Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny skarbowy

  ; 1, art. 41, art. 43 § 2, art. 51, art. 57, art. 58 § 1 i 2a, art. 60 § 1 i 2, art. 62, art. 63, art. 66 § 1, art. 67, art. 68, art. 69 § 1 i 2, (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  7Wygaśnięcie zobowiązań podatkowych Art. 59. § 1. Zobowiązanie podatkowe wygasa w całości lub w części wskutek: 1) zapłaty;  2) pobrania podatku przez płatnika lub inkasenta; (...)

 • Prawo bankowe

  których mowa w ust. 1, jeżeli przepisy odrębnych ustaw uprawniają je do tego.Art. 6. 1. Poza wykonywaniem czynności bankowych, o których mowa w Art. 5 ust. 1 i 2, banki mogą: 1) (...)

 • Porada prawna na temat 66 paragraf 1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 66 paragraf 1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kierujący pojazdami

  niepełnosprawności spełniającym warunki, o których mowa w pkt 1 lit. a i b - w przypadku szkolenia osoby niepełnosprawnej. Art. 25. 1. Podczas jazdy osoby ubiegającej się o uzyskanie (...)

 • Kodeks wykroczeń

  grzywny.§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 lub 2 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.Art. 88. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu

 • VI - Kodeks postępowania karnego - Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych

  samym wymiarze,  2) w wypadkach określonych w § 1 pkt 2-4. § 3. Przepisów § 1 pkt 1 oraz § 2 pkt 1 nie stosuje się, jeżeli czyn nie stanowi przestępstwa (...)

 • Kodeks cywilny

  odpowiedź wysłaną bez nieuzasadnionego opóźnienia. Art. 66[1].  § 1. Oferta złożona w postaci elektronicznej wiąże składającego, jeżeli druga strona niezwłocznie potwierdzi (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  . W przypadku wyłączenia naczelnika urzędu skarbowego z przyczyn określonych w:  1) § 1 pkt 1, a także pkt 3 lub 4 w związku z pkt 1 - sprawę załatwia naczelnik (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  w art. 12 § 1 i 2.Art. 14. § 1. Sądem odwoławczym w sprawach o wykroczenia podlegających właściwości sądów powszechnych, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, jest: 1) sąd okręgowy (...)

 • Kodeks pracy

  , że w przypadku, o którym mowa w § 1 pkt 1, okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc, a w przypadku, o którym mowa w § 1 pkt 2 - 3 miesiące.§ (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wyrok nakazowy - proszę o pomoc.

  A więc sprawa wygląda w ten sposób... Parę tygodni temu o godz.15 popołudniu na terenie ogrodzonej , wynajmowanej przeze mnie posesji a konkretnie (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • odstąpienie od umowy przed terminem

  Witam, bardzo prosiłbym o pomoc jak najszybszą, bo sprawa jest dla mnie bardzo ważna. Będę wdzięczny za odpowiedź. Posiadam umowę o dzieło, której (...)

 • 286 paragraf 1 k.k

  Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy popełniając czyn karalny z art. 286 paragraf 1 k.k na cudza niekorzysc na kwotę 875zł, (kwota zwrucona) zastosowano (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane