Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nowa ustawa o rencie socjalnej

  ukończeniem 18 roku życia, w trakcie nauki w szkole lub w szkole wyższej – przed ukończeniem 25 roku życia, w trakcie studiów doktoranckich lub aspiratury naukowej. Osobie, która spełnia powyższe (...)

 • Nowa organizacja roku szkolnego 2003/2004

  organizacji roku szkolnego.W roku szkolnym 2003/2004 nauka rozpocznie się w pierwszym powszednim dniu września, jednak trwać będzie dłużej - bo do ostaniego piątku czerwca - czyli do 25 czerwca (a (...)

 • Nowe opłaty za wydawanie paszportów

  obecnie obowiązujący przepis jako sprzeczny z konstytucyjną zasadą równości wobec prawa. Nowe rozporządzenie zastąpi akt wykonawczy z 19 grudnia 1996 roku.Zmiana wysokości opłat obowiązuje od 25 (...)

 • Porada prawna na temat 25

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 25, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zamówienia publiczne - projekt dużych zmian w ustawie

  celowe.Poprzez zmiany w art. 25, 26 i 26a ustawodawca chce zwiększyć jawność postępowania. Uchyla się ust. 2 art.25, oraz ust. 2 art. 26 i zmienia się treść art. 26a w celu umożliwienia oferentom (...)

 • Zmiany w ustawie o bronii i amunicji

  mniejszym niż 25 mm substancji w postaci ładunku pirotechnicznego celem wywołania efektu wizualnego lub akustycznego (art. 7 ust. 2)Broń palna alarmowa - urządzenie wielokrotnego użycia, które w wyniku

 • Nowa ustawa o kredycie mieszkaniowym

  kredytu udziela się na okres od 20 do 25 lat, a na cele określone w punkcie 2 - od 15 do 20 lat.Stałą stopę procentową ustawa okresliła na poziomie 8%. Jednakże w razie małej konkurencyjności stopy

 • W obronie rodzimej produkcji

  producentów musi być poparty podpisami co najmniej 25 % przedsiębiorców wytwarzających w kraju dany towar, a ich produkcja musi stanowić co najmniej 50 % całej produkcji danego wyrobu.Postępowanie

 • Sprzedaż konsumencka

  międzyczasie- od 1 lipca 2002r. do 31 grudnia 2002r., problematykę niniejszą regulują przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z 25 czerwca 2002r. w sprawie szczególnych warunków zawierania i wykonywania (...)

 • Niższe odsetki ustawowe

  Od 25 lipca 2002r. zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązują nowe stawki odsetek ustawowych. Stawka ta została obnizona z 20 do 16 %. Podstawa prawna : Dz. U. 2002r. nr 117 poz. 1009)

 • Samowola budowlana karana opłatą, nie rozbiórką - projekt zmian w prawie budowlanym

  2Pomosty konstrukcji drewnianej, długości całkowitej do 25 m i wysokości (liczonej od korony pomostu do dna akweny) do 2,50 m.Jednakże projekt zastrzega, że pomosty te podlegają zwolnieniu, jeżeli (...)

 • Informacja publiczna a umowa handlowa

  istnieje odmienny tryb dostępu. Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 25 marca 2003 r. (II SA 4059/2002) informacją publiczną będzie każda wiadomość wytworzona lub odnoszona (...)

 • Zasady przejmowania nazwisk w małżeństwie

  nich postanowią. Podstawą prawną tych rozwiązań,  są przepisy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego - art. 25, 88 i 89 kro nazwisko dziecka, nazwisko byłej żony, nazwisko męża, nazwisko rozwodników

 • Zameldowanie a rejestracja pojazdu

  zawiera definicji miejsca zamieszkania. Można jednak posiłkować się definicją zawartą w art. 25 kodeksu cywilnego, w myśl którego miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w (...)

 • Podleganie pod KRUS po wydzierżawieniu gruntu

  rolników (Tekst jednolity: Dz. U. 1998 r. Nr 7 poz. 25 ze zm.) jest osoba fizyczna prowadząca na własny rachunek działalność rolniczą jako posiadacz (samoistny albo zależny) gospodarstwa rolnego (...)

 • Przedawnienie przestępstwa oszustwa

  postępowanie karne po 25 latach od jego popełnienia. przedawnienie, przestępstwo, oszustwo, karalność, przedawnienie karalności

 • Mąż nie che się ze mną dzielić pieniędzmi z utargu.

  zrobić? Sporządzoną dla Pani opinię prawną przygotowaliśmy na podstawie przepisów ustawy z 25 lutego 1964 r. - Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy (Dz. U.64.9.59 z późn. zm., dalej: KRO) (...)

 • Mój były mąż nie wpłaca pieniędzy na konto które mu wskazałam.

  ; - kodeksu rodzinnego i opiekuńczego z dnia 25 lutego 1964r. (Dz. U. Z 2015r. Nr 583 – j.t.) Celem niniejszej opinii jest analiza przedstawionych okoliczności faktycznych, w tym w szczególności

 • Alimenty na dziecko od ojca biologicznego.

  płacić alimenty na swoje dziecko? Niniejsza opinia została sporządzona na podstawie przepisów ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. - Kodeks rodzinny i opiekuńczy (tekst jednolity - Dz.U.2012.788) (...)

 • Jak zabezpieczyć rodzinę przed moimi długami?

  analizę sytuacji oraz odpowiedzi na zdane pytania w oparciu o przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny (Dz. U. 1964 r., nr 16, poz. 93, dalej k.c.), ustawy z dnia 25 lutego 1964 roku

 • Córka mieszka ze mną, pomimo tego nadal muszę płacić alimenty.

  25 lutego 1964r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. z 2012r. Nr 788 – j.t.). Celem niniejszej opinii jest analiza przedstawionych okoliczności faktycznych, w tym w szczególności

 • Wykreślenie budynku z ewidencji zabytków.

  Administracyjny w Warszawie w wyroku z dnia 25 maja 2011r. (sygn. Akt: II OSK 1157/10; LEX nr 1081741) stwierdził, że o istnieniu wartości zabytkowej decyduje zachowanie substancji, która inkorporuje (...)

 • Mój były mąż zagroził córce że przestanie płacić na nią alimenty.

  analizę sytuacji oraz wskazanie odpowiedzi na zadane pytania w oparciu o przepisy ustawy z dnia 25 lutego 1964 roku Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. 1964 r. nr 9 poz. 59 ze zm., dalej k.r.o.), poglądy

 • Jak się zabezpieczyć przed spłata kredytu na mieszkanie które nie jest moje?

  mieszkam. Obecnie zostałem bez niczego (bez udziałów w mieszkaniu, oraz z kredytem na karku). Jak się zap Sporządzoną na Pana potrzebę opinię prawną oparliśmy na przepisach:  ustawy z dnia 25 (...)

 • Mój były mąż nie zgadza się na wydanie paszportu naszemu synowi.

  mogę w takiej sytuacji zrobić? Jak skutecznie uzasadnić wniosek o wydanie paszportu? Przygotowana dla Pani opinia oparta została przede wszystkim na przepisach ustawy z dnia 25 lutego 1964r. Kodeks

 • Płacenie alimentów na dzieci pomimo braku rozwodu.

  wskazanie odpowiedzi na zadane pytania w oparciu o przepisy ustawy z dnia 25 lutego 1964 roku Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. 1964 r. nr 9 poz. 59 ze zm., dalej k.r.o.), poglądy doktryny oraz aktualne

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

  Witam, chciał bym prosić Państwa o zainteresowanie niezwykłą i szokującą sprawą która toczy się przed sądem w Bielsku- Białej. Sprawa była (...)

 • umowa na okres probny a ciaza?

  witam od pracodawcy otrzymalam umowe na okres próbny ktora zakonczy sie okolo 7 listopada okazalo sie w tym czasie ze jestem w ciazy konkretnie 4 miesiac (...)

 • budowa do 25 m2

  Przeczytałem ogrom materiałów na ten temat i dnie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Czy na działce rolnej 60a, można wybudować na zgłoszenie (...)

 • Alimenty dla 25 latka

  Mam 25 lat, studiuję zaocznie, chcę przenieść się na studia dzienne - jestem jednym z najlepszych studentów i chciałbym poświęcić więcej czasu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane