Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najważniejsze zmiany w prawie w Nowym Roku

  pracy na pół etatu. Łatwiej będzie również ojcom wychowującym dzieci - od nowego roku przysługuje im bowiem tygodniowy urlop ojcowski. Ponadto mogą oni skorzystać z urlopu macierzyńskiego

 • Praca w godzinach nadliczbowych niepełnoetatowca

  ustalając dopuszczalną liczbę godzin pracy, dla pracodawcy korzystne jest ustalenie w umowie pracownika wymiaru czasu pracy dopuszczalnej dobowej liczby godzin pracy na poziomie 8 godzin. (...)

 • Odprawa z tytułu rozwiązania stosunku pracy

  zatrudnionego na umowę o prace na pół etatu na czas nieokreślony do zwiększenia wymiaru czasu pracy do pełnego etatu bez jego zgody. Jeżeli pracownik nie wyrazi zgody na zwiększenie (...)

 • Porada prawna na temat 1/2 etatu a fundusz pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 1/2 etatu a fundusz pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymiar urlopu przy niepełnym etacie

  Zatrudniam dwóch pracowników zatrudnionych w niepełnych wymiarach czasu pracy. Obydwaj pracownicy mają staż pracy powyżej 10 lat. Jeden z pracowników jest zatrudniony na 1/4 etatu i pracuje (...)

 • Sposób liczenia urlopu wypoczynkowego

  pracy. W 2005 r. pracownik przepracuje 9 miesięcy. Zatem wymiar urlopu wynosił będzie 3/4 (9 miesięcy stanowi 3/4 roku) z 16 dni (4/5 etatu), czyli 12 dni urlopu. Jeśli pracownik pracuje na (...)

 • Obliczanie wymiaru urlopu proporcjonalnego

  czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika. Niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę do pełnego dnia. Stanowi o tym art. 154 par. 2 kodeksu pracy. Z (...)

 • Uprawnienia i obowiązki osoby bezrobotnej

  Pracy stanowiła kwota co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę, opłacał składkę na Fundusz Pracy w związku z zatrudnieniem lub wykonywaniem innej pracy zarobkowej za granicą (...)

 • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

  utworzyć ten fundusz oraz jak dysponować jego środkami - o tym dowiesz się z niniejszej porady. Co to jest zakładowy fundusz świadczeń socjalnych i na co go przeznaczyć? Zakładowy Fundusz (...)

 • Wypowiedzenie pracy złożone przez pracownika

  04.09.2000-do 28.02.2001 na 3/4 etatu, potem od15.12.2002 do 18.08.2003 na 1/2 etatu i w następnym zakładzie od 01.10.2003 do 02.09.2004 r na 1/2 etatu. Przed podjęciem pracy ukończyła (...)

 • Obowiązki pracodawcy względem pracowników pracujących przy monitorach ekranowych

  czasu pracy. Ustawodawca nie posłużył się więc sztywnymi limitami godzin pracy przy komputerze, ale stosunkiem godzin pracy przy komputerze do ogólnego czasu świadczenia pracy. Przykład: Do

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • 1/2 ETATU ---Zasiłek dla bezrobotnych ???

  Osoba, która pracowała 4 lata w wymiarze 1/2 etatu, należy się zasiłek dla bezrobotnych ????????? Jeżeli pracowałeś na pół etatu a twoja pensja (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Fundusz socjalny

  W moim zakładzie kwota świadczeń socjalnych jest zależna od dochodu na osobę, a nie jak w wielu innych firmach - stała kwota niezależnie od dochodu, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane