Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od wartości dodanej poniesiony za granicą

  . Zatem koszt poniesiony za granicą wraz z podatkiem od wartości dodanej powinien być ujęty w kosztach w kwocie „brutto”. koszt uzyskania przychód, VAT, podatek od wartości dodanej, podatek

 • Egzekucja alimentów

  , który osiągał, nim zapadł wyrok alimentacyjny, wynosił 8000 zł brutto. Sąd uznał, że właściwym do przyjęcia będzie 4600 zł brutto wg ustawy o dodatkowym zatrudnieniu do emerytury (1600 (...)

 • Podatek tonażowy już w 2007 roku

  przynależności.  Ile wyniesie podatek tonażowy? Podatek tonażowy będzie podatkiem zryczałtowanym, naliczanym raz w roku każdemu armatorowi. Jego wielkość będzie zależna od wielkości całego (...)

 • Opinia prawna na temat 3/4 etatu ile to brutto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 3/4 etatu ile to brutto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  przekazywania na rzecz Funduszu, o którym mowa w art. 111, wpłaty wynoszącej od 5 % do 8 % wpływów brutto ze sprzedaży egzemplarzy tych utworów. Dotyczy to wydań publikowanych na terytorium (...)

 • Wydatki poniesione przed rozpoczęciem działalności

  szczególności czy jego wartość przekracza – o ile podatnik nie miał prawa odliczenia VAT – brutto 3.500 zł). Jeżeli wartość początkowa środka trwałego przekracza tę (...)

 • Urlop dla osoby zatrudnionej na 1/2 etatu

  Jeden pracownik zatrudniony na 1/2 etatu pracuje po 4 godziny dziennie, drugi - również w tym samym wymiarze - ma bardziej elastyczny czas pracy (średnia 4 godziny dziennie w skali miesiąca). Ile (...)

 • Fakturowanie sprzedaży nieruchomości

  sprzedaży netto towarów (usług), z podziałem na kwoty dotyczące poszczególnych stawek podatku; wartość sprzedaży towarów lub wykonanych usług wraz z kwotą podatku (wartość sprzedaży brutto), (...)

 • Zmiana warunków pracy i płacy przez porozumienie

  na 1/2 etatu i wynagrodzenia do 1750 zł. Po rozmowie z pracownikiem, pracownik wyraża pisemną zgodę na zmianę warunków pracy i płacy. Czy po podpisaniu porozumienia zmieniającego dotyczącego obniżenia

 • Podstawa opłacania składki zdrowotnej

  Jestem zatrudniony jako nauczyciel kontraktowy na 9/18 (pół etatu) w szkole podstawowej, z podpisaną umową o pracę na kolejny rok szkolny. To moja jedyna praca za 800 zł brutto, netto: 500 zł. (...)

 • Ustalenie podstawy wymiaru

  drodze aneksu do umowy pracownicy zwiększono zakres obowiązków oraz wysokość wynagrodzenia na 5000 zł brutto. Zmiana zaczęła obowiązywać od stycznia 2004 roku. W marcu 2004 roku pracownica z powodu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Wysokosc alimentow

  Od czego zalezy wysokosc alimentow? Czy jest jakas gorna granica np. w [%] od dochodow? Jakie dochody sa brane pod uwage przy ustalaniu wysokosci alimentow: (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane