Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedź na sprzeciw

  zobowiązał "do zajęcia stanowiska w terminie 7 dni od otrzymania sprzeciwu pod rygorem z art. 230 kpc." Jakie skutki prawne ma wezwanie do zajęcia stanowiska pod rygorem z art. 207 par. 3 kpc, (...)

 • Dobowy odpoczynek a praca w nocy

  zagrożenia, być może zorganizować badania pracowników pracujących w przedmiotowym systemie pracy. Odpowiadając na ostatnie pytanie należy wskazać, że zgodnie z par. 9 par. 1 k.p. ilekroć (...)

 • Ustawienie zakazu wjazdu do lokalu przedsiębiorcy w spółdzielni - opinia prawna

  drodze roszczenia negatoryjnego (art. 222 par.2 KC). Samodzielne roszczenie negatoryjne z art. 222 par.2 KC powstaje natomiast w razie naruszeń bezpośrednich. Przez immisje bezpośrednie rozumiemy

 • Porada prawna na temat 207 par 144

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 207 par 144, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dobrowolne poddanie się karze

  powyższego artykułu żona również będzie mogła mnie wyeksmitować z mieszkania lokatorskiego, którego jestem głównym lokatorem? Zgodnie z Kodeksem karnym przestępstwo z art. 207 par. 1 (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  - przez dyrektora izby celnej. § 3. Upoważnienie udzielane jest w formie pisemnej. Rozdział 5Doręczenia Art. 144. Organ podatkowy doręcza pisma za pokwitowaniem przez pocztę, swoich

 • Odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności

  Na podstawie art. 75 par. 1 kodeksu karnego postanowieniem sądu zarządzono wobec mnie wykonanie kary jednego roku pozbawienia wolności orzeczonej prawomocnie przez sąd rejonowy za występek z art. 207

 • Apelacja od wyroku skazującego za niealimentację

  wniesie do sprawy. Dopiero gdy przedstawiłem nowe wnioski dowodowe sąd po naradzie odroczył sprawę na czas nieokreślony. Będzie czekał na wyrok w sprawie z art. 207 par. 1 kk. Ale gdy nie będę (...)

 • Roszczenia przysługujące w przypadku naruszenia norm dotyczących niedozwolonych immisji

  . W wyroku z 14 maja 2002 r., V CKN1021/2000 Sąd Najwyższy uznał, że roszczenie z art. 144 w zw. z art. 222 par. 2 k.c. pozwala na nałożenie na właściciela nieruchomości, z której pochodzą

 • Proces cywilny ma być szybszy i prostszy

  asystentom sędziów wydawania zarządzeń związanych z przygotowaniem posiedzeń (art. 144 § 4, art. 149 §  3, art. 206 § 3, art. 207 § 5, art. 208 § 3), uproszczenia (...)

 • Nieprawidłowa reprezentacja w procesie

  opisywanej sytuacji mamy do czynienia z art. 207 kpc, zgodnie z którym w sprawach zawiłych lub rozrachunkowych przewodniczący może zarządzić przed pierwszą rozprawą wniesienie odpowiedzi na pozew (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • 207 par 1

  Czy jeśli zostałemoskarżony z art.207 par.1 moge liczyć na kare w zawieszeniu?prosze o pilną odpowiedź

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • TATUS WEZWAL POLICJE!!!!!!!!!!!

  WITAM. W SOBOTE 19.O2. "BARDZO DOBRY I STRASZNIE ODPOWIEDZIALNY TATUŚ!!!!" PRZYSZEDL DO SYNA NA SPOTKANIE (SĄD DAŁ MU MOZLIWOSC SPOTYKANIA (...)

 • Help! Pierwszy akt oskarżenia !!!

  Jestem początkującą aplikantką i właśnie dziś napisałam swój pierwszy akt oskarżenia z wnioskiem o skazanie bez rozprawy. Mam pytanie a propos (...)

 • Depresja a rozwód

  Mam depresję i nerwicę na skutek długoletniego maltretowania psychicznego przez męża, czy mam ujawinić ten fakt na sprawie rozwodowej czy raczej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane