Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracowników

  ;wynagrodzenia brutto  do 2,0% wynagrodzenia brutto  4,0% wynagrodzenia brutto Finansowane przez pracodawcę*     1,5% wynagrodzenia brutto  do (...)

 • Definicje wynagrodzenia brutto i netto

  Czy istnieje wiążąca w praktyce sądowej definicja wynagrodzenia (dochodów) brutto i netto? Czy tez są to pojęcia \"płynne\" tzn. czy za dochód netto można przyjąć dochód brutto (...)

 • Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących najniższą krajową za pracę czeka podwyżka. Najniższa krajowa wzrośnie wtedy do 2.100 złotych brutto, tj. 1530 zł netto (na rękę). (...)

 • Porada prawna na temat 8.50 brutto ile to netto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 8.50 brutto ile to netto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wynagrodzenie brutto i netto

  wynagrodzeniu netto, a jakie w brutto? Czy jest to w ten sposób, że netto to kwota, którą pracownik dostaje do ręki czyli po potrąceniu ZUS i dodaniu zasiłku rodzinnego, a brutto (...)

 • Podatek tonażowy już w 2007 roku

  ; Dobową stawkę ustala się w zależności od pojemności netto statku od każdych 100 NT, według stawek wyrażonych w euro, określonych w poniższej tabeli.      Pojemność netto (...)

 • Średnia krajowa - ile wynosi?

  krajowa netto Dane podawane przez GUS to kwoty brutto. Po odliczeniu podatku i składek osoba zarabiająca na podstawie stosunku pracy 4379 zł brutto otrzymałaby 3117 zł netto, a (...)

 • Czy nauczyciele dostaną tylko ochłapy?

  brutto lub wariant w ujęciu netto)."     (Pobierz plik z tabelami w formacie .pdf) Źródło: www.mps.gov.pl nauczyciele, pensje, wynagrodzenia, najniższa emerytura

 • Najniższa krajowa 2013 - ile wynosi?

  brutto.   Rzeczywiście pracownik otrzyma więc „na rękę” 1 181,38 zł (w 2012 roku najniższa pensja netto wynosiła 1 111,86 zł). Zobacz, ile wynosi średnia (...)

 • Kto otrzyma jednorazowe świadczenie pieniężne?

  części - odpowiednio do liczby osób uprawnionych do renty rodzinnej na dzień 30 kwietnia 2019 r. Jeżeli do renty rodzinnej uprawnione są np. 2 osoby – każdej przysługuje po 550,00 zł (brutto

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  albo podmiot odbierający nakłada się karę pieniężną w wysokości 46% różnicy wartości netto towaru zgłoszonego i towaru rzeczywiście przewożonego podlegającego obowiązkowi zgłoszenia, (...)

 • Błędnie naliczony VAT

  przyjęcia skorygowanej faktury podnoszącej cenę wskutek podniesienia stawki VAT. stawka VAT, cena netto, cena brutto, wzrost ceny, faktura korygująca

 • Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?

  podatku (wartość sprzedaży netto); 12)  stawkę podatku; 13)  sumę wartości sprzedaży netto z podziałem na sprzedaż objętą poszczególnymi stawkami podatku i sprzedaż (...)

 • Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  zapłata całości lub części kwoty odpowiadającej wartości sprzedaży netto wynikającej z faktury jest płacona przez nabywcę na rachunek rozliczeniowy/rachunek w SKOK dostawcy lub jest rozliczana (...)

 • Zmiany w systemie monitorowania przewozu SENT

  przewożonego towaru (kara jest nakładana w wysokości 46% wartości brutto towaru). Przed zmianą przepisów była to wartość netto (art. 21 ust. 1 i 2). Zmiana wysokości kary pieniężnej (...)

 • Prawa komandytariusza w spółce komandytowej

  brutto spółki stanowi nadwyżka aktywów nad pasywami, tzn. wszystkie wartości majątkowe łącznie ze środkami pieniężnymi przewyższają sumę wartości zobowiązań i wkładów. (...)

 • Najniższa krajowa w górę. Zobacz, co wzrośnie wraz z nią

  wynagrodzenia, osoba zatrudniona na jedną trzecią etatu powinna podzielić 1.500 zł na trzy. Minimalna pensja na niepełnym etacie w 2012 roku Wymiar zatrudnienia Zarobki brutto Zarobki brutto (...)

 • Dla kogo świadczenie „Emerytura+”?

  zdrowotne, jak ma to miejsce w przypadku najniższej emerytury, kwota netto dodatkowego świadczenia wyniesie finalnie 888,25 złotych. Czy trzeba będzie składać dodatkowe wnioski, żeby otrzymać dodatkową

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  miesięcy w ciągu roku kalendarzowego) w ciągu nie więcej niż 3 kolejnych lat kalendarzowych, o ile w okresie 5 lat poprzedzających dzień złożenia wniosku podmiot ten powierzał wykonywanie (...)

 • Najniższa krajowa 2012 netto: ile wynosi?

  Po Nowym Roku zmieni się wysokość płacy minimalnej. Zobacz o ile. Minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie do stycznia 2012 roku do 1500 zł brutto. Będzie zatem wyższe o 8,2 proc. od kwoty, (...)

 • Rozliczenia stron w kwocie netto oraz brutto

  odbywają się co do zasady w cenach netto, ponieważ jako podatnikom przysługuje im prawo do odliczenia podatku. Tymczasem kwestia ustalenia, czy umówiona kwota jest kwotą netto, czy brutto, (...)

 • Podatek PIT 2017 wyższy niż rok temu?

  brutto) i wprowadzenie ich do przygotowanego na rok 2017 Programu e-pity gotowego już do rozliczeń w 2018 roku, pozwoli Ci ustalić, o ile zwiększy się Twój podatek PIT.  Jeżeli okaże (...)

 • Świadczenie pielęgnacyjne w 2015 r. Ile wynosi?

  . W 2006 roku dostawali zaledwie 420 zł miesięcznie netto. Obecnie świadczenie pielęgnacyjne pobiera już 105 tys. rodziców i opiekunów niepełnosprawnych dzieci. W 2007 r. otrzymywało je zaledwie (...)

 • Potrącenia komornicze z zasiłku

  z zasiłku chorobowego pracodawca dokonuje biorąc pod uwagę wysokość do 25 procent zasiłku chorobowego brutto czy netto odnosząc kwotę wolną od potrąceń do kwoty najniższej emerytury brutto (...)

 • Odsetki zasądzone od zaległego wynagrodzenia należy liczyć od kwoty brutto czy netto - opinia prawna

  podatek dochodowy od osób fizycznych.” Oznacza to, że odsetki powinny zostać naliczone od kwoty brutto, a nie netto wynagrodzenia.Aby uzyskać pełne zaspokojenie roszczeń winien Pan (...)

 • Pytanie za ponad sto miliardów euro: na czym polega budżet UE?

  transakcji walutowych, opodatkowanie lokat oszczędnościowych, podatek od transakcji finansowych.Dlaczego Polska nie jest płatnikiem netto?W skrócie "płatnikiem netto" określamy kraj, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ile wynosi najniższa krajowa netto w 2011r.

  Witam Mam pytanie ile wynbosi w tym roku, czyli 2011 najniższa krajowa ile brutto a ile netto?Z góry wszystkim bardzi dziękuje za odpowiedzi

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane