Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie skutki podatkowe wywołują transakcje powiązane?

  . Uważam, iż przygotowanie dokumentacji w tak krótkim czasie jest po prostu niemożliwe. Jej opracowanie wymaga ogromnych nakładów pracy, dokonania skomplikowanych obliczeń finansowych i (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  nakładczą. Rubryka 18 - do zatrudnionych zalicza się osoby zatrudnione na podstawie stosunku pracy. Rubryka 19 - dotyczy jedynie składek, do których poboru zobowiązany jest ZUS. Rubryka

 • Biegły sądowy. Zbyt łatwo nim zostać

  powszechnie znany ze swojej nierzetelności".   Mimo tego cały czas był na liście biegłych...    Dziękuję za rozmowę biegły sądowy, proces, opinia biegłego, rola biegłego w postępowaniu (...)

 • Porada prawna na temat 1/16 etatu czas pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 1/16 etatu czas pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odsetki zasądzone od zaległego wynagrodzenia należy liczyć od kwoty brutto czy netto - opinia prawna

  wypłacie wynagrodzenia za pracę przysługują pracownikowi za czas opóźnienia także w części, od której pracodawca odprowadził składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz zaliczkę (...)

 • Podział zysków w spółce cywilnej

  podpisując nie znał w tym momencie przepisów kodeksu cywilnego)? Czy można domagać się wyrównania tej części zysku za tamten rok podczas pracy spółki w następnych latach? Zgodnie z art. 867 kodeksu (...)

 • Alimenty od dziadków

  wysokości 1500 zł miesięcznie (syn miał zasądzone 350+250 zł). Syn się trochę otrząsnął psychicznie i czyni starania o podjęcie pracy a była synowa ma wrodzoną niechęć do pracy, bo (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę na okres próbny

  zapisu określającego okresu wypowiedzenia, gdyż w takiej sytuacji zastosowanie znajdą odpowiednie przepisy kodeksu pracy. Jednakże pracodawca może zawrzeć w umowie o pracę na okres próbny postanowienie

 • Wypowiedzenie umowy na okres próbny

  nie określa okresu wypowiedzenia obowiązuje okres wypowiedzenia wskazany w kodeksie pracy. wypowiedzenie, umowa, okres próbny, okres wypowiedzenia,

 • Domniemanie, że właściciel działki jest rolnikiem

  odwołanie do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych w terminach i na zasadach określonych w przepisach Kodeksu postępowania cywilnego o postępowaniu odrębnym w sprawach z zakresu ubezpieczeń (...)

 • Urlop bezpłatny a ZFŚS

  osób zatrudnionych w zakładzie, obejmująca: pracowników zatrudnionych na czas nieokreślony i określony na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Umowa na 3/4 etatu - czas pracy i wynagrodzenie

  Witam, mam zastrzeżenia co do swojej umowy na 3/4 etatu. Konkretnie chodzi mi o normy czasu pracy i wynagrodzenie. 1) W umowie zapisane jest, ze tygodniowa (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Ewidencja czasu pracy

  Witam, jestem pracownikiem bankowym ,podpisuję listę obecności w momencie logowania się na komputerze , czasami czas uruchomienia komputera się wydłuża (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane