Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Reforma edukacji

  ; kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy; kształcenia ogólnego dla szkoły policealnej. Już od 1 września 2017 r. według nowej podstawy (...)

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  podstawowej i spełnia się go np. przez uczęszczanie do szkoły publicznej lub niepublicznej. Natomiast obowiązek nauki trwa do ukończenia 18. roku życia. Edukacja domowa Każdy rodzic (...)

 • Karta Nauczyciela

  szkoły;    5) rady rodziców.    2. Dyrektor szkoły jest obowiązany dokonać oceny pracy nauczyciela w okresie nie dłuższym niż 3 miesiące od (...)

 • Porada prawna na temat 5 latki do szkoły od kiedy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 5 latki do szkoły od kiedy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Główne informacje o przygotowywanych zmianach dotyczących najmłodszych

  nie zdecydują inaczejZgłoszenie do 15 kwietnia 2010 r. w obwodowej szkole zamiaru posłania 6-latka do edukacji przedszkolnej - w 2010/2011, a 7-latka do szkoły - w 2011/2012(wskazane (...)

 • Jak będą przeprowadzane egzaminy eksternistyczne?

  świadectwo ukończenia zasadniczej szkoły zawodowej lub szkoły zasadniczej. Zaś do egzaminów eksternistycznych z zakresu szkoły ponadgimnazjalnej - szkoły policealnej dla (...)

 • Rok szkolny 2018/2019 - co nowego dla uczniów i nauczycieli?

  przerwa świąteczna potrwa od 23 do 31 grudnia 2018 r., przerwa wiosenna od 18 do 23 kwietnia 2019 r. Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach: 14-27 stycznia (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  do zasiłku rodzinnego (w niektórych państwach członkowskich również do dodatku do emerytury lub renty na utrzymanie dziecka); jest studentem i wychowuje dziecko - podlega (...)

 • Kolejne podwyżki dla nauczycieli

  . przedszkolaków w wieku od 3 do 5 lat. To wzrost w stosunku do roku ubiegłego o 1,65 p. proc. Na wsi do placówek wychowania przedszkolnego (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  uprawnioną osobę;25) niedostateczna widoczność - widoczność występującą od zmierzchu do świtu, a także w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza od świtu do zmierzchu;26) (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 17 - 42)

  ;Podatnik traci prawo do odliczeń związanych z nabyciem nowej technologii, jeżeli przed upływem trzech lat podatkowych licząc od końca roku podatkowego, w którym wprowadził nową technologię (...)

 • Uznawanie zagranicznych świadectw szkolnych oraz świadectw maturalnych

  szkoły lub świadectwie maturalnym uzyskanym za setOstatni( '63' ); granicą brak jest adnotacji stwierdzającej uprawnienie do ubiegania się o przyjęcie na studia wyższe do każdego (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  1 motocykl o pojemności skokowej silnika do 125 cm3, mocy do 11 kW i stosunku mocy do masy własnej do 0,1 kW/kg, motocykl trójkołowy o mocy do 15 kW, pojazdy z kategorii (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  wojewodę na wniosek cudzoziemca, uprawnia zarówno do pracy, jak i do pobytu. Stroną inicjującą pracę jest, co do zasady, pracodawca (zezwolenie na pracę, zezwolenie na pracę (...)

 • Oświata po zmianach

  posiadali kompetencje do wydawania opinii w sprawie likwidacji szkoły czy zawodu, nie posiadali natomiast kompetencji do wydawania opinii w sprawie zakładania publicznej szkoły rolniczej (...)

 • Kierujący pojazdami

  wymaganych do kierowania pojazdem i używania pojazdu; 2) zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. 2. Instruktor, niezależnie od dokumentów (...)

 • Fair play w internecie?

  procedurę. Procedura ta nie będzie miała wpływu na prawa użytkowników do odwołania się do sądów krajowych w celu dochodzenia swoich praw, co jednoznacznie określono w nowych (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  niższe od kwot określonych w załączniku nr 2 do ustawy; 5od przyczepy lub naczepy, o których mowa w art. 8 pkt 5 - 1 324,57 zł; 6) od (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  Do dnia przekazania organowi właściwemu realizacji zadań z zakresu świadczeń rodzinnych zadania te są finansowane z budżetu państwa.Art. 49. 1. W okresie od dnia 1 września 2005 r. do (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  osobie uprawnionej do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego lub do świadczenia przedemerytalnego oraz do urlopu (...)

 • Kto i w jakiej procedurze wypłaca świadczenia rodzinne?

  złożone do końca okresu zasiłkowego. Jeżeli wznowienie wypłaty do końca okresu zasiłkowego nie nastąpi, wówczas prawo do świadczeń rodzinnych wygasa. Pamiętaj, że: od (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  uprawnienia do renty, muszą składać wniosek o emeryturę, aby od 1 października nabyć prawo do emerytury? Tak. W celu uzyskania prawa do emerytury w obniżonym wieku emerytalnym, (...)

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?

  ;źniej niż od 10 tygodnia ciąży do dnia porodu. Zaświadczenie o pozostawaniu matki dziecka pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do dnia (...)

 • Kodeks karny

  roku do lat 15, a zakaz wymieniony w art. 39 pkt 2c orzeka się w latach, od lat 2 do 6. § 2. Pozbawienie praw publicznych, obowiązek lub zakaz obowiązuje od uprawomocnienia (...)

 • Jak będą finansowane zadania oświatowe?

  okres pracy niezbędny do rozpoczęcia stażu na stopień nauczyciela mianowanego oraz z 1 roku do 4 lat wydłuży się okres pracy konieczny do rozpoczęcia stażu na stopień nauczyciela (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  prawa uprawniające do przystąpienia do egzaminu notarialnego. Aplikacja notarialna skrócona zostaje z 2 lat i 6 miesięcy do 2 lat, a likwidacji ulega cześć testowa egzaminu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Zarabia 5tys, o ile mogęsię starać?

  Mój były partner zarabia około 5 tys miesięcznie. Mamy dwójke dzieci, 7 i 2 lata. Proszę o doradzenie o jaka kwote moge sie starać alimentów? Witam, Proponuję (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane