Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustalenie składu majątku wspólnego i udziałów

  nakład osobistej pracy przy wychowaniu dzieci i we wspólnym gospodarstwie domowym. Proszę zauważyć, że w przepisie jest mowa o "przyczynianiu się małżonka" do zwiększenia majątku wspólnego, a (...)

 • Alimenty dla dziecka pracującego dorywczo

  utrzymać samodzielnie. Dziecko, które osiągnęło nie tylko pełnoletność, ale zdobyło także wykształcenie umożliwiające podjęcie pracy zawodowej, pozwalającej na samodzielne utrzymanie, nie (...)

 • Udowodnienie stanu ciąży po okresie wypowiedzenia

  zatrudniana na podstawie umowy na czas nieokreślony. Pracodawca ma obowiązek przywrócić do pracy pracownika lub wypłacić odszkodowanie jedynie wtedy, gdy rozwiązanie umowy nastąpiło niezgodnie (...)

 • Porada prawna na temat 1/16 etatu czas pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 1/16 etatu czas pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienie z powodu narodzin dziecka

  udzielania pracownikom zwolnień od pracy (Dz.U.1996.60.281) pracodawca jest obowiązany zwolnić od pracy pracownika na czas obejmujący 2 dni - w razie ślubu pracownika lub urodzenia się (...)

 • Wygaśnięcie umowy zawartej na okres próbny

  potrzeby składania jakichkolwiek oświadczeń woli. Nowy stosunek pracy może być nawiązany przez podpisanie kolejnej umowy. umowa o pracę, umowa na okres próbny, rozwiązanie umowy

 • Odprawa a ZUS

  pieniężnego za urlop (Dz. U. Nr 2, poz. 14). Odprawa podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Pracodawca nie ma natomiast obowiązku odprowadzenia od niej składki na ubezpieczenie społeczne i na Fundusz (...)

 • Obopólna zgoda stron na istnienie umowy o pracę

  istnienia stosunku pracy bez woli obydwu stron. Jeżeli pracownik wykonuje umowe w ramach stosunku pracy, pracodawca ma obowiązek podpisania z nim umowę o pracę. Nie mozna jednak domniemywać woli (...)

 • Zasiłek dla bezrobotnych a wypowiedzenie umowy

  sytuacji rozwiązania przez Pana stosunku pracy za wypowiedzeniem nie będzie Pan uprawniony do pobierania zasiłku (przez pewien czas), chyba że tego typu rozwiązanie stosunku pracy było (...)

 • Jaka płaca minimalna w 2018 r.?

  wynagrodzenia w obecnej sytuacji na rynku pracy, przy niskim bezrobociu, przybywających miejscach pracy i wzroście płac jest uzasadniony" - argumentowała minister Rafalska. ##baner## Ustalając (...)

 • Nie będzie zmian w dyrektywie o czasie pracy

  : PKPP Lewiatan - www.pkpplewiatan.pl czas pracy, pracownik, pracodawca, dyrektywa o czasie pracy

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Umowa na 3/4 etatu - czas pracy i wynagrodzenie

  Witam, mam zastrzeżenia co do swojej umowy na 3/4 etatu. Konkretnie chodzi mi o normy czasu pracy i wynagrodzenie. 1) W umowie zapisane jest, ze tygodniowa (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Ewidencja czasu pracy

  Witam, jestem pracownikiem bankowym ,podpisuję listę obecności w momencie logowania się na komputerze , czasami czas uruchomienia komputera się wydłuża (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane