Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wcześniejsza emerytura

  na pełny czy niepełny etat. 35 lat pracy na 3/4 etatu oznacza 35-letni okres składkowy. Dlatego też w opisanej sytuacji przejście na wcześniejszą emeryturę będzie dopuszczalne. emerytura, (...)

 • Przejście na emeryturę a zatrudnienie

  propozycję zatrudnienia w tej samej firmie na 1/2 etatu. Propozycję przyjąłem i od stycznia 2004 pracuję w tej firmie na 1/2 etatu, za połowę dotychczasowych zarobków. Jednocześnie w 2004 (...)

 • Prawo do wcześniejszej emerytury a staż pracy

  obecny pracodawca zwolni ją z powodu likwidacji firmy? Jeśli nie, to ile musi jeszcze pracować aby skorzystać z tego świadczenia? Ubezpieczonym urodzonym po dniu 31 grudnia 1948 r. przysługuje emerytura (...)

 • Porada prawna na temat 3/4 etatu a emerytura

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 3/4 etatu a emerytura, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przejście na emeryturę prezesa spółki z o.o.

  spełniać obowiązek członka zarządu organizacyjnie (nieodpłatnie) do czasu uzyskania emerytury – później podpisując umowę o pracę. spółka, prezes, emerytura, zawieszenie emerytury, spółka (...)

 • Działalność gospodarcza a emerytura

  . Zatem nie ma przeszkód, aby zatrudniać pracownika na 1/4 etatu, czy też w innym wymiarze. praca, pracownik, działalność gospodarcza, zatrudnianie pracowników, emerytura

 • Praca na pół etatu a staż emerytalny

  Przez rok pracowałam na 1/2 etatu. Czy, przechodząc na emeryturę, okres ten zalicza się jako rok czy pól roku pracy? Rok pracy na 1/2 etatu zaliczony zostanie jako rok pracy. Był to bowiem rok (...)

 • Ponowne wyliczenie świadczenia emerytalnego

  Jestem na wcześniejszej emeryturze. Pracuję dodatkowo od roku na 1/2 etatu zarabiając ok. 1000 zł brutto. Przy obliczaniu emerytury za każdy rok opłacania składki dolicza się 1,5% podstawy wymiaru

 • Egzekucja z wynagrodzenia za pracę i z emerytury

  ) gmina może domagać się zwrotu mieszkania od chwili śmierci matki. egzekucja, wynagrodzenie, emerytura, renta, kwota wolna, potrącenia, komornik

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  przepis prawny dotyczący mojej sprawy, aby móc otrzymywać świadczenia rodzinne z Niemiec? Mój dochód jest niski, pracuję na pół etatu, dlatego też otrzymuję zasiłek z (...)

 • Emerytura nauczyciela

  , jeżeli nauczyciel pracował jako trener w dniu 6 kwietnia 2000 r. i pracuje w tym miejscu nadal, to okresem pracy w charakterze szczególnym będzie cały okres tego zatrudnienia. emerytura, staż, praca

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • 3/4 etatu -emerytura

  Witam Mam pytanie jak wlicza sie 3/4 etatu do ogólnego stażu pracy?Z góry dziękuję za pomoc

 • 3/4 etatu-emerytura

  Witam Mam pytanie pracuję na 3/4 etatu jak się wlicza taki wymiar pracy do emerytury?Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi

 • 3/4 etatu a emerytura

  Witam mam takie pytanie pracuje od 15 lat na 3/4 etatyi teraz jak to sie liczy do emerytury jako 15 lat stażu czy może mniej jesli było 3/4 etatu? Z (...)

 • Część etatu a emerytura

  Od prawie sześciu lat jestem legalnie zatrudniony na małej części etatu, takie warunki "wymusił" na mnie pracodawca. Resztę wynagrodzenia (...)

 • Praca na pół etatu a emerytura

  Witam Mam pytanie jak się wlicza praca na pół etatu do emerytury??Z góry dziekuję za informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane