Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pierwsze czytanie projektu Ustawy o emeryturach pomostowych

  Centralnego Instytutu Ochrony Pracy Ministerstwo Pracy i polityki Społecznej wyliczyło, że emerytury pomostowe będą kosztować w latach 2009-2040 wyniosą około 12,7 mld zł w wartościach realnych (...)

 • Umowa o pracę z młodocianym (prace lekkie, sezonowe i dorywcze)

  akcie. Wykaz lekkich prac pracodawca określa po uzyskaniu zgody lekarza wykonującego zadania służby medycyny pracy, a następnie przedstawia do zatwierdzenia właściwemu inspektorowi pracy. Czas (...)

 • Henryka Bochniarz o 15 latach Komisji Trójstronnej

  , pracodawcom na przepisach uelastyczniających czas pracy, związki mówią o ograniczeniu umów na czas określony, pracodawcy bronią się przed wzrostem płacy minimalnej i tak powstaje (...)

 • Opinia prawna na temat 1/16 etatu czas pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 1/16 etatu czas pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  pojazd jest wyposażony w wystarczającą ilość miejsc siedzących.   Instruktor Łączny czas pracy instruktora nie może być dłuższy niż 12 godzin w ciągu doby. Do tego czasu (...)

 • Kierujący pojazdami

  stwierdzającego brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy, 3) orzeczenia psychologicznego stwierdzającego brak przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy (...)

 • Ewidencja czasu pracy a dzień wolny od pracy

  wolnego przysługującego mu z odpowiedniego tytułu. prawo pracy, karta pracownika, ewidencja czasu pracy, czas pracy, ewidencja, dowód, dokument

 • Jakie są prawa człowieka?

  ; żadnej pracy ani świadczeń stanowiących część zwykłych obowiązków obywatelskich. Nikomu więc nie wolno traktować Cię jak niewolnika i narzucać Ci pracy przymusowej. Prawo (...)

 • Nieprzerwany tygodniowy odpoczynek od pracy

  nieprzerwanego odpoczynku dobowego.Świadczenie przez pracowników pracy przez 8 dni z rzędu jest więc niezgodne z obowiązującym prawem pracy. czas pracy, nieprzerwany tygodniowy (...)

 • Wymiar zasiłku macierzyńskiego

  Zakladu nie ma zapisu, że premia nie przysługuje za okres choroby, opieki czy macierzyńskiego ale jest zapis, że premii udziela kierownik zakładu biorąc pod uwagę m.in. efektywny czas pracy. (...)

 • Zwolnienie od pracy w celu opieki nad dzieckiem

  pracownik wykorzystał te 2 dni wolne od pracy. czas pracy, wolne, wolnego, opieka nad dzieckiem, sprawowanie opieki, dziecko do 14 lat

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Umowa na 3/4 etatu - czas pracy i wynagrodzenie

  Witam, mam zastrzeżenia co do swojej umowy na 3/4 etatu. Konkretnie chodzi mi o normy czasu pracy i wynagrodzenie. 1) W umowie zapisane jest, ze tygodniowa (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Ewidencja czasu pracy

  Witam, jestem pracownikiem bankowym ,podpisuję listę obecności w momencie logowania się na komputerze , czasami czas uruchomienia komputera się wydłuża (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane