Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • NIK skontrolował system egzaminów w oświacie

  wglądu do pracy (6-12 miesięcy), czas przeznaczonego na wgląd (15-30 minut) oraz możliwość sporządzania notatek. Z kolei wniosek dot. ponownego sprawdzenia i ewentualnej weryfikacji, pomimo (...)

 • Sytuacja na rynku pracy w listopadzie 2008 r.

  zgłosili 60,9 tys. ofert pracy - o 29,5 tys. (32,7 proc.) mniej, niż w październiku. Spadek liczby ofert odnotowano we wszystkich województwach, przy czym najsilniejszy względny w województwie

 • Emerytury dla opozycjonistów. Ważna zmiana przepisów

  opozycjonistów - ofiar represji politycznych w latach PRL. Dotychczas za okresy składkowe prawo uznawało m.in. pracę dla organizacji opozycyjnych czy czas internowania. Niewykonywanie pracy (...)

 • Porada prawna na temat 1/16 etatu czas pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 1/16 etatu czas pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa o pracę na czas zastępstwa nieobecnego pracownika

  Umowa o pracę na czas zastępstwa nieobecnego pracownika stanowi rodzaj umowy na czas określony. Różni się jednak tym, iż często dnia rozwiązania umowy nie da się tu precyzyjnie określić (...)

 • Zasady odpowiedzialności członków zarządu spółek kapitałowych za zaległości podatkowe.

  emeryturach pomostowych - stanowi podstawę odpowiedniego stosowania do składek na Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i na ubezpieczenie zdrowotne przepisów dotyczących (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę z zastosowaniem skróconego okresu wypowiedzenia

  który skrócony został okres wypowiedzenia, za który pracodawca ma obowiązek zapłacić odszkodowanie, pracodawca nie ma obowiązku odprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne - stosunek pracy (...)

 • Założenie żłobka będzie łatwiejsze

  . Rodzicom pomoże elastyczny czas pracy żłobków. Godziny pozostawania dzieci w placówce będą uzgadniane indywidualnie i elastycznie dopasowywane do trybu pracy rodziców. Projekt (...)

 • Eurostat o bezrobociu w krajach UE

  kondycji jest polski rynek pracy. Biorąc pod uwagę, że w ciągu ostatnich trzech lat w Polsce przybyło niemal 1,5 mln miejsc pracy, wciąż niepokoi wolne tempo wzrostu zatrudnienia i szczególnie (...)

 • Zastrzeżenia dot. reklamy leków

  z kodeksem pracy; należy przypomnieć, iż dopiero niedawno uprawnienie lekarza do uznania dyżuru za czas pracy musiało zostać usankcjonowane przez ustawodawcę, a teraz ponownie Minister (...)

 • Roczne sprawozdanie w sprawie równości kobiet i mężczyzn (2008)

  do pracy po okresie przerwy wynikającym z urlopów macierzyńskich i opiekuńczych oraz wyrównanie dysproporcji między wynagrodzeniami czy wykształceniem. Nie zgodziła się jednak z opinią

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Umowa na 3/4 etatu - czas pracy i wynagrodzenie

  Witam, mam zastrzeżenia co do swojej umowy na 3/4 etatu. Konkretnie chodzi mi o normy czasu pracy i wynagrodzenie. 1) W umowie zapisane jest, ze tygodniowa (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Ewidencja czasu pracy

  Witam, jestem pracownikiem bankowym ,podpisuję listę obecności w momencie logowania się na komputerze , czasami czas uruchomienia komputera się wydłuża (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane