Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkolenie pracownika jego przychodem

  zawodowych i wykształcenia ogólnego pracownika, z wyjątkiem wynagrodzeń otrzymywanych za czas urlopu szkoleniowego oraz za czas zwolnień z części dnia pracy, przysługujących pracownikom (...)

 • Zmuszenie osoby do leczenia odwykowego

  może zarządzić przymusowe doprowadzenie przez organ Policji. Orzekając o obowiązku poddania się leczeniu sąd może ustanowić na czas trwania tego obowiązku nadzór kuratora. Wynika z powyższego, (...)

 • Zajście w ciążę w okresie wypowiedzenia

  w zakresie terminu rozwiązania umowy o pracę, to wypowiedzenie jest nieskuteczne. Jeśli pracownica jest zatrudniona na czas nieokreślony, to umowa nie ulega przedłużeniu do czasu porodu, gdyż w ogóle

 • Opinia prawna na temat 1/16 etatu czas pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 1/16 etatu czas pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odstąpienie od umowy o dzieło

  , że przysługuje mu wynagrodzenie za czas poświęcony przy jego tworzeniu oraz wynagrodzenie jakie wynika z różnicy, która zapłacono za dzieło nowemu wykonawcy a kwotą na jaką się umówiono. Czym (...)

 • Zakładanie firmy

  przebywającego na zwolnieniu pracownika, to czynności w postaci założenia firmy w tym okresie mogą być wykonywane. Zasiłek chorobowy przysługuje za czas niezdolności do pracy. Przy czym nie (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  , jeśli lokal przypadnie Pani, hipoteka będzie obciążała udział w Pani własności (A. Oleszko w pracy zbiorowej: Hipoteka w praktyce, Wydawnictwo Stowarzyszenia Notariuszy RP, Kluczbork-Poznań 1995

 • Alimenty dla pełnoletniego dziecka

  naukę w szkole lub na uczelni i czas na nią przeznaczony wykorzystuje rzeczywiście na zdobywanie kwalifikacji zawodowych. Jeżeli np. czas pobierania nauki wydłuża się nadmiernie poza przyjęte (...)

 • Skutki wszczęcia postępowania naprawczego

  sądowemu ustanowionemu na czas postępowania naprawczego powinno być wypłacane w wysokości podwójnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku (...)

 • Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia

  wykorzystany nie w całości, tylko proporcjonalnie, tj.: 1) u dotychczasowego pracodawcy - w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego u tego pracodawcy w roku ustania stosunku pracy, chyba że (...)

 • Oferty w zamówieniach publicznych - kryteria oceny, termin związania i składania ofert (stan prawny obowiązujący do 24 maja 2006 r.)

  60.000 euro. Zamawiający wyznaczające termin powinien mieć jednak na względzie czas niezbędny na przygotowanie 37 dni od dnia przekazania ogłoszenia Prezesowi Urzędu - jeżeli wartość zamówienia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Umowa na 3/4 etatu - czas pracy i wynagrodzenie

  Witam, mam zastrzeżenia co do swojej umowy na 3/4 etatu. Konkretnie chodzi mi o normy czasu pracy i wynagrodzenie. 1) W umowie zapisane jest, ze tygodniowa (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Ewidencja czasu pracy

  Witam, jestem pracownikiem bankowym ,podpisuję listę obecności w momencie logowania się na komputerze , czasami czas uruchomienia komputera się wydłuża (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane