Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dni wolne z tytułu opieki nad dzieckiem

  pracodawcy (o ile oczywiście nie skorzystała z tego zwolnienia u poprzedniego pracodawcy), przysługują jej w danym roku 2 dni zwolnienia. Jednym słowem, pracownicy roku 2006 przysługiwały 2 dni zwolnienia

 • Błędnie naliczony VAT

  przyjęcia skorygowanej faktury podnoszącej cenę wskutek podniesienia stawki VAT. stawka VAT, cena netto, cena brutto, wzrost ceny, faktura korygująca

 • Wysokość emerytur przedsiębiorców zależna jedynie od nich

  sytuacji ok. 1 100 zł i nie ma znaczenia ile do tej pory zarabiał. To suma znacznie mniejsza niż 50% dotychczasowych zarobków. Nie wszyscy równi Trzeba pamiętać, że przedsiębiorca

 • Porada prawna na temat 3/4 etatu ile to brutto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 3/4 etatu ile to brutto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Delegacja zleceniobiorcy

  ;źniej zleceniobiorcy przez zleceniodawcę. Jeśli koszty byłyby ponoszone bezpośrednio przez zleceniodawcę, a nie wypłacane zleceniobiorcy, to o ile są tylko związane z uzyskiwaniem przychodów (...)

 • Podatek tonażowy już w 2007 roku

  przynależności.  Ile wyniesie podatek tonażowy? Podatek tonażowy będzie podatkiem zryczałtowanym, naliczanym raz w roku każdemu armatorowi. Jego wielkość będzie zależna od wielkości całego (...)

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  przekazywania na rzecz Funduszu, o którym mowa w art. 111, wpłaty wynoszącej od 5 % do 8 % wpływów brutto ze sprzedaży egzemplarzy tych utworów. Dotyczy to wydań publikowanych na terytorium (...)

 • Urlop dla osoby zatrudnionej na 1/2 etatu

  Jeden pracownik zatrudniony na 1/2 etatu pracuje po 4 godziny dziennie, drugi - również w tym samym wymiarze - ma bardziej elastyczny czas pracy (średnia 4 godziny dziennie w skali miesiąca). Ile (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  zasiłku, to może w tym czasie pracować maksymalnie na pół etatu u pracodawcy, który udzielił mu urlopu. Wówczas wysokość zasiłku będzie proporcjonalnie niższa w stosunku do (...)

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  składek — jeśli masz własną działalność pozarolniczą, współpracujesz z taką osobą albo jesteś osobą duchowną. Ile trzeba czekać? Zasiłek dostaniesz do 30 dni kalendarzowych (...)

 • Nadgodziny i praca w systemie weekendowym

  przekraczająca odpowiednio 12 i 4 godziny na dobę.  Przy ¾ etatu praca w godzinach nadliczbowych jest praca wykonywana ponad 30 godzin tygodniowo. Artykuł 144 kodeksu pracy normuje system (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Wysokosc alimentow

  Od czego zalezy wysokosc alimentow? Czy jest jakas gorna granica np. w [%] od dochodow? Jakie dochody sa brane pod uwage przy ustalaniu wysokosci alimentow: (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane