Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kierujący pojazdami

  2, A, B1, B, B+E lub T wydaje się na okres 15 lat, z tym że: a) okres ten może być krótszy, o ile wynika to z orzeczenia lekarskiego, o którym mowa w art. 11 ust. 1 pkt 2 lit. (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  ;b niepełnosprawnych w wysokości od 30 do 35%, c) 75% na zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych - w przypadku płatników osiągających wskaźnik zatrudnienia (...)

 • Przedsiębiorca a PFRON

  stopnia niepełnosprawności; 1.125 zł - w przypadku osób niepełnosprawnych zaliczonych do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności; 450 zł - w przypadku osób niepełnosprawnych (...)

 • Porada prawna na temat 7450b

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 7450b, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Plany zmian w transporcie drogowym

  osób z naruszeniem przepisów art. 27b pkt 2-4 ustawy (art. 1 pkt 8 projektu), które wprowadzają obowiązek prowadzenia przez pośrednika przy przewozie osób rejestru (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  pracowników lub osób prowadzących działalność na własny rachunek, którzy podlegali ustawodawstwu jednego lub kilku państw członkowskich, niezależnie od obywatelstwa tych osób, (...)

 • Polityka dla seniorów

  pozarządowe i inne podmioty uprawnione działające na rzecz osób starszych mogły ubiegać się o dofinansowanie od 20 do 200 tysięcy zł w ramach 4 priorytetów: Edukacja osób (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2008 r. Nr 14, poz. 92, z późn. zm.),5a. (uchylony)5b. (uchylony)6. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio w stosunku (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  firma B występuje w tym łańcuchu w charakterze podwykonawcy (świadczy usługi na zlecenie firmy A), to właśnie firma A występuje jako generalny wykonawca świadczenia. Transakcja dokonana pomiędzy (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  ewidencjonowania czasu pracy pracowników zatrudnionych w celu realizacji działalności badawczo-rozwojowej dla potrzeb rozliczenia ulgi B+R. Z art. 24a ust. 1b ustawy o PIT (podobnie jak z (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 149 - 242)

  ;sposób ustalania wartości katastralnych;  5) sposób zakończenia powszechnej taksacji;  6) sposób i terminy przeprowadzania kontroli powszechnej (...)

 • Kodeks wyborczy

  sposób zwyczajowo przyjęty w danej gminie.Art. 37b. § 1. Państwowa Komisja Wyborcza zamieszcza na stronie internetowej portalu, o którym mowa w art. 160 § 2 pkt 1, informacje (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  likwidacji działalności.4. Obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych dotyczy osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych, spółek jawnych osób fizycznych (...)

 • Dokumentacja przetwarzania danych osobowych według RODO

  na danych, wykonywanych przez jedną lub kilka osób, które można określić w sposób zbiorczy, w związku z celem, w jakim te czynności są podejmowane. Przykład: W przypadku

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  zakresie podatku dochodowego,   38a)  wydatków na rzecz osób wchodzących w skład rad nadzorczych, komisji rewizyjnych lub organów stanowiących osób prawnych, (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  społecznych lub obywatelskich, bez względu na sposób powoływania tych osób, nie wyłączając odszkodowania za utracony zarobek, z wyjątkiem przychodów, o których mowa (...)

 • Podatek u źródła (WHT)

  osób fizycznych. Podatek dochodowy od osób prawnych: WH-WCZ - Wniosek podatnika o zwrot podatku dochodowego od osób prawnych pobranego od należności wypłaconych (...)

 • Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym

  osób wchodzących w jej skład,b) oznaczenie dyrektorów wykonawczych, niebędących członkami rady administrującej, uprawnionych do reprezentowania spółki europejskiej oraz (...)

 • „Dostępność plus” i włączanie wyłączonych

  społeczeństwa. Chodzi też o ułatwienia dla osób starszych, osób z dysfunkcjami takimi jak dysgrafia czy dysleksja. Niedostępność stron to także wyzwanie dla czasowo kontuzjowanych. (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 20-22)

  Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz z zakładowych funduszy rehabilitacji osób niepełnosprawnych, b) doraźną lub okresową pomoc pieniężną dla (...)

 • Obowiązki związane z naruszeniami ochrony danych osobowych

  administrator uznaje ryzyko naruszenia praw i wolności osób fizycznych za mało prawdopodobne. Jeżeli chodzi o sposób prowadzenia ewidencji, Grupa Robocza Art. 29 podkreśla, (...)

 • 17 maja 2019 r. - Dzień Osób z Niepełnosprawnością

  , którego celem jest zapewnienie odpowiednich warunków mieszkaniowych dla osób niepełnosprawnych. To centra opiekuńczo-mieszkalne (wsparcie dorosłych osób ze spektrum (...)

 • Jak powołać inspektora ochrony danych?

  głównie niewielkie podmioty, w jakiś sposób ze sobą powiązane, przetwarzające dane osobowe w zbliżonych celach bądź w podobny sposób (np. przy wykorzystaniu (...)

 • Ocena skutków dla ochrony danych

  przeprowadzaniu oceny skutków dla ochrony danych przyjmujemy perspektywę osób fizycznych, ponieważ ocena dotyczy ryzyka naruszenia praw tych osób; niezależnie od formy, ocena (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  i misji specjalnych, osób należących do personelu organizacji międzynarodowych oraz innych osób korzystających z przywilejów i immunitetów na podstawie ustaw, umów

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 17 - 42)

  , otrzymujących darowizny, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 7 oraz w art. 26 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, przepisy ust. 1e i (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • sprawa spadkowa

  Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Mandat za B2

  Witam, Codziennie mój mąż skracał sobie drogę do naszej posesji przez sąsiadującą ulicę. Skracał drogę ponieważ w okolicy trwają prace remontowe (...)

 • kupie prawko kat B

  kupe prawko kat B z wpisem . Jaka cena ? pisz na xprox@op.pl znam czl;owieka , ktory zalatwia prawko bez zaliczek, szybko i tanio. polecam Go! 1500zł tomasz75@spoko.pl (...)

 • mandat za znak B-23

  Straż Miejska próbowała mi wręczyć mandat karny za złamanie zakazu zawracania,fakt ten zauważył strażnik i zarejestrował kamerą obrotową.Mandatu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane