którym czytam m.in. "określam (...)

 • Terminy przekazania informacji niezbędnych do wypełnienia zeznania podatkowego za 2004 r.

  do zasady jest taki jak w innych przypadkach, jednak z zastrzeżeniem, że zleceniodawca powinien to uczynić do dnia zaprzestania działalności w razie zaprzestania przez płatnika prowadzenia działalności

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane