Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Można obniżać wypłaty komorników

  uiszczenia. Zgodnie z nowymi przepisami do wniosku będą stosowane przepisy kodeksu postępowania cywilnego, regulujące tryb składania skargi na czynności komornika (art. 767- 7674 k.p.c.). Oznacza (...)

 • Czy Sejm ułatwi składanie skargi kasacyjnej w postępowaniu cywilnym?

  okazał się niezgodny z Konstytucją. Zmiana jest więc konieczna. Aktualnie w przypadku nie wskazania w skardze kasacyjnej (art. 398[4] § 1 k.p.c.):orzeczenia, od którego skarga jest wnoszona (...)

 • Matka nie będzie mogła utrudniać ojcu kontaktu z dzieckiem

  sądu opiekuńczego (art. 598[5] - 598[12] k.p.c.), na wypadek konieczności odebrania osoby, która pozostaje pod władzą rodzicielską czy też opieką.Odesłanie do wskazanych regulacji, umożliwi (...)

 • Opinia prawna na temat ART.913 KPC

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ART.913 KPC, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa najmu mieszkania po zajęciu

  dokładnie kiedy umowa została zawarta. Według art. 930 § 4 kpc umowa najmu jest bezskuteczna wobec nabywcy nieruchomości w egzekucji. Czy bezskuteczne są tylko umowy najmu zawarte po wejściu (...)

 • właściwość miejscowa sądu przy skardze na czynność komornika

  ; Znaczenie w przedmiotowej sprawie będzie miał art. 767  § 1 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. 1964 nr 43 poz. 296) – dalej k.p.c., (...)

 • Osoby uprawnione do żądania sporządzenia spisu inwentarza spadku

  Kto może żądać sporządzenia spisu inwentarza spadku? Na mocy art. 637 § 1 k.p.c. na wniosek tego, kto uprawdopodobni, że jest spadkobiercą, uprawnionym do zachowku lub zapisobiercą, albo (...)

 • Eksmisja z lokalu socjalnego

  mógła się przenieść (podstawa prawna: art.1046 kodeksu postępowania cywilnego; dalej: kpc.) Pomieszczenie tymczasowe, to, zgodnie z definicją zwartą w ustawie o ochronie praw lokatorów

 • Uprawnienia komornika

  Na podstawie art. 762 § 2 k.p.c. komornik może ukarać osobę grzywną za udzielanie wyjaśnień świadomie fałszywych. Sytuacja ta (jak wynika z Państwa odpowiedzi tutaj http://e-prawnik.pl/moj-eprawnik

 • Warunki formalne pisma procesowego

  Jakie warunki formalne musi spełnić pismo procesowe, by było zgodne z przepisami Kodeksu postępowania cywilnego? Na mocy art. 126 § 1 k.p.c. każde pismo procesowe powinno zawierać: 1

 • Akta księgi wieczystej nieruchomości

  prawnego” w takim rozumieniu pokrywa się zazwyczaj z pojęciem „zainteresowania w sprawie” w znaczeniu użytym w art. 510 § 1 kpc, interes prawny (a więc nie emocjonalny, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • komentarze do art.416.1 KPc

  Gdzie mozna szukac komentarzy do art. 416.1 KPC. Dysponuje komentarzem P. WOjcika . Szczegolnie wazne jest jak sporzadzi,c skarge o wznowienie , aby (...)

 • Zeznania w trybie art.304 kpc

  Czy strona zeznajca w trybie art.304 kpc (proces przed sadem rodzinnym) moze odpowiadac karnie za skladanie falszywych zeznan? Czy pouczenie o odpowiedzialnosci (...)

 • Egzekucja z art.1051 k.p.c § 3

  Jak interpretować : § 3. Jeżeli w samym tytule egzekucyjnym nie postanowiono, że w razie dokonania zmiany sprzecznej z obowiązkiem dłużnika wierzyciel (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane