Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co mogę zrobić w przypadku kiedy mój partner, bez mojej zgody wziął na mnie kredyt?

  mają art. 76-83 kpc, z tym że skutki związane z interwencją powstają w stosunku do wezwanego, także jeżeli nie zgłosi on interwencji ubocznej (art. 85 kpc). Z punktu widzenia przypozywającego (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy udzielonego w związku z okolicznościami, o których mowa w art. 127 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (...)

 • Na czym polegają wyłudzenia VAT?

  dokonywany jest handel towarami.   Podstawa prawna: ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług  (Dz.U. z 2017 r., poz. 1221); ustawa z dnia 29 sierpnia (...)

 • Porada prawna na temat 96.02.z o oszustwo11

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 96.02.z o oszustwo11, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Złóż wniosek o 500+

  . O PODATKU DOCHODOWYM OD OSÓB FIZYCZNYCH (DZ. U. Z 2012 R. POZ. 361, Z PÓŹN. ZM.) 3. OŚWIADCZENIE WNIOSKODAWCY O DOCHODZIE SWOIM ALBO CZŁONKA RODZINY ROZLICZAJĄCEGO (...)

 • Propozycje KE dla konsumentów i konkurencji

  naukowych przedkładanych na poparcie wniosków o udzielenie zezwolenia. W związku z tym apeluję do państw członkowskich i Parlamentu Europejskiego o szybkie przekształcenie tego (...)

 • "Nigeryjski szwindel"

  pochodzą z nielegalnego źródła (np. z działalności terrorystycznej lub handlu narkotykami). Ofiara, która już widzi siebie jako milionera, pokrywa kolejne koszty związane z finalizacją (...)

 • Popełnienie kilku przestępstw a recydywa

  łączeniu, sąd orzeka karę łączną, biorąc za podstawę kary z osobna wymierzone za zbiegające się przestępstwa. Karę łączną orzeka się w wysokości od największej z orzeczonych kar (...)

 • Oszustwo nigeryjskie

  Na czym polega oszustwo nigeryjskie? Czy znaleźliście na swojej skrzynce pocztowej informację z prośbą o pomoc w odzyskaniu pieniędzy z zablokowanego konta uchodźcy, zaproszenie (...)

 • Przestępczość w okresie I - IX.2008 - średnio prawie 250 przestępstw mniej każdego dnia

  włamaniem - o 14,8 proc (ze wzrostem wykrywalności o 2,1 proc do poziomu 32,2 proc.), co oznacza, że było ich mniej o 15.632, duży spadek kradzieży cudzej rzeczy - o 11,8 proc. (...)

 • Osądzenie po raz drugi

  prokuratury (wzbogacone o powyższe nowe informacje) i następnie ewentualnie doprowadzić do ponownego procesu - skazania dłużnika za oszustwo? Zgodnie z art. 286 kodeksu karnego, oszustwo (...)

 • Przestępstwo oszustwa popełnione przez funkcjonariusza publicznego - opinia prawna

  kumulatywna, czyli oskarżenie o popełnienie przestępstwa z art. 231 § 1 k.k. i art. 286 § 1 k.k. w związku z art. 11 § 2 k.k., gdyż art. 231 § 1 k.k. nie wymaga powstania (...)

 • Kodeks Karny - Część szczególna, Rozdziały XXVIII-XXXVII

  uprawnionej do kontroli, o której mowa w rozdziale 1e ustawy z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej (Dz. U. z 2004 r. Nr 156, poz. 1641 ze zm.) lub osobie przybranej do jej (...)

 • Oszustwo - ściganie z urzędu

  . Zasadą postępowania karnego jest postępowanie z oskarżenia publicznego. Jeżeli jakieś przestępstwo ścigane jest z oskarżenia prywatnego przepis wyraźnie o tym stanowi. W przypadku (...)

 • Problem wystawienia przez spółkę z o.o. faktur VAT podmiotom nieistniejącym – opinia prawna (Opinia oparta na starej ustawie o podatku od towarów i usług)

  art. 19 ustawy o VAT, uprawniającego do obniżenia podatku należnego o naliczony, w braku możliwości ich zastosowania to właśnie ogólna norma art. 19 ustawy o VAT znajdzie zastosowanie. (...)

 • Zakup auta z cofniętym licznikiem

  wyceny i nie kontynuowanie sprawy sądowej? Czy sąd przychyli się do czegoś takiego? Czy mogę wnieść sprawę np. z prawa karnego o oszustwo - przekręcenie licznika zostało udowodnione. (...)

 • Należyta staranność w VAT

  wyłudzenia VAT?   Podstawa prawna: ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2004 r.,  Nr 54, poz. 535, z późn. zm.; tzw. ustawa (...)

 • Kierujący pojazdami

  ) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej, c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa (...)

 • Kodeks pracy

  , gdy rozwiązano umowę o pracę z pracownikiem-ojcem wychowującym dziecko w okresie korzystania z urlopu macierzyńskiego albo gdy rozwiązanie umowy o pracę podlega ograniczeniu (...)

 • Definicja przestępstwa oszustwa

  razie, gdy pokrzywdzonym jest osoba bliska ściganie następuje na jej wniosek. Prosimy również o zapoznanie z pojęciem oszustwo zamieszczonym w słowniku pojęć. oszustwo, przestępstwo, (...)

 • Umorzenie egzekucji a długi

  Po otrzymaniu postanowienia o umorzeniu postępowania egzekucyjnego z powodu niewypłacalności, dziś skontaktowałam się z firmą windykacyjną jednego z wierzycieli, który był umieszczony (...)

 • Czy nie odwołanie pełnomocnika może wywołać negatywne konsekwencje dla firmy – opinia prawna

  umowy) można przyjąć (ale wymaga to dowodów przeciw dacie wskazanej w dokumencie, którą Państwo zaakceptowali), że do zawarcia umowy nie doszło z datą 26.04.2005, ale z datą późniejszą (...)

 • Działanie w celu osiągnięcia korzyści

  korzyści. Pamiętać należy i o drugiej stronie medalu, to znaczy z uwagi na brak pieniędzy w obrocie gospodarczym, powszechną praktyką były transakcje z odroczonym terminem płatności, (...)

 • Pokazy garnków - jak zrezygnować z zakupu?

  informacji o prawie odstąpienia. Konsument nie może jednak z tego powodu odstąpić od umowy po upływie trzech miesięcy od jej wykonania. Zgodnie z przepisem art. 4 u.o.n.p.k., jeżeli (...)

 • Udzielanie porad prawnych przez nieuprawnionego

  pozew do sądu cywilnego o odszkodowanie za nienależyte wykonanie umowy. przestępstwo, nieuczciwa konkurencja, zobowiązanie, odszkodowanie, oszustwo, groźba

 • Będą surowe kary za cofanie liczników w samochodach

  do Polski. W praktyce chodzi o walkę z oszukiwaniem nabywców aut, którzy nieświadomie kupują pojazd z wyższym przebiegiem, często nienadający się do użytku, i płacą (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane