Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo własności przemysłowej (art. 1 - 62)

  . 1. Wynalazek uważa się za nowy, jeśli nie jest on częścią stanu techniki.  2. Przez stan techniki rozumie się wszystko to, co przed datą, według której oznacza (...)

 • Rozliczenie dochodu z Polski i Danii

  Danii dieta wynosi 324 DKK za dzień. Podatnik może też korzystać z ulg przewidzianych polskim prawem lub np. może rozliczyć się wspólnie z małżonkiem (o ile spełnia wymogi – a są nimi w

 • Podpis a parafa

  może być złożony w sposób mniej czytelny, pod warunkiem, że pozwala na indywidualizację podpisującego. Nie oznacza to jednak, że za podpis będzie uważany skrót nazwiska podpisującego. (...)

 • Opinia prawna na temat Co oznacza skrót dkk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Co oznacza skrót dkk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  błąd, w szczególności co do charakteru, właściwości lub pochodzenia geograficznego towaru. 4) wykreślenia z właściwego rejestru podmiotu mającego osobowość prawną, któremu przysługiwało (...)

 • Sygnatura akt sądowych

  Bardzo proszę o odpowiedź, co oznacza skrót CRN występujacy przy orzecznictwie np. w postanowieniu z dnia 12.03.1975r. III CRN 456/74 przyjął, że przewidziany w art. 759 § 2 k.p.c. nadzór (...)

 • Prawa ochronne na znak towarowy

  przeznaczony, jak też zgłaszać do Urzędu Patentowego uwagi co do istnienia okoliczności uniemożliwiających udzielenie prawa ochronnego. Wydanie decyzji o udzieleniu prawa ochronnego na znak towarowy (...)

 • Majątek wspólników spółki cywilnej - współwłasność

  zaspokojenia także z majątku wspólnego małżonków. Oznacza to, iż w przypadku, gdyby małżonek uchylał się od obowiązku spłaty kredytu, bank może prowadzić także egzekucję z majątku wspólnego (...)

 • Rejestracja wzoru przemysłowego

  wypowiedzenia się co do jej zasadności Prezes Urzędu Patentowego przekazuje do rozpatrzenia w Izbie Odwoławczej. Urząd Patentowy udziela informacji o zgłoszeniu wynalazku, wzoru użytkowego, wzoru (...)

 • System REACH i nowe wymogi dla branży chemicznej

  chemikaliów (REACH) oraz utworzenia Europejskiej Agencji Chemikaliów, tworzy ono tzw. pakiet REACH. Skrót REACH oznacza: Registration, Evaluation, Authorisation of CHemicals (Rejestracja, (...)

 • Zastrzeżenie nazwy firmy

  nazwy, o której mowa w art. 5 stanowi wyłączne kryterium rozstrzygania w przedmiocie kolizji oznaczeń na podstawie tego przepisu. W praktyce oznacza to, iż kto pierwszy faktycznie rozpoczął używanie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Co oznacza Artykuł 203&1dkk ??

  Czy ktoś mi odpowie na pytanie co oznacza Artukuł 203&1dkk i co oznacza skrót dkk . Jak mi się wydaje jest to prawo karne . Art. 203. [Prostytucja] (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane