Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasiłek macierzyński dla kobiet-przedsiębiorców

  : mogę pracować na podstawie umów zleceń czy nie? Kogo powinnam informować o urodzeniu dziecka? ZUS? Urząd Skarbowy? Czy w przypadku gdy jestem na zwolnieniu będąc (...)

 • Umowa o pracę a świadczenia chorobowe

  , jeżeli w dniu ukończenia 55 lat będzie przebywać na zwolnieniu lekarskim? Czy będąc na zwolnieniu lekarskim może otrzymać wypowiedzenie? Zgodnie (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  , na okres nie przekraczający jednorazowo 30 godzin, 8) zezwolenie na opuszczenie zakładu karnego bez dozoru, na okres nie przekraczający jednorazowo 14 dni, 9) pochwała, 10) (...)

 • Opinia prawna na temat CZY BĘDĄC NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM MUSZĘ PŁACIĆ SKŁADKI KRUS

  Nie szukaj dłużej informacji na temat CZY BĘDĄC NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM MUSZĘ PŁACIĆ SKŁADKI KRUS, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umorzenie składki KRUS

  cudzego bydła na gruncie użyczonym). Do chwili obecnej kontynuuję umowę użyczenia gruntu. Podatek rolny opłaca użyczający. Czy jestem zobowiązany do opłacania składek KRUS od 2002 (...)

 • Urlop bezpłatny

  pracownika będącego na urlopie bezpłatnym. Jeżeli tak to jaką formę zawiadomienia muszę zastosować aby miało ono skutek prawny. Czy mogę zwolnić pracownika na zwolnieniu (...)

 • Działalność gospodarcza na urlopie wychowawczym a składki - opinia prawna

  ubezpieczenia społecznego - emerytalnego i rentowego? Co jest tytułem – stosunek pracy, urlop wychowawczy czy działalność gospodarcza? Czy muszę obowiązkowo płacić składki (...)

 • Zasiłek dla absolwenta

  , opłacał składki na ubezpieczenia społeczne z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności lub współpracy, przy czym podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego

  zgodnie z zakresem umowy o pracę. Czy będąc na zwolnieniu chorobowym musiałam opłacać składki do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego? Po upływie zwolnienia lekarskiego (...)

 • Ubezpieczenie społeczne KRUS a praca w firmie

  Witam pracuję w dużej firmie na pełny etat. Oprócz tego posiadam paro hektarowe gospodarstwo rolne. Czy muszę płacić składki na ubezpieczenie społeczne z KRUS? (...)

 • Jak rozwiązać umowę o pracę z nauczycielem, gdy żąda udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia - opinia prawna

  negatywną ocenę pracy, a przebywa na zwolnieniu lekarskim? Na dodatek wystąpił o udzielenie mu urlopu dla poratowania zdrowia art. 73. Czy w takim wypadku muszę mu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • ciąża a wygaśnięcie umowy

  jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane