Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Składki na Fundusz Pracy od niepełnoetatowca

  odprowadzać składki na Fundusz Pracy od kwoty, jaka stanowi wynagrodzenie pracownika w Pana zakładzie pracy. minimalne wynagrodzenie, FP, Fundusz Pracy, składki, oświadczenie, (...)

 • Prawo do zasiłku po likwidacji zakładu pracy

  podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy stanowiła kwota co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę,  g) opłacał składkę na Fundusz Pracy (...)

 • Opinia do projektu zmian ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

  pracowników do wykonywania pracy na danym stanowisku pracy. W obecnej sytuacji zdecydowanie opowiadamy się za przeorientowaniem kierunku prowadzonej polityki rynku pracy na rzecz promocji (...)

 • Porada prawna na temat 1/2 etatu a fundusz pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 1/2 etatu a fundusz pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  pracy jako osoba poszukująca pracy i podporządkować się organizowanej przez ten urząd kontroli. W Polsce będzie to Powiatowy Urząd Pracy właściwy ze względu na miejsce zamieszkania. (...)

 • Te zmiany w prawie mają odmienić pośredniaki

  przyznawane pracodawcy z Funduszu Pracy za zatrudnienie skierowanych przez powiatowy urząd pracy bezrobotnych, powracających na rynek pracy po przerwie związanej z wychowywaniem dziecka (...)

 • Tworzenie i nie tworzenie ZFŚS przez pracodawcę

  on zlikwidowany? W firmie nie ma organizacji związkowych. Według prawa zasadą jest, że zakładowy fundusz świadczeń socjalnych tworzy pracodawca zatrudniający minimum 20 pracowników. Stan zatrudnienia (...)

 • Ochrona roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy

  pracy (zwolnienia od pracy) i za czas innej usprawiedliwionej nieobecności w pracy, a także wynagrodzenia za czas niezdolności pracownika do pracy wskutek choroby oraz składek (...)

 • Opiekunka do dziecka a składki na FP i FGŚP

  pracy składkę na Fundusz Pracy, ustaloną od kwot stanowiących podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, wynoszących w przeliczeniu na okres miesiąca, co najmniej (...)

 • Świadczenia z ZFŚS a niepełny etat

  (art. 8 ust. 1 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych) - nie zaś od wymiaru czasu pracy. Podkreślamy, że fakt wykonywania pracy, przez tego pracownika, w wymiarze 1/2 etatu (...)

 • Zasady wypłaty świadczeń z ZFŚS

  , ustalonego proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy i okresu zatrudnienia nauczyciela w danym roku szkolnym. Natomiast dla nauczycieli będących emerytami i rencistami dokonuje się odpisu na zakładowy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • 1/2 ETATU ---Zasiłek dla bezrobotnych ???

  Osoba, która pracowała 4 lata w wymiarze 1/2 etatu, należy się zasiłek dla bezrobotnych ????????? Jeżeli pracowałeś na pół etatu a twoja pensja (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Fundusz socjalny

  W moim zakładzie kwota świadczeń socjalnych jest zależna od dochodu na osobę, a nie jak w wielu innych firmach - stała kwota niezależnie od dochodu, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane