Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odprawa za zwolnienie jednego pracownika

  W dniu 27.03.2009 otrzymałam rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem przez pracodawcę (art. 30 paragraf 1 pkt 2) Kodeksu Pracy. W rozwiązaniu umowy pracodawca nie podał przyczyny mojego

 • Prawo pomocy w postępowaniu sądowoadministracyjnym

  wcześniejszych ustaleń  Teza uchwały brzmi:  Niezachowanie, określonego w art. 252 par. 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr (...)

 • Opóźnienie w wykonaniu zobowiązania

  nieruchomości, a faktyczne przeniesienie własności nieruchomości nastąpi dopiero w dniu podpisania umowy przyrzeczonej. Umowa przyrzeczona powinna była więc zostać zawarta do dnia 30 czerwca. Zawarcie (...)

 • Porada prawna na temat 30 paragraf

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 30 paragraf, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak dochodzić roszczeń, gdy zamawiający odmawia współpracy - opinia prawna

  przed jej przyznaniem. W nowej umowie powinien był się znaleźć zapis o treści np. „30 dni od podpisania niniejszej umowy”. Podobnie paragraf 9 nie został wykreślony przez moją (...)

 • Wyjście ze spółki cywilnej

  2003 r., I CK 201/02, LEX nr 151608)2. Kwestia wypowiedzenia udziału w spółce cywilnej w umowie została uregulowana podobnie, co w Kodeksie cywilnym. Paragraf dziewiąty umowy stanowi, że

 • Opłata za ustanowienie hipoteki

  ), wierzytelności zabezpieczonej hipoteką pobiera się, z zastrzeżeniem § 2, opłatę sądową stanowiącą dwudziestą część całego wpisu stosunkowego, o którym mowa powyżej. Paragraf 2 Rozporządzenia (...)

 • Wypowiedzenie układu zbiorowego pracy

  ? Art. 241[7] paragraf 4 kodeksu Pracy regulował zasady obowiązywania układu zbiorowego pracy po jego rozwiązaniu lub wypowiedzeniu. Otóż według tego przepisu, zakładowy układ zbiorowy pracy obowiązywał

 • Czy i kiedy nastąpi przedawnienie spornego zobowiązania podatkowego - opinia prawna

  jej zwrotu, który winien być przeprowadzony w terminie 30 dni od dnia wydania decyzji o zmianie, uchyleniu lub stwierdzeniu nieważności decyzji (pierwotnej). podatek, zbowiązanie, podatek, postępowanie

 • Zmiana regulaminu wynagradzania nauczycieli - opinia prawna

  jednostka samorządu terytorialnego – art. 30 ust. 6 Karty Nauczyciela). Regulamin wynagradzania  Zgodnie z art. 30 ust. 6 Karty Nauczyciela organ prowadzący szkołę będący jednostką (...)

 • Wynagrodzenie za wykonane dzieło

  Pana. Do tej pory, zapłata powinna była nastąpić do 30 dni od dnia wykonania dzieła. Obecnie, obowiązek ten powstaje wraz z odebraniem dzieła przez zamawiającego. Zgodnie z art. 643 Zamawiający

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • spotkanie z diabłem PILNE

  Witam, postaram sie krótko zarysować obraz sytuacji, poznałam pewnego człowieka przez internet (czat), później rozmowy na gadu, obiecywał mi różne (...)

 • Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

  Witam, chciał bym prosić Państwa o zainteresowanie niezwykłą i szokującą sprawą która toczy się przed sądem w Bielsku- Białej. Sprawa była (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Więziennictwo

  Kobiety w więzieniach, zagadnienia penitencjarne (Magda) TO wszystko to LIPA. Przyklad: mlody chlopaczek (JESZCZE nigdy nie karany) zostaje zlapany na (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane