Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Newralgiczne dyrektywy z prawa pracy

  pracy i cały czas dyżuru jest traktowany jako czas pracy; przeciętnie 60 godzin  tygodniowo w trzymiesięcznym okresie rozliczeniowym,  przy czym  projekt dyrektywy  (...)

 • Ubezpieczenie pracownika oddelegowanego

  , pracownik w czasie wykonywania pracy za granicą jest podporządkowany poleceniom pracodawcy co do czasu, miejsca i rodzaju wykonywania pracy, czas wykonywania przejściowego zatrudnienia (...)

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  rzecz którego kierowca wykonywał przewóz. W ustawie o czasie pracy kierowców wprowadzono zaś zapis, iż w przypadku, gdy kierowca przebywał na zwolnieniu lekarskim od pracy z powodu choroby, (...)

 • Opinia prawna na temat 12 godzinny czas pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 12 godzinny czas pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Premia uznaniowa a podstawa urlopu wypoczynkowego

  osiągnięcie, wynagrodzenia za czas gotowości do pracy oraz za czas nie zawinionego przez pracownika przestoju, gratyfikacji (nagród) jubileuszowych, wynagrodzenia za czas urlopu (...)

 • Zasady zatrudnienia pracowników polskich w celu realizacji umów o dzieło przez polskich pracodawców w Niemczech

  : wyrok Sądu Najwyższego - Izba Administracyjna, Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z dnia 29 listopada 2000 r., sygn. I PKN 107/2000). Stosunek pracy pracownika zamieszkałego w Polsce oraz pracodawcy

 • Jak obliczyć wysokość wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego?

  ustalone wynagrodzenie za jedną godzinę pracy przez liczbę godzin, jakie pracownik przepracowałby w czasie urlopu w ramach normalnego czasu pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu (...)

 • Warunki zatrudnienia osoby niepełnoletniej - opinia prawna

  z działu siódmego kodeksu pracy. Młodociany podlega wstępnym badaniom lekarskim przed przyjęciem do pracy oraz badaniom okresowym i kontrolnym w czasie zatrudnienia. Jeżeli lekarz orzeknie, (...)

 • Równoważny system czasu pracy

  sytuacja wyglądać. Chciałabym od października tego roku wprowadzić 5 dni pracy w ciągu tygodnia po 8 godzin z zaznaczeniem, który dzień jest dniem wolnym od pracy. Nie ma potrzeby, aby pracownicy (...)

 • Czas pracy stomatologa i lekarza

  mogą być stosowane rozkłady czasu pracy, w których dopuszczalne jest przedłużenie wymiaru czasu pracy do 12 godzin na dobę. W tych rozkładach czas pracy nie może przekraczać (...)

 • Pobyt obcokrajowca w Polsce

  uzasadniać ubieganie się o udzielenie zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony.Jeżeli Pana/Pani zięć przebywa za granicą wniosek o udzielenie zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • 12 godzinny czas pracy bez zgody pracownika

  witam mam pytanie czy mataka samotnie wychowujaca dzieci moze pracowac po 12 godzin na dobe bez jej zgody dzieci sa w w wieku 13 i 16 lat.w dokumencie (...)

 • URLOP

  Mam prośbe!otoz potrzebuje aby ktoś pomógł mi dokladnie wyliczyć ile należy mi się dni uropu.Od czerwca 99 roku zaraz po 4 letnim liceum ekonomicznym (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • zwolnienie dyscyplinarne

  Witam, chciałabym zapytać o jeszcze jedną kwestię. Czy opuszczenie kraju (w ważnych powodach, ale nie życiowych) podczas zwolnienia lekarskiego , (...)

 • dyżury domowe

  Pracuje w wodociągach na stanowisku konserwatora sieci wodociągowej,prasuję przez cały tydzień od poniedziałku do piątku tj.40godz.tygodniowo,lecz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane