Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  towarów wymienionych w załączniku nr 10 do ustawy o VAT stawka podatku wynosi 5% (art. 41 ust. 2a ustawy o VAT). W poz. 28 załącznika nr 10 do ustawy o VAT wymienione zostały - (...)

 • Reforma stawek VAT!

  Według Ministerstwa Finansów zaproponowane stawki VAT będą prostsze i łatwiejsze w użyciu Obniżony VAT na pieczywo, owoce, produkty dla dzieci, niemowląt i kobiet, a także na (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  . Czy JPK_VAT powinien uzgadniać się z danymi zawartymi w deklaracji VAT? Zarówno JPK_VAT, jak i deklaracja VAT powinny być odzwierciedleniem ewidencji zakupów i sprzedaży (...)

 • Porada prawna na temat 2011 stawki vat - sauna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 2011 stawki vat - sauna , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej (Dz.U. z 2010 r. nr 249; poz. 1661). Nowe stawki VAT 1 stycznia 2011 roku zaczną obowiązywać nowe stawki podatku VAT: (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  , a przeznaczonego pod zabudowę podlega opodatkowaniu według podstawowej 22% stawki tego podatku (art. 41 ust. 1 ustawy VAT). Niemniej polska ustawa przewiduje wyjątki od stosowania wskazanej 22% (...)

 • Przez kolejne lata będziemy płacili wyższy VAT

  . stawki VAT (stawka podstawowa z 22 proc. do 23 proc., stawka obniżona z 7 proc. do 8 proc. oraz odpowiednio zwiększone zryczałtowane stawki VAT) miały obowiązywać do końca bieżącego (...)

 • VAT do zmiany

  ;, które do 2019 r. powinny wejść w życie. Tych krótkoterminowych środków wyraźnie domagały się państwa członkowskie, aby poprawić codzienne funkcjonowanie obecnego systemu VAT (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  14 do ustawy o VAT. W jaki sposób należy rozliczyć podatek VAT w przypadku dokonywanego przez firmę A refakturowania usług (zleconych firmie B i wymienionych w załączniku nr 14 do ustawy (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  VAT oraz WDT do Hiszpanii na kwotę 40.000 zł netto. Jednocześnie podatnik zakupił towary handlowe na kwotę 160.000 zł netto oraz 35.200 zł VAT. Podatnik zakupił również środek trwały za (...)

 • Faktury zaliczkowe i sposób ich rozliczania

  niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 4 kwietnia 2011 r. (Dz. U. z dnia 6 kwietnia 2011 r.)    Rozporządzenie w sprawie zwrotu podatku (...)

 • Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?

  listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług z dnia 28 marca 2011 r. (Dz. U. 2011 r. Nr 68 poz. 360) wystawianie, faktury (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  szczególne zasady amortyzacji.   Zasady te polegają na ustaleniu stawki amortyzacyjnej w proporcji do okresu umowy. Stawki amortyzacyjne podatnik (korzystający) może ustalić bowiem (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  ” należy składać w odniesieniu do druków VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-12). Deklaracja VAT-7 i terminy jej składania Deklaracja VAT-7 jest najczęściej składaną (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  zaznaczyć, że wykreślenie podatnika z rejestru VAT jest jednoznaczne z wykreśleniem go z rejestru podatników VAT UE. Wykreślenie podatnika z rejestru VAT UE z urzędu Powyżej wskazano (...)

 • Przedłużone stawki VAT

  stycznia 2011 r. do dnia 31 grudnia 2018 r. stawki podatku VAT wynoszą: a)      23% (art. 41 ust. 1 i 13, art. 109 ust. 2 i art. 110); b)      (...)

 • Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  oraz do zapłaty podatku VAT do urzędu skarbowego. Z rachunku VAT można również zapłacić do urzędu skarbowego dodatkowe zobowiązania w VAT, odsetki za zwłokę w VAT. Co (...)

 • Tańsze rozmowy, SMS-y i Internet w telefonie

  telefoniczne. Operatorzy działający na rynkach państw członkowskich będą mogli stosować następujące stawki opłat w roamingu (wszystkie stawki bez podatku VAT):Od 1 lipca 2009 roku: (...)

 • Jaka stawka VAT przy usługach związanych z ochroną brzegów morskich?

  korzystać z preferencyjnej stawki podatku VAT, nawet jeżeli realizują dodatkowo inne cele stawka podatku, VAT, usługa, ochrona brzegu, brzeg morski, środowisko morskie, morze

 • VAT na rośliny

  będzie stawka VAT również obowiązująca w 2011 r. Nie ma znaczenia, że przetarg odbył się w 2010 r. Podatnik powinien sprawdzić czy w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (...)

 • Zaliczka, a obowiązek podatkowy

  należności( tak jak to przewiduje 19.11 VAT) ale w chwili wystawienia faktury Jak już zostało wspomniane wcześniej, w sytuacji określonej w 20.3 VAT podatnik może wystawić fakturę potwierdzającą (...)

 • Symbol PKWiU

  stawkę VAT 8% stosuje się do dostawy, budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  wyrobu z danego grupowania.   Jak sprawdzić, czy dany wyrób jest objęty systemem zwrotu VAT?  Aby sprawdzić, czy dany wyrób budowlany objęty jest systemem zwrotu VAT, jeśli (...)

 • Budynki mieszkalnictwa socjalnego a VAT

  stawki VAT na w/w usługi. Mniemam, że pierwsza usługa objęta jest 8% stawką VAT. Jaką stawką należy zastosować do dwóch pozostałych? Stosownie do treści art. 41 ust. 1 w zw. z (...)

 • Obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności i nowa matryca stawek VAT

  ujednolicenie stawek VAT w tych samych grupach produktów, z jednoczesną zasadą równania w dół – do niższej stawki. Matryca VAT przewiduje: wprowadzenie nowego (...)

 • Obrót wewnątrzwspólnotowy w VAT - podstawowe pojęcia

  na ostatniego podatnika w łańcuchu.     Jakie znaczenie dla opodatkowania VAT ma miejsce dostawy towarów i świadczenia usług?  Dla potrzeb właściwego rozliczenia podatku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

  Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? Na co (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • jaka wysokość stawki vat w przetargu?

  Mam pytanie co do wysokości stawki vat zastosowanej w przetargu jeżeli przetarg był ogłoszony w grudniu 2010, termin składania ofert był do 23 grudnia (...)

 • vat 2011 zmiany

  Nowych przepisów w ustawie o VAT jest naprawdę dużo. Do najistotniejszych zmian, jakie ustawodawca wprowadził do sytemu VAT zaliczają się: * Zmiany (...)

 • VAT 2011 - jakie zmiany ???

  Najważniejsze zmiany wprowadzone do ustawy o VAT obejmują: 1) zmiany w zakresie stawek podatku VAT, 2) dostosowanie do PKWiU 2008 (zmiany m.in. w załącznikach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane