Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Gdy nie ma związku zawodowego, ciąża nie chroni przed zwolnieniem

  wypowiedzenia w okresie ciąży pracownicy ( art. 177 § 1 k.p.).W pozostałym zakresie SN odmówił podjęcia uchwały. W uzasadnieniu zwrócił uwagę, iż ogólna zasada wolności pracy (...)

 • Ustawa o zawodzie tłumacza przysięgłego

  wysokość wynagrodzenia jej członków w sposób zapewniający sprawność działania Komisji oraz uwzględniając zakres i nakład ich pracy wynikający z przeprowadzenia postępowania w sprawie odpowiedzialności

 • Zakaz konkurencji w umowie o pracę

  konkurencji) to pracownik może przestać powstrzymywać się od wykonywania pracy na rzecz podmiotów konkurencyjnych dla byłego pracodawcy, jednak pracodawca nadal ma obowiazek wypłaty odszkodowania. (...)

 • Opinia prawna na temat 1/16 etatu czas pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 1/16 etatu czas pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Świadczenie pielęgnacyjne niezależne od dochodów

  może być ustalane na czas nieokreślony - informuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W przypadku, gdy orzeczenie o niepełnosprawności albo znacznym stopniu niepełnosprawności było (...)

 • Podsumowanie ferii zimowych 2009

  kraju. Pozwoliły one najmłodszym miło i atrakcyjnie spędzić czas wolny od zajęć szkolnych, a przy okazji utrwalały podstawowe zasady bezpieczeństwa.  Źródło: www.policja.pl - KGP, Kielce, (...)

 • Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym

  działania będą uznawane przez porządek prawny także w przyszłości. Nowe unormowania prawne nie mogą zaskakiwać ich adresatów, lecz powinny pozostawiać im czas na dostosowanie się do zmienionych

 • Pytanie za ponad sto miliardów euro: na czym polega budżet UE?

  środków. Parlament uważa, że nie nadszedł jeszcze czas na ustanowienie prawdziwego podatku unijnego, ale nie wyklucza to możliwości, iż w przypadku podjęcia przez państwa członkowskie (...)

 • Kara pozbawienia wolności na wolności?

  skazanemu odbywającemu karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego?  Skazany będzie miał prawo oddalić się na czas nieprzekraczający 12 godzin dziennie. Pozostały czas (...)

 • W oczekiwaniu na leczenie za granicą…

  lub trwałą niezdolnością do pracy w rozumieniu ww. przepisów.  Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2005 r. w sprawie sposobu i kryteriów ustalania

 • Kursy dokształcające dla kierowców przewożących towary niebezpieczne

  towarów niebezpiecznych klasy 1 - z 15 pytań;   kurs specjalistyczny w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych klasy 7 - z 15 pytań. Czas trwania testu pisemnego wynosi w przypadku

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Umowa na 3/4 etatu - czas pracy i wynagrodzenie

  Witam, mam zastrzeżenia co do swojej umowy na 3/4 etatu. Konkretnie chodzi mi o normy czasu pracy i wynagrodzenie. 1) W umowie zapisane jest, ze tygodniowa (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Ewidencja czasu pracy

  Witam, jestem pracownikiem bankowym ,podpisuję listę obecności w momencie logowania się na komputerze , czasami czas uruchomienia komputera się wydłuża (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane