Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Program „Opieka 75+” - czyli gminy zaopiekują się seniorami...

  osób, które kończą 75 lat? W przypadku osób, które kończą 75 lat, zapotrzebowanie na środki w ramach programu należy liczyć od dnia ukończenia przez nie 75 (...)

 • Bezpłatne leki dla seniorów

  pozycji na liście leków 75+ (113 substancje czynne). Wydatki pacjentów 75+ na leki refundowane: 860 mln zł w 2015 r.; 735 mln zł w 2016 r. (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  wynosi: 840,00 zł. Kwota wolna od potrąceń i egzekucji dla należności innych niż alimentacyjne dla renty socjalnej to 75% najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, czyli 75% (...)

 • Porada prawna na temat 75

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 75, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Trwała niezdolność do pracy a wysokość zachowku

  egzystencji albo, ukończyła 75 lat. Przesłanki niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji należy traktować łącznie. Ustawodawca uznał natomiast, iż osoby które ukończyły (...)

 • „Opieka 75+” nie tylko dla najstarszych

  opiekuńczych dla osób powyżej 75. roku życia. Program w przyszłym roku będzie działał w rozszerzonej formule. Kto korzysta z programu „Opieka 75+”? „Opieka (...)

 • Co nowego dla ubogich i seniorów?

  pieniądze z programu „Opieka 75+”? Program „Opieka 75+” jest adresowany do małych gmin, w tym gmin wiejskich, miejskich (do 20 tys. mieszkańców) i gmin miejsko-wiejskich (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  również skutki w odniesieniu do dodatkowego prawa ochronnego. Art. 75 [10]. Prezes Rady Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe wymogi, jakim powinien odpowiadać wniosek o udzielenie

 • Więcej na leki dla seniorów

  przeznaczonych na realizację programu "leki 75+", który będzie wynosił 693,3 mln zł, oraz  limit dziesięcioletni wydatków przeznaczonych na realizację programu "leki 75+", (...)

 • Jakie stawki minimalne obowiązują za czynności adwokackie?

  ;nie wniósł skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia - 75 % stawki minimalnej, w obu wypadkach nie mniej niż 120 zł.  Stawki minimalne wynoszą w postępowaniu przed

 • Zmienione opłaty za czynności radców prawnych

  % stawki minimalnej, a jeżeli w pierwszej instancji nie prowadził sprawy ten sam radca prawny - 75 % stawki minimalnej, w obu wypadkach nie mniej niż 60 zł;  przed sądem apelacyjnym - 75 (...)

 • Podstawy zarządzenia wykonania zawieszonej kary - opinia prawna

  przedmiocie zarządzenia wykonania zawieszonej kary, sąd powinien wysłuchać skazanego lub jego obrońcę, chyba że zachodzą okoliczności zarządzenia wykonania kary określone w art. 75 § 1 Kodeksu (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 596-633)

  . Nr 106, poz. 496, z 1997 r. Nr 75, poz. 471, z 1998 r. Nr 106, poz. 668, z 1999 r. Nr 75, poz. 853 i Nr 83, poz. 931 oraz z 2000 r. Nr 48, poz. 545) w art. 8 w ust. 1 wyrazy "w spółce

 • Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe osoby na urlopie wychowawczym

  . Podstawa wymiaru składek pani Matyldy na ubezpieczenia emerytalne i rentowe z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym wynosi 1.575 zł (czyli jest równa 75% minimalnego wynagrodzenia w 2018 (...)

 • Zmiana powództwa a wartość przedmiotu sporu

  przedmiotu sporu ze względu na właściwość rzeczową sądu rejonowego wynosi 75 000,00 zł. Czy zasądzone już 11 000,00 zł jest liczone na poczet tych 75 000 zł? Czy mogę tak sformułować (...)

 • Kodeks wykroczeń

  przywrócenia do stanu poprzedniego, a także orzec podanie orzeczenia o ukaraniu do publicznej wiadomości w szczególny sposób.Art. 75. § 1. Kto bez zachowania należytej ostrożności wystawia lub wywiesza (...)

 • Koszty zastępstwa w razie apelacji co do części

  ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego ustanowionego z urzędu).W przypadku wartości przedmiotu zaskarżenia:do 500 zł - jest to połowa lub 75% (...)

 • Polityka dla seniorów

  starszych w wieku 75+ i więcej , zamieszkałych na terenach małych gmin do 60 tys. mieszkańców. W ramach programu gminy wiejskie, miejsko-wiejskie i miejskie do 60 tys. mieszkańców mogą

 • Czy można zaskarżyć niewykonane postanowienie o zatrzymaniu?

  na podstawie art. 75 § 2 k.p.k. (tak jak decyzja o zatrzymaniu oskarżonego wydawana przez sąd), podejmowana powinna być w formie postanowienia; Sąd Najwyższy zaznaczył, iż skoro przepis art. (...)

 • Jaka opłata od zażalenia na zarządzenie o zwrocie zgłoszenia wierzytelności?

  u.k.s.c. Skoro nie można zastosować ani art. 75 pkt. 3, ani art. 19 ust. 3 pkt. 2 u.k.s.c., to właściwą podstawą prawną ustalenia opłaty od wspomnianego zażalenia stanowi art. 14 (...)

 • Kiedy rusza program Pracowniczych Planów Kapitałowych?

  zgromadzone środki jednorazowo, choć wtedy 75% z nich będzie opodatkowane. Jeżeli kwota ta będzie wypłacana w miesięcznych ratach przez 10 lat, to nie będzie opodatkowana. Zarządzanie środkami (...)

 • Jakie wsparcie można uzyskać przy termomodernizacji i remoncie?

  obiektów budowlanych i terenów zieleni, jeżeli wymagają tego względy bezpieczeństwa lub sanitarne. Zgodnie z art. 75 ustawy - Prawo ochrony środowiska, w trakcie prac budowlanych inwestor

 • Kto może dostać rentę z tytułu niezdolności do pracy?

  - wynosi 75% podstawy jej wymiaru i jest niezależna od wymiaru stażu ubezpieczeniowego. Renta szkoleniowa nie może być niższa niż najniższa wysokość renty z tytułu częściowej niezdolności (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  do 75 m.kw. (lub 85 m.kw. w przypadku osób wychowujących co najmniej troje dzieci); domu jednorodzinnego o powierzchni do 100 m.kw. (lub 110 m.kw. w przypadku osób wychowujących co

 • PIT 2012. Co grozi za ukrywanie dochodów?

  od nieujawnionych dochodów nie jest karą, ale szczególnego rodzaju podatkiem, zatem jego zastosowanie wraz z sankcją karną – czyli 75 proc. podatkiem – nie łamie zakazu

 • Działalność gospodarcza emeryta wojskowego

  punktów wynosi 75% , to nie dochodzi do zmniejszenia emerytury wojskowej. Zgodnie z art. 40a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin osoba uprawniona do zaopatrzenia

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • 75 aresztu

  mam problem bo zostałem skazany na 75 dni aresztu za niezapłacenie grzywny odwołałem się i przegrałem czy mogę uiścić grzywnę zamiast aresztu (...)

 • alimenty 100% od ojca dziecka

  Witam, ma ktoś z taką sytuację- koszty utrzymania dziecka ponosi jedna ze stron w 100% ? Witaj. Pomijam treści z kodeksu rodzinnego, bo doświadczam (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Eksmisja osoby powyżej 75 r. życia

  Mój dziadek w wieku 86 lat, dostał 3-miesięczne wypowiedzenie mieszkania od nowego właściciela. Dziadek mieszka w wynajmowanym lokalu od 30 lat i (...)

 • walka o zachowek

  witam, moj problem a wlasciwie problem mojego taty polega na tym, iz miesiac temu zmarla jego mama( jej maz juz nie zyje 15 lat), tata posiada dwie siostry, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane