Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Utrata zaufania do pracownika

  pracodawcy o wypowiedzeniu umowy zawartej na czas określony nie musi zawierać żadnej przyczyny. Przyczyna bowiem jest uzasadnieniem wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony. (...)

 • Zasady wypłaty świadczeń z ZFŚS

  składania wniosku i są zatrudnieni na czas nieokreślony. Czy drugi warunek, jaki mają spełnić pracownicy (zatrudnienie na czas nieokreślony) jest zgodny z nowelizacją KP? Czy nie dochodzi (...)

 • Liczenie zakładowego stażu pracy

  pracował wcześniej 5,5 roku i pracuje obecnie 6 miesięcy. Zgodnie z art. 36 § 1 kodeksu pracy, okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia (...)

 • Opinia prawna na temat 1/16 etatu czas pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 1/16 etatu czas pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pojęcie tygodnia w kodeksie pracy

  musi się on zaczynać w pierwszym dniu miesiąca.   czas, pracy, okres, rozliczeniowy, tydzień

 • Delegacja dla krajowego kierowcy

  zakwalifikować jako podróże służbowe nawet jeżeli konieczność takich wyjazdów mieści się w ich podstawowym stosunku pracy. Poza Kodeksem pracy poruszone zagadnienie normują (...)

 • Wynagrodzenie za czas urlopu

  przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Za czas urlopu pracownikowi przysługuje wynagrodzenie, jakie by otrzymał, gdyby w tym czasie pracował. Jeżeli pracownik

 • Kiedy upływa trzeci miesiąc ciąży?

  Kodeks pracy stanowi w art. 177 § 3, że umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która (...)

 • Samorządy zdecydują o prywatyzacji szpitali

  spotkamy na korytarzach szpitali personel w czarnych strojach lub żółtych koszulkach z czarną wstążką. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl smorząd, szpitale, SPZOZ, prywatyzacja szpitali, czas pracy

 • Kiedy szef może przerwać twój urlop?

  późniejszym, ustalonym z pracownikiem. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl kodeks pracy, urlop, pracodawca, urlop wypoczynkowy

 • Czas i miesjce odbywania szkoleń

  pracy przed dopuszczeniem go do pracy oraz prowadzenie okresowych szkoleń w tym zakresie. Szkolenia, odbywają się w czasie pracy i na koszt pracodawcy. Co do szkoleń mających na celu podniesienie

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Umowa na 3/4 etatu - czas pracy i wynagrodzenie

  Witam, mam zastrzeżenia co do swojej umowy na 3/4 etatu. Konkretnie chodzi mi o normy czasu pracy i wynagrodzenie. 1) W umowie zapisane jest, ze tygodniowa (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • ewidencja czasu pracy

  Witam serdecznie Czy moglibyście rozwiać moje wątpliwości związane z wypełnieniem miesięcznej ewidencji czasu pracy? Sytuacja jest następująca: (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane