Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Karta Nauczyciela

  :  1) nauczyciel uzyskał stopień nauczyciela mianowanego, o ile spełnione są warunki określone w ust. 5;   2) w przypadku nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego (...)

 • Jak będą finansowane zadania oświatowe?

  okres pracy niezbędny do rozpoczęcia stażu na stopień nauczyciela mianowanego oraz z 1 roku do 4 lat wydłuży się okres pracy konieczny do rozpoczęcia stażu na stopień nauczyciela (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych po nowemu

  organowi prowadzącemu szkołę na przeniesienie nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania do innej szkoły – bez zgody nauczyciela, jednak na okres nie dłuższy niż 3 lata, z prawem (...)

 • Porada prawna na temat 13 pensja nauczyciela mianowanego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 13 pensja nauczyciela mianowanego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przekształcenie stosunku pracy nauczyciela

  Zatrudniamy nauczyciela na umowę o pracę na czas nieokreślony od 1.09.1999 r. W dniu 30.12.2005 r. nauczyciel uzyskał stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Ponieważ wówczas (...)

 • Zmiana regulaminu wynagradzania nauczycieli - opinia prawna

  wynagradzania powinien mieć odpowiednie zastosowanie, art. 241[13] k.p., który reguluje stosunek postanowień układu zbiorowego pracy do treści stosunku pracy. Artykuł 241[13] różnicuje (...)

 • Jak będą przeprowadzane egzaminy eksternistyczne?

  egzamin eksternistyczny, posiadający co najmniej stopień nauczyciela mianowanego - prowadzący egzamin;   członek zespołu, którym jest nauczyciel zajęć edukacyjnych, z zakresu których

 • Podwyżki nauczycieli: 200 zł do wypłaty to za mało?

  kontraktowego: 2 246 zł (147 zł więcej od stawki aktualnie obowiązującej),     - dla nauczyciela mianowanego: 2 550 zł (167 zł więcej od stawki aktualnie obowiązującej),   

 • Zatrudnienie nauczyciela na podstawie mianowania

  Najwyższy stwierdził, iż " z przepisów art. 10 ust. 5 i ust. 6 Karty Nauczyciela nie wynika automatyczne przekształcenie stosunku pracy nauczyciela zatrudnionego na podstawie umowy (...)

 • Dodatkowe wynagrodzenie - 13 tka

  , likwidacji pracodawcy) korzystania z:urlopu wychowawczego,urlopu dla poratowania zdrowia,przez nauczyciela lub nauczyciela akademickiego z urlopu do celów naukowych, artystycznych lub kształcenia

 • Pracodawca zwolnił mnie ze względu na likwidację stanowiska.

  powództwa zarówno w aspekcie rzeczywistości i zasadności obydwu przyczyn wypowiedzenia, jak i wzmożonej ochrony trwałości stosunku pracy nauczyciela mianowanego. Powyższe rozważania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • 7-proc. podwyżka dla nauczycieli od 2012 !!!

  Nauczyciele spodziewają się 7-proc. podwyżki od 1 września 2012 r. Będą się jeszcze starać wynegocjować dwukrotny wzrost po 5 proc. ? w styczniu (...)

 • Podwyższki dla nauczycieli

  Cześć!!! Od września pedagodzy będą otrzymywać pensje wyższe o 7 proc. Wcześniej resort edukacji narodowej musi zmienić i uzgodnić ze związkami (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane