Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szczególna ochrona pracy kobiet zatrudnionych na umowę o pracę

  jest udzielany jednorazowo, w wymiarze tygodnia lub jego wielokrotności, bezpośrednio po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego.  Co to jest urlop wychowawczy i kiedy przysługuje? Urlop

 • Zgoda na urlop wypoczynkowy po macierzyńskim

  Zatrudniam pracownicę od 24.08.2005r.w wymiarze czasu pracy 3/4 etatu. Pracownica urodziła dziecko 19.02.2007r. Urlop macierzyński udzieliłem na 126 dni . Urlop macierzyński zakończył (...)

 • Urlop wychowawczy nauczyciela akademickiego

  Czy jest obecnie możliwość udania się na "częściowy" urlop wychowawczy, tzn. mogę wziąć ten urlop i jednocześnie pracować na część etatu? Jestem nauczycielem akademickim (...)

 • Opinia prawna na temat 3/4 etatu a urlop wychowawczy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 3/4 etatu a urlop wychowawczy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?

  wykorzystać urlop wychowawczy po zakończeniu urlopu macierzyńskiego złożyć pracodawcy wniosek o obniżenie jej wymiaru czasu pracy, który to wniosek jest dla pracodawcy wiążący. Zgodnie (...)

 • Zasady obliczania dodatku stażowego

  ekwiwalentu za urlop), a także wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy oraz wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy przysługujące pracownikowi, który podjął pracę w wyniku przywrócenia do (...)

 • Ciąża a zwolnienie

  rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. praca, umowa o pracę, pracownica, ciąża, urlop macierzyński, zwolnienie, wypowiedzenie, urlop wychowawczy

 • Zatrudnienie w trakcie urlopu wychowawczego

  Czy przebywając na urlopie wychowawczym można pracować w tej samej firmie (w której jest się zatrudnionym) na pół etatu? Jaką kwotę maksymalnie można zarobić pracując na pół etatu i przebywając

 • Zasady przyznawania zasiłku wychowawczego - stan prawny na dzień 21 sierpnia 2002 r.

  wychowawczych (Dz. U. z 1996 r., nr 60, poz. 277). zasiłek wychowawczy, urlop wychowawczy, pracownica, dziecko, świadczenia, ubezpieczenie społeczne

 • Urlop rodzicielski. Od dziś wielkie zmiany

  również poprawić sytuację kobiet na rynku pracy. Można będzie łączyć pracę maksymalnie na pół etatu z dodatkowym urlopem macierzyńskim i urlopem rodzicielskim. Wtedy pracownik otrzyma (...)

 • Urlop wychowawczy a kolejna umowa terminowa

  sześciomiesięcznego okresu zatrudnienia wliczane są również okresy zatrudnienia u poprzednich pracodawców (art. 186 k.p.). W przypadku umowy o pracę na czas określony urlop wychowawczy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • praca na 1/2 etatu a ciąża

  7 marca podpisałam umowę na 1/2 etatu na okres 1 roku. Jeśli zajdę w ciążę to należą mi się takie same świadczenia jak kobietom pracującym (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

  Co się dzieje w sytuacji, kiedy kobieta za raz po urlopie macierzyńskim wniosek, ze chce iść na urlop wychowawczy, ale od np. końca 2005 roku do końca (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane