Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Apelacja karna od wyroku zaocznego

  okręgowego, którą się składa za pośrednictwem sądu I instancji (art. 14 § 1 pkt 1 kpw, art. 103 § 2 kpw, art. 105 § 3 kpw). Apelację wnosi się na piśmie (...)

 • Karta Nauczyciela

  odpowiednio do rozmowy kwalifikacyjnej, o której mowa w art. 9b ust. 1 pkt 1, egzaminu, o którym mowa w art. 9b ust. 1 pkt 2, lub może się ubiegać o akceptację (...)

 • Uwagi do projektu nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej

  zostały zdobyte zostały uznane za nieważne.Ad. art. 1 pkt 7 lit. A /art. 80 ust. 2 pkt 3/Z naszej wiedzy wynika, że przepis ten w obecnie obowiązującym brzmieniu ma zastosowanie (...)

 • Opinia prawna na temat Art.5§1 pkt 1 kpw

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Art.5§1 pkt 1 kpw, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kierujący pojazdami

  kierowców albo kierownik innego podmiotu prowadzącego szkolenie. 6. Starosta, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, może umożliwić przekazywanie informacji oraz danych, o których (...)

 • Kodeks karny skarbowy

    Część ogólna DZIAŁ I Art. 1. § 1. Odpowiedzialności karnej za przestępstwo skarbowe lub odpowiedzialności za wykroczenie skarbowe podlega ten tylko, kto popełnia czyn społecznie (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 1 - 106)

  2007 Nr 80, poz. 542, Nr 120, poz. 818. DZIAŁ I System szkolnictwa wyższego Rozdział 1 Przepisy ogólne Art. 11. Ustawę stosuje się do publicznych (...)

 • Karta Nauczyciela (art. 47 - 102)

  nagród kuratorów oświaty oraz nagród organów sprawujących nadzór pedagogiczny dla nauczycieli, o których mowa w art. 1 ust. 1 pkt 1 (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 1 - 14)

  skarbowego o tych okolicznościach, w terminie 7 dni od ich zaistnienia.Art. 5.  1.  Przychody z udziału w spółce niebędącej osobą prawną, z zastrzeżeniem art. 1 ust. (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  dokumentów urzędowych sporządzanych przez organy jednostek organizacyjnych lub podmioty, w zakresie poruczonych im z mocy prawa lub porozumienia spraw wymienionych w art. 1 pkt 1 (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  , którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2.  3. Ustanawianie odrębnej własności lokali w domach wielolokalowych, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana warunków umowy

  Jeśli regulamin świadczenia usług telakomunikacyjnych jest powołany w treści umowy, czy zmiana regulaminu stanowi wypowiedzenie warunków umowy? Czy (...)

 • Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

  Obywatel polski będzie musiał zgłosić fakt wyjazdu za granicę w urzędzie gminy. Jeśli wyjazd ten będzie dłuższy niż sześć miesięcy, będzie (...)

 • kwestia warunkowego umorzenia postepowania

  Witam wszystkich internautów zainteresowanych prawem karnym i nie tylko :) Mam pytanko: po jakim czasie ulega zatarciu warunkowe umorzenie postepowania (...)

 • Odprawy pracownicze

  Kto ponosi odpowiedzialność odsetek z tytułu nie wypłaconej w terminie odprawy pracowniczej ZUS czy zakład pracy , jak powinno wyglądać podanie (...)

 • podgladanie w pracy przez szefa kamera

  Mam takie pytanie - czy szef moze w zakladzie pracy zamontowac kamery i korzystac z ich obrazu poprzez internet w domu patrzac co robia jego pracownicy? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane