Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nagrywanie przebiegu wydarzeń

  karnym.Samo nagrywanie rozmów jest karalne na podstawie art. 267 § 2 kk. Warunkiem zastosowania tego przepisu jest nagrywanie informacji, do których (...)

 • Nagrywanie rozmów a naruszenie dóbr osobistych

  Czy karalne jest nagrywanie, bez konkretnego celu, rozmów w których bierze udział min. nagrywający? Czy zatajenie faktu nagrywania rozmowy wpływa w jakiś sposób na (...)

 • Granice kontroli pracownika - opinia prawna

  dopuszcza rejestrację rozmów pracowników w takim celu? Czy klient dzwoniący do nas musi być o tym fakcie informowany? Czy pracownik powinien podpisać stosowne oświadczenie, że zgadza (...)

 • Opinia prawna na temat Czy karalne jest nagrywanie na dyktafon rozmów

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Czy karalne jest nagrywanie na dyktafon rozmów, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Fałszywe oskarżenia

  swoich praw, gdyby on te oskarżenia zgłosił na policję. Czy ten policjant może oskarżyć tę osobę, że go nagrywała bez jego wiedzy? Czy faktycznie bezpodstawnie powołałem organy (...)

 • Dokumentacja zdarzeń w postaci nagrania

  na podsłuchiwanie i nagrywanie rozmów można naruszać zasady współżycia społecznego. Bez wątpienia podsłuchiwanie, które jest dokonywane bez zgody właściwego organu (sądu) (...)

 • Nagrywanie prywatnych rozmów

  Czy nagrywanie rozmów prowadzonych przez siebie z innymi osobami bez poinformowania tych osób, że są nagrywane jest naruszeniem prawa? Jakie przepisy to regulują? Czy można (...)

 • Nagrywanie rozmów a zasady prawa

  bezprawności z powodu wagi naruszonego dobra choć sporne w doktrynie, jest przyjmowane w orzecznictwie. zasady, prawo, nagrywanie rozmów, zasady współżycia społecznego

 • Kodeks wykroczeń

  zgody na podjęcie pracy społecznie użytecznej zamienionej na podstawie § 1 albo uchyla się od jej wykonania, lub 2) zamiana grzywny na pracę społecznie użyteczną jest niemożliwa (...)

 • Jak powołać świadków?

  przesłuchania świadków na określone okoliczności. We wniosku należy określić dane świadków, którzy mają zostać wezwani na rozprawę celem złożenia zeznań. Jeśli (...)

 • Nagranie jako dowód na sprawie rozwodowej

  jej dóbr osobistych, można się bronić argumentem, iż działanie zostało podjęte w celu ochrony uzasadnionego interesu prawnego. Co do kwestii alimentów na dziecko, to sąd ustali ich wysokość (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Nagranie rozmowy telefonicznej

  Mam watpliwości, czy nagranie prowadzonej rozmowy telefonicznej jest sprzeczne z prawem? Nagrałam taką rozmowę z osoba, która oskarżyła mnie o grożby (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane