Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  odliczenia podatku od raty czynszu. Do maja 2005 r. podatnik odliczył już 5.000 zł podatku VAT. Pomimo wejścia w życie nowych regulacji podatnik nie ma prawa do dokonania dalszego odliczenia (...)

 • Ważność homologacji fabrycznej pojazdu z 2003 r.

  podatkach dochodowych. homologacja fabryczna, badanie techniczne, samochód, odliczenie VAT, paliwo

 • Badanie techniczne auta wynajmowanego

  masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony – może wykonać jego dodatkowe badanie techniczne dla potrzeb VAT. paliwo, odliczenie VAT, samochód ciążarowy, badanie (...)

 • Opinia prawna na temat BADANIE TECHNICZNE SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO DO ODLICZENIE VAT

  Nie szukaj dłużej informacji na temat BADANIE TECHNICZNE SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO DO ODLICZENIE VAT, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Leasing w podatku VAT

  , leasing operacyjny, świadczenie usług, okres przejściowy, pojazdy leasingowane, samochody, badanie techniczne pojazdów, okręgowa stacja kontroli pojazdów, odliczenie podatku VAT, (...)

 • Odliczanie podatku VAT od paliwa i części - stan prawny do 22 sierpnia 2005 r.

  ma prawa do odliczenia podatku VAT w ogóle.   Natychmiast po uchwaleniu zmian w ustawie powstały wątpliwości, czy można odliczać podatek od paliwa nabytego do samochodów, (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  mniejsza niż: w przypadku samochodu z 2 miejscami – 493 kg w przypadku samochodu z 3 miejscami – 561 kg w przypadku samochodu z 4 miejscami – 629 kg w przypadku samochodu (...)

 • Odliczenie VAT od rat leasingowych

  podatku w wysokości 100%. Czy w okresie do czasu przeprowadzenia badań osoba użytkująca ten samochód ma prawo do odliczania podatku VAT w całości? Co w przypadku, kiedy w wydanym zaświadczeniu (...)

 • Odliczanie VAT od auta - brak zaświadczniea

  Firma kupiła samochód o masie 3,49 tony. Do chwili obecnej - złożenia deklaracji VAT za okres zakupu - nie zostało przeprowadzone dodatkowe badanie techniczne przez okręgową stację (...)

 • Badanie techniczne samochodu

  zaświadczenia z okręgowej stacji kontroli pojazdów. pojazd samochodowy, dopuszczalna masa całkowita, odliczenie VAT, badanie techniczne

 • Paliwo do samochodu a VAT

  całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (o którym mowa w art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT), nie odnosi się do paliwa wykorzystywanego do pojazdów, których ten przepis nie dotyczy. Oznacza (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

  Witam, chciałbym kupić samochód sportowy dla siebie, na spółkę z o.o. Auto (Mercedes SL500, dwuosobowy lub Mercedes CLS500, czteroosobowy) kosztuje (...)

 • Vat od ciężarówki

  Art 88 ust 1 pkt 3 z 11 marca 2004 mowi o odliczeniu Vat od paliwa do samochodu ciężarowego. z podanego wzoru wynika iz moje mondeo combi ma za małą (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • Czy mogę już zdjąć kratkę?

  W grudniu 2002 kupiłem w kredycie auto z homologacją ciężarową, w styczniu 2003 odliczyłem VAT, nadal go amortyzuję. Od 1 maja mój samochód nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane