Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Finansowanie kosztów aplikacji radcowskiej

  ogólnego pracownika, z wyjątkiem wynagrodzeń otrzymywanych za czas urlopu szkoleniowego oraz za czas zwolnień z części dnia pracy, przysługujących pracownikom podejmującym naukę (...)

 • Zniesienie współwłasności a podatek

  , żebym nie musiała płacić żadnego podatku z tym związanego? Niestety jestem już emerytką z emeryturą 670 zł (po studiach i ponad 25-letnim stażem pracy!). Od 1993 r. byłam na rencie (3-cia grupa (...)

 • Podatek od spadków - do końca 2006 roku

  i II grupy podatkowej przedmiotów wyposażenia mieszkania, pościeli, odzieży, bielizny oraz narzędzi pracy przeznaczonych do użytku w gospodarstwie domowym; 2. dzieł sztuki i rękopisów będących

 • Opinia prawna na temat 1/16 etatu czas pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 1/16 etatu czas pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wady wynajętego lokalu

  przydatność wynajętej rzeczy do umówionego użytku, najemca może żądać odpowiedniego obniżenia czynszu za czas trwania wad. Jeśli zaś będą to wady uniemożliwiające w ogóle przewidziane w (...)

 • Rezygnacja z umowy pośrednictwa

  pośrednictwa na czas określony. Można zastrzec, że jednej lub obu stronom przysługiwać będzie w ciągu oznaczonego terminu prawo odstąpienia od umowy. Prawo to wykonywa się przez oświadczenie (...)

 • Pozwolenie wodnoprawne a prawa właścicieli sąsiednich działek - opinia prawna

  widocznych przedmiotów czy urządzeń wymagających do swego powstania pracy ludzkiej”. Czy możliwe jest nabycie własności przez zasiedzenie? Jak wskazano powyżej, istnieje możliwość nabycia (...)

 • Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług

  stosunków pracy z przyczyn nie dotyczących pracowników. Czy Wykonawca, u którego straciło pracę 18 osób, może wystąpić do Sądu gospodarczego przeciwko Zamawiającemu o zwrot kosztów poniesionych (...)

 • Szkolenie pracownika jego przychodem

  zawodowych i wykształcenia ogólnego pracownika, z wyjątkiem wynagrodzeń otrzymywanych za czas urlopu szkoleniowego oraz za czas zwolnień z części dnia pracy, przysługujących pracownikom (...)

 • Zmuszenie osoby do leczenia odwykowego

  może zarządzić przymusowe doprowadzenie przez organ Policji. Orzekając o obowiązku poddania się leczeniu sąd może ustanowić na czas trwania tego obowiązku nadzór kuratora. Wynika z powyższego, (...)

 • Zajście w ciążę w okresie wypowiedzenia

  w zakresie terminu rozwiązania umowy o pracę, to wypowiedzenie jest nieskuteczne. Jeśli pracownica jest zatrudniona na czas nieokreślony, to umowa nie ulega przedłużeniu do czasu porodu, gdyż w ogóle

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Umowa na 3/4 etatu - czas pracy i wynagrodzenie

  Witam, mam zastrzeżenia co do swojej umowy na 3/4 etatu. Konkretnie chodzi mi o normy czasu pracy i wynagrodzenie. 1) W umowie zapisane jest, ze tygodniowa (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Ewidencja czasu pracy

  Witam, jestem pracownikiem bankowym ,podpisuję listę obecności w momencie logowania się na komputerze , czasami czas uruchomienia komputera się wydłuża (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane