Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Brak pensji jako podstawa rozwiązania umowy

  przypadku pracownikowi przysługuje także odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, a jeżeli umowa o pracę została zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej (...)

 • Zagraniczna podróż służbowa

  miejsca do spania w samochodzi, pracodawca zobowiązany jest do wypłaty rycząłtu za nocleg. czas pracy, nocleg, pracownik, pracodawca, orzeczenie

 • Need for Speed, czyli czas ratować branżę motoryzacyjną

  Europie cechuje duża nadprodukcja sięgająca nawet 20%, co przekłada się na około 400 tysięcy miejsc pracy. Na placach wytwórców stoi 2 miliony niesprzedanych samochodów.Debata: 24.03.2009Głosowanie

 • Opinia prawna na temat 1/16 etatu czas pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 1/16 etatu czas pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Godziny ponadwymiarowe nauczycieli

  przedszkola może prowadzić zajęcia w ramach godzin ponadwymiarowych. nauczyciele, pracownicy, czas pracy, godziny ponadwymiarowe

 • Wynagrodzenie za delegację służbową

  wyjazdu służbowego ma być realizowany. Polecenie wyjazdu musi być podpisane przez pracodawcę lub osobę przez niego upoważnioną. wyjazd służbowy, dieta, wynagrodzenie, praca, czas pracy

 • Podleganie obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu

  , wynikające z odrębnych przepisów lub układów zbiorowych pracy;    21)   osobami pobierającymi świadczenie szkoleniowe wypłacane po ustaniu zatrudnienia. (...)

 • Brak wpłat od trzeciodłużnika

  przeszkodach do wypłacenia wynagrodzenia (art. 882 k.p.c.), b) zaniedbanie przesłania przez dotychczasowy zakład pracy zawiadomienia komornika lub dokumentów zajęcia wynagrodzenia za pracę nowemu

 • Zmiana przedmiotu powództwa w II instancji

  Po otrzymaniu wypowiedzenia umowy o pracę na czas nieokreślony pracownik złożył pozew do sądu pracy o uznanie wypowiedzenia za bezskuteczne żądając przywrócenia do pracy. Okres wypowiedzenia (...)

 • Faktura powiększy podatek. Jeśli jest nieuregulowana

  na czas, ale musi także zapłacić od dokonanej sprzedaży podatek dochodowy. Nawet nieuregulowana przez dłużnika należność stanowi bowiem dla wierzyciela przychód, od którego musi odprowadzić podatek

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  ubezpieczenia społecznego wypłacanych przez zakład pracy,   57a)  nieopłaconych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych składek, z zastrzeżeniem pkt 40, określonych w ustawie z (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Umowa na 3/4 etatu - czas pracy i wynagrodzenie

  Witam, mam zastrzeżenia co do swojej umowy na 3/4 etatu. Konkretnie chodzi mi o normy czasu pracy i wynagrodzenie. 1) W umowie zapisane jest, ze tygodniowa (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Ewidencja czasu pracy

  Witam, jestem pracownikiem bankowym ,podpisuję listę obecności w momencie logowania się na komputerze , czasami czas uruchomienia komputera się wydłuża (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane