Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kierujący pojazdami

  Rzeczypospolitej Polskiej prawo jazdy: 1) kategorii B, C1, C, D1 i D uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym oraz zespołem złożonym z tego pojazdu i przyczepy lekkiej; (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  umowy,    c) wypłatę z tytułu dożycia wieku oznaczonego w umowie,   60)  odsetek od pożyczek (kredytów) udzielonych spółce przez jej udziałowca

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  , przedawnionych lub odpisanych jako nieściągalne w tej części, od której dokonane odpisy aktualizujące zostały uprzednio zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, 7c) równowartość

 • Porada prawna na temat 1c1203

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 1c1203, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii:  B lub B1 - jeżeli posiadają prawo jazdy kategorii C lub D;  B - jeżeli posiadają prawo jazdy kategorii B z ograniczeniem do prowadzenia

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  skarbowemu, którym kieruje naczelnik urzędu skarbowego właściwy w sprawach opodatkowania osób zagranicznych.Art. 42b. skreślonyArt. 42c. 1. W terminie do końca miesiąca następującego (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  , idź do szkoły jazdy i zapisz się na kurs praktyczny. Weź ze sobą numer PKK. c) Weź udział w kursie praktycznym. d) Zapisz się na egzamin praktyczny w WORD-zie. Weź ze sobą numer PKK. (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  zrealizowanych robót (na które składają się roboty wykonane przez A, B i C - zgodnie z umową). Przy tego rodzaju stosunkach biznesowych uznać należy, że: B i C są podwykonawcami (...)

 • Prawo bankowe

  c), e) zawieraniu i zmianie umów dotyczących ustanowienia prawnego zabezpieczenia kredytów, o których mowa w lit. b) i c), f) zawieraniu i zmianie umów o kartę płatniczą, których stroną (...)

 • Dokumentacja przetwarzania danych osobowych według RODO

  rozumieniu art. 30 ust. 2 lit. c RODO. Pozostaje jednak konieczność zamieszczenia informacji o fakcie przekazywania danych do kraju trzeciego, jakim jest Szwajcaria. Nie zwalnia to jednak przetwarzającego

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT

  podatnika przed dniem uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c), na spłatę kredytu (pożyczki), o którym mowa w lit. a),  c) spłatę

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy

  Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do (...)

 • Przedawnienie wyroku sądu

  Proszę o pomoc mam wyrok sądu w sprawie należności niewypłaconych za pracę sąd zasądził x kwotę ale nie ma możliwości ściągnąć od pracodawcy (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • PIT-11 i PIT-8C?

  mamy zamiar wspolnie sie rozliczyc. moj mąż otrzymał od pracodawcy PIT-11 oraz PIT-8C. proszę o pomoc, za pomocą jakiego formularza powinnam się (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane