Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ciekawy przykład przedmiotu prawa autorskiego - opinia prawna

  : przyjęte zwyczaje w zakładzie oraz w obrębie danej grupy zawodowej możność hipotetycznego postawienia zarzutu, że niewykonanie określonej pracy twórczej stanowi naruszenie pracowniczych

 • Rozwiązanie stosunku pracy z pracownikiem na chorobowym - opinia prawna

  niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem przy pracy albo chorobą zawodową. Łączny okres pobierania wynagrodzenia za okres niezdolności do pracy i zasiłku wynosi 182 dni. (...)

 • Czy można zwolnić pracownika w czasie jego choroby? - opinia prawna

  wypadkiem przy pracy albo chorobą zawodową. Łączny okres pobierania wynagrodzenia za okres niezdolności do pracy i zasiłku wynosi 182 dni. Wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy (...)

 • Porada prawna na temat 12 godzinny czas pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 12 godzinny czas pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowny zakaz konkurencji - opinia prawna

  działalności konkurencyjnej przez pracownika w czasie trwania stosunku pracy, pracodawca jest uprawniony do dochodzenia odszkodowania w pełnej wysokości na zasadach określonych w kodeksie pracy (...)

 • Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy dla nauczyciela

  podstawie art. 91c ust. 1 tego aktu mają zastosowanie przepisy Kodeksu pracy, a konkretnie art. 155[1] kp, który ustanawia ogólną zasadę, że wymiar rocznego urlopu u danego pracodawcy jest

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  stosunku pracy oraz pracy nakładczej:  1) wynoszą 111 zł 25 gr miesięcznie, a za rok podatkowy nie więcej niż 1 335 zł, w przypadku gdy podatnik uzyskuje przychody z tytułu jednego (...)

 • Trzynastka po przywróceniu do pracy

  rocznego czy żądania innych świadczeń, które wynikałyby ze stosunku pracy. Pracownikowi, z którym niezgodnie z prawem rozwiązano stosunek pracy przysługuje, zgodnie z art. 57 (...)

 • Zmiana czasu pracy

  dniach. Istotą stosunku pracy w równoważnym systemie czasu pracy jest możliwość przekroczenia dobowej normy czasu pracy (ale nie więcej niż do 12 godzin) w danym okresie rozliczeniowym. (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 1 - 106)

  akademicki pozostaje w stosunku pracy w pełnym wymiarze czasu pracy, wskazaną w akcie stanowiącym podstawę zatrudnienia jako podstawowe miejsce pracy.  2. Ilekroć w ustawie (...)

 • Minimalne wynagrodzenie nie tylko dla pracownika

  Państwowej Inspekcji Pracy (PIP). Projekt ustawy przewiduje kompetencje  Państwowej Inspekcji Pracy do orzekanie o karze za naruszenie przepisów ustawy o minimalnym wynagrodzeniu Ponadto (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • 12 godzinny czas pracy bez zgody pracownika

  witam mam pytanie czy mataka samotnie wychowujaca dzieci moze pracowac po 12 godzin na dobe bez jej zgody dzieci sa w w wieku 13 i 16 lat.w dokumencie (...)

 • URLOP

  Mam prośbe!otoz potrzebuje aby ktoś pomógł mi dokladnie wyliczyć ile należy mi się dni uropu.Od czerwca 99 roku zaraz po 4 letnim liceum ekonomicznym (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • zwolnienie dyscyplinarne

  Witam, chciałabym zapytać o jeszcze jedną kwestię. Czy opuszczenie kraju (w ważnych powodach, ale nie życiowych) podczas zwolnienia lekarskiego , (...)

 • dyżury domowe

  Pracuje w wodociągach na stanowisku konserwatora sieci wodociągowej,prasuję przez cały tydzień od poniedziałku do piątku tj.40godz.tygodniowo,lecz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane