Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  . Czy JPK_VAT powinien uzgadniać się z danymi zawartymi w deklaracji VAT? Zarówno JPK_VAT, jak i deklaracja VAT powinny być odzwierciedleniem ewidencji zakupów (...)

 • VAT do zmiany

  – W kierunku jednolitego unijnego obszaru VAT Pytania i odpowiedzi na temat proponowanych narzędzi służących do zwalczania oszustw związanych z VAT Plan działania w sprawie (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  związanej z produkcją energii ze spalanego surowca. W tym zakresie korzysta on z usług podwykonawców – B i C (podatnicy VAT czynni), którzy wykonują wynikające z (...)

 • Porada prawna na temat 4221z stawki vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 4221z stawki vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  jako podatnika VAT UE i powiadamia go o powyższym. Na marginesie należy również zauważyć, iż równoznaczne z wykreśleniem podatnika z rejestru jako podatnika VAT-UE jest oczywiście (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  zaznaczyć, że wykreślenie podatnika z rejestru VAT jest jednoznaczne z wykreśleniem go z rejestru podatników VAT UE. Wykreślenie podatnika z rejestru VAT UE (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  ” należy składać w odniesieniu do druków VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-12). Deklaracja VAT-7 i terminy jej składania Deklaracja VAT-7 jest najczęściej składaną (...)

 • Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  urzędu skarbowego. Na co mogą być przeznaczone pieniądze z rachunku VAT? Środki z rachunku VAT mogą być wykorzystane do uregulowania kwoty VAT wykazanej w fakturze z (...)

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  zmodyfikowaną atmosferą, które zwykle są pakowane i etykietowane z przeznaczeniem na sprzedaż. Z kolei, zgodnie z wyjaśnieniami do działu 56 "Działalność usługowa związana (...)

 • Reforma stawek VAT!

  obniżonych (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 839 oraz z 2017 r., poz. 1702, z późn. zm.). Wiążąca Informacja Stawkowa, Nomenklatura Scalona, VAT, stawka, towar, stawki obniżone, (...)

 • Rozporządzenia wykonawcze do ustawy o VAT

  wzorów deklaracji podatkowych dla podatku od towarów i usług (pobierz (30 KB)) określa wzory deklaracji: VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-9, VAT-10, VAT-11 (...)

 • Symbol PKWiU

  tego dotyczy. Proszę o informację, czy zmieniły się zasady co do opisania obniżonej stawki VAT, jeżeli tak, to bardzo proszę o informację, jaki to artykuł? Faktycznie od roku 2011 częściowo (...)

 • VAT na e-booki

  prawodawcę Unii, polegającego na wyłączeniu wszystkich usług elektronicznych z możliwości stosowania obniżonej stawki VAT. W odniesieniu do obowiązku konsultacji z Parlamentem (...)

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT

  został zarejestrowany jako podatnik VAT UE. (…) Należy stwierdzić, iż obowiązku wynikającego z art. 97 ust. 1 dopełnił podatnik w momencie złożenia zgłoszenia VAT-R z (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  ;wnież związane z dodaniem art. 33a i wprowadzeniem możliwości rozliczania podatku związanego z importem w deklaracji. Zmiana ta wprowadza zasady odliczania podatku z tytułu importu według (...)

 • Zmienione opłaty za czynności radców prawnych

  % stawki minimalnej, a jeżeli w pierwszej instancji nie prowadził sprawy ten sam radca prawny - 75 % stawki minimalnej, w obu wypadkach nie mniej niż 60 zł;  przed sądem apelacyjnym - 75 (...)

 • Przez kolejne lata będziemy płacili wyższy VAT

  . stawki VAT (stawka podstawowa z 22 proc. do 23 proc., stawka obniżona z 7 proc. do 8 proc. oraz odpowiednio zwiększone zryczałtowane stawki VAT) miały obowiązywać (...)

 • KE proponuje na stałe obniżony VAT w budownictwie i na pieluszki

  osób starszych mogły korzystać ze zredukowanej stawki VAT. Aż 5 krajów, w tym Polska, od lat łamało ten przepis i stosowało obniżony VAT na pieluszki, za co groziły im (...)

 • Zakup nowego i używanego samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import

  , w przypadku samochodów nabywanych do firmy, wydawane jest z urzędu na druku VAT-25, po dokonaniu zapłaty podatku. UWAGA! Jeżeli nabywca jest zarejestrowany jako podatnik „VAT-UE&rdquo

 • Noworoczne zmiany w VAT

  ; - departamenty zamorskie Republiki Francuskiej - z Republiki Francuskiej,  - Górę Athos - z Republiki Greckiej,  - Wyspy Alandzkie - z Republiki Finlandii;  - Wyspy (...)

 • VAT bez wyjątków - opodatkowanie w miejscu przeznaczenia

  reformy systemu VAT. W planie działania w sprawie VAT z 2016 r. Komisja zapowiedziała, że zamierza zaproponować wprowadzenie docelowego systemu VAT w UE. Od tego czasu poczyniono (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  , a przeznaczonego pod zabudowę podlega opodatkowaniu według podstawowej 22% stawki tego podatku (art. 41 ust. 1 ustawy VAT). Niemniej polska ustawa przewiduje wyjątki od stosowania wskazanej 22% (...)

 • Refakturowanie usług organizacji szkolenia

  imieniu swego kontrahenta. Sygnatura przywołanej decyzji to: III RN 13/01. Jak wynika z powyższego, kluczowe znaczenie może mieć dla zasosowania preferencyjnej stawki odpowiednie skonstuowanie (...)

 • Brak rejestracji VAT-R/UE dla WDT a stawka 0%

  . Potwierdzenie zarejestrowania jako podatnik VAT-UE spółka uzyskała z dnia 19.04.2004r. Naczelnik Urzędu Skarbowego, postanowił co następuje: „Art. 13 ust. 6 ustawy z dnia 11 marca (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  . Obciążenie podatkami mieszkania to zarówno VAT zawarty w cenie kupowanych świadczeń (w zależności od przedmiotu zakupu zastosowanie może znaleźć zarówno zwolnienie z VAT, jak też (...)

 • Postaraj się o zwrot VAT za materiały budowlane!

  15/22 (tj. 68,18 %) sumy VAT-u wynikającej z faktur VAT dokumentujących takie wydatki. W przypadku stawek wyższych wynosi ona: 1) 65,22% - dla stawki 23%, 2) 62,50% - dla stawki (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • jaki VAT?

  czy można skorzystać z obniżonej stawki VAT na zakup towarów przeznaczonych dla straży pożarnej? Nawet jeżeli zakupu dokonuje gmina? w takim przypadku (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • VAT a sprzedaż z Polski do Szewcji?

  Witam! Mam pytanie, jak rozwiązać kwestię podatku VAT w następującej sytuacji: I wersja sp. z o.o. (czynny podatnik VAT) II wersja osoba fizyczna (...)

 • Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

  Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? Na co (...)

 • Podatek liniowy

  Od kilku lat trwa w Polsce dyskusja nad wprowadzenim podatku liniowego. Naszym zdaniem jest jest to doskonałe rozwiązanie, upraszczające zapętlony (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane