Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  - naczelnik urzędu skarbowego właściwy ze względu na miejsce zamieszkania; 2) nieposiadających stałego miejsca zamieszkania lub siedziby albo stałego miejsca prowadzenia działalności (...)

 • Właściwy naczelnik urzędu skarbowego

  osób fizycznych właściwy jest naczelnik urzędu skarbowego według miejsca zamieszkania podatnika, stąd zmiana miejsca wykonywania działalności, bez jednoczesnej zmiany miejsca zamieszkania, (...)

 • Prawa osoby oskarżonej

  niedaleko położonej wioski, gdzie mieszka mój stały klient i zapytać czy przypadkiem nie jest potrzebny węgiel. Po drodze zatrzymało mnie dwóch młodych ludzi i zapytało czy mógłbym zawieźć (...)

 • Opinia prawna na temat Czy policja ustala adres zamieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Czy policja ustala adres zamieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Adres zakładu pracy w zeznaniach świadka

  uwagi na cel postępowania. Wtedy powinna Pani w zeznaniu wskazać adres zakładu pracy. świadek, komenda policji, policja, zeznanie, zeznania świadka, dane świadka, adres, zakład pracy

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  porządek w celu zapewnienia bezpieczeństwa i realizacji zadań kary pozbawienia wolności, w tym ochrony społeczeństwa przed przestępczością.§ 2. Dyrektor ustala porządek wewnętrzny zakładu karnego. Art. (...)

 • Ograniczony i nieograniczony obowiązek podatkowy – czy należy płacić podatki od dochodów uzyskanych za granicą?

  zauważyć, że miejscem zamieszkania jest miejscowość, poza tym nie musi się w ogóle pokrywać z miejscowością, w której znajduje się adres zameldowania osoby.Czy osoba mająca miejsce zamieszkania (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  zamieszkania w kraju - według miejsca pobytu strony lub jednej ze stron; jeżeli żadna ze stron nie ma w kraju zamieszkania (siedziby) lub pobytu - według miejsca ostatniego ich zamieszkania (...)

 • Zamieszkanie a pobyt stały

  obywatel w ogóle ma obowiązek odpowiadać na pytanie o adres zamieszkania? Należy zauważyć, że kodeks cywilny określa czym jest miejsce (a nie adres) zamieszkania. Natomiast (...)

 • Ujawnienie adresu policjanta

  Czy ujawnienie adresu zamieszkania policjanta, bez jego zgody przez przełożonych służbowych osobom, wobec których policja prowadzi postępowanie karne, narusza przepisy ustawy o ochronie (...)

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  gospodarczej; adres punktu sprzedaży; adres punktu składowania napojów alkoholowych (magazynu dystrybucyjnego). Do wniosku o wydanie zezwolenia należy dołączyć następujące (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

  Małe pytanko, jak udowodnić mążowi, że nie interesuje sie dzieckiem. Od 10 miesięcy ma możliwość widzeń z dzieckiem w każdą sobotę, ale nie (...)

 • widzenia z dzieckiem

  Chciałabym się dowiedzieć czy jako matka dziecka, to ja mogę złożyć wniosek o ustalenie liczby widzeń z dzieckiem? Ojciec dziecka jest osobą nahalną (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane