Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu

  pojazdu pod wpływem alkoholu może być albo przestępstwem (art. 178a kodeksu karnego) albo wykroczeniem (art. 87 kodeksu wykroczeń) w zależności od stężenia alkoholu stwierdzonego w organizmie. (...)

 • Kara za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu

  Jaka jest kara za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu (wynik testu 0, 46 promila)? Czy orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów? Jeśli tak, na jaki okres? Proszę o podanie podstawy (...)

 • Dojedź do celu - na trzeźwo!

  tego samego dnia wieczorem zmarła w szpitalu. Kierowca samochodu wyszedł z wypadku bez szwanku, okazało się jednak, że jest nietrzeźwy. Wynik badania - 0,6 promila alkoholu. 28-latkowi po wytrzeźwieniu

 • Porada prawna na temat 2,5 promila alkoholu jaka kara

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 2,5 promila alkoholu jaka kara, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Święta i Majówka: jak nie dostać mandatu?

  prezentujemy jedne z najczęstszych wykroczeń – wraz z wysokościami mandatów i punktami karnymi. Rodzaj wykroczenia Jaka kara? Punkty karne Przekroczenie prędkości - (...)

 • Jazda samochodem po pijaku

  0,4 promila. Zgodnie z kodeksem karnym stan nietrzeźwości w rozumieniu tego kodeksu zachodzi, gdy: 1) zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego (...)

 • Jazda na łyżworolkach w stanie nietrzeźwości

  Czy jeżdżenie na łyżworolkach po spożyciu alkoholu, grozi sankcją karną w momencie kontroli np. policyjnej tak samo jak jechanie w stanie nietrzeźwym na rowerze? Jaka grozi sankcja karna z (...)

 • Piłeś? Nie jedź! Włącz myślenie!

  0,2 promila. Za uzyskanie lub przekroczenie dozwolonego limitu alkoholu w wydychanym powietrzu (czyli 0.1 mg w dm3 w wydychanym powietrzu lub 0,2 promila stężenia alkoholu we krwi) (...)

 • Weekend andrzejkowy na polskich drogach

  nad ranem w miejscowości Gwiździny. Błażej K., 19- letni mieszkaniec Lidzbarka kierował oplem astrą mając 1,9 promila alkoholu w organizmie. Nie miał też prawa jazdy. Mężczyzna usłyszy (...)

 • Czy na alkoholach będą napisy informujące o ich szkodliwości?

  zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (sejmowy druk nr 290) kara, wprowadzanie do obrotu napojów alkoholowych, oznaczenie, napis o szkodliwości picia alkoholu, (...)

 • Kalisz - Odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem

  nie pamięta okoliczności zdarzenia, gdyż jak twierdzi od około trzech miesięcy nadużywał alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • jazda po alkoholu

  miałem 0.1mg alkoholu, to jest chyba 0.21 promila; co mi grozi ? czy ktoś wie czy mam się poddać dobrowolnie karze czy nie ? co mnie czeka w najlepszym (...)

 • zabranie prawa jazdy - 0.35 promila - prosze o podpowiedz.

  witam. kilka tyg temu moj ojciec stracil prawo jazdy, za jazde pod wplywem alkoholu. owszem pil, ale wieczorem dnia poprzedniego. oczywiscie nie powinien (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Jazda pod wpływem alkoholu

  Witam Mam pytanie Jadąc samochodem uderzyłem w drzewo Byłem pod wpływem alkoholu 2,52 promila w wydychanym powietrzu. Jechałem sam o godzinie 4 rano (...)

 • jazda pod wpływem alkoholu bez uprawnień

  witam.. na wakacjach tego roku spowodowalem drobna kolizje prowadzac pod wplywem alkoholu - ok. 0,8promila (17 lat, brak uprawnien) wiem, ze na starcie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane