Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wymiar urlopu przy niepełnym etacie

  Zatrudniam dwóch pracowników zatrudnionych w niepełnych wymiarach czasu pracy. Obydwaj pracownicy mają staż pracy powyżej 10 lat. Jeden z pracowników jest zatrudniony na 1/4 etatu i pracuje (...)

 • Sposób liczenia urlopu wypoczynkowego

  pracy. W 2005 r. pracownik przepracuje 9 miesięcy. Zatem wymiar urlopu wynosił będzie 3/4 (9 miesięcy stanowi 3/4 roku) z 16 dni (4/5 etatu), czyli 12 dni urlopu. Jeśli pracownik pracuje na (...)

 • Obliczanie wymiaru urlopu proporcjonalnego

  czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika. Niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę do pełnego dnia. Stanowi o tym art. 154 par. 2 kodeksu pracy. Z (...)

 • Porada prawna na temat 1/2 etatu a fundusz pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 1/2 etatu a fundusz pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienia i obowiązki osoby bezrobotnej

  Pracy stanowiła kwota co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę, opłacał składkę na Fundusz Pracy w związku z zatrudnieniem lub wykonywaniem innej pracy zarobkowej za granicą (...)

 • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

  utworzyć ten fundusz oraz jak dysponować jego środkami - o tym dowiesz się z niniejszej porady. Co to jest zakładowy fundusz świadczeń socjalnych i na co go przeznaczyć? Zakładowy Fundusz (...)

 • Wypowiedzenie pracy złożone przez pracownika

  04.09.2000-do 28.02.2001 na 3/4 etatu, potem od15.12.2002 do 18.08.2003 na 1/2 etatu i w następnym zakładzie od 01.10.2003 do 02.09.2004 r na 1/2 etatu. Przed podjęciem pracy ukończyła (...)

 • Jak zatrudnieni u pracodawcy zagranicznego za granicą poza UE i EOG mogą opłacać składki na Fundusz Pracy?

  .  Składki na setOstatni( '59' ); Fundusz setOstatni( '60' ); Pracy nie mogą być opłacone za okres wsteczny. Opłacone na setOstatni( '61' ); Fundusz setOstatni( '62' ); Pracy (...)

 • Obowiązki pracodawcy względem pracowników pracujących przy monitorach ekranowych

  higieny pracy oraz ergonomii. Ustawodawca wymaga, żeby wyposażenie stanowiska pracy oraz sposób rozmieszczenia elementów tego wyposażenia nie powodowały podczas pracy nadmiernego (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  stosunku pracy, pracy nakładczej lub spółdzielczym stosunku pracy oraz 2) łącznie z dokumentacją uzasadniającą wypłatę zasiłków organowi rentowemu złożone zostanie (...)

 • Urlop wypoczynkowy nauczyciela

  przepracowanego, zgodnie z odrębnymi przepisami. Art. 154[2] § 1 i 2 kodeksu pracy stanowi, że urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • 1/2 ETATU ---Zasiłek dla bezrobotnych ???

  Osoba, która pracowała 4 lata w wymiarze 1/2 etatu, należy się zasiłek dla bezrobotnych ????????? Jeżeli pracowałeś na pół etatu a twoja pensja (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Fundusz socjalny

  W moim zakładzie kwota świadczeń socjalnych jest zależna od dochodu na osobę, a nie jak w wielu innych firmach - stała kwota niezależnie od dochodu, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane