Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dojedź do celu - na trzeźwo!

  stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną

 • Rozpijała nieletnie

  Policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi zatrzymali 38-letnią Annę G., która miała prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta zorganizowała imprezę, podczas której

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu

  0,5 promila lub 0,25 mg), to wymiar grożącej kary będzie obostrzony z uwagi na art. 178 kk. Przepis ten stanowi, że skazując sprawcę, który popełnił przestępstwo określone w art. 173, 174 (...)

 • Porada prawna na temat 0.7 promila

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 0.7 promila, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jazda po spożyciu alkoholu

  zachodzi, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo (...)

 • Kara za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu

  wynik testu wskazał 0,46 promila czyn w postaci prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu nie jest przestępstwem, lecz stanowi wykroczenie. Zgodnie z art. 87 par. 1 kodeksu wykroczeń kto, znajdując się (...)

 • Jazda samochodem po pijaku

  Jaka grozi mi kara za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwym (2.7 promila)? Chciałbym nadmienić, że około 6 lat temu mialem zabrane prawo jazdy na 6 miesiecy za jazdę w stanie po użyciu alkocholu

 • Piłeś? Nie jedź! Włącz myślenie!

  0,2 promila. Za uzyskanie lub przekroczenie dozwolonego limitu alkoholu w wydychanym powietrzu (czyli 0.1 mg w dm3 w wydychanym powietrzu lub 0,2 promila stężenia alkoholu we krwi) grozi grzywna (...)

 • Areszty dla chuliganów

  sprawców napaści. W ręce Policji wpadł 17-letni Marcin R. oraz dwóch braci 17-letni Adam S. i 21-letni Rafał S. Pierwszy miał 0,9 promila, drugi 1,1 promila, a trzeci prawie 2,65 (...)

 • Konsekwencje jazdy na podwójnym gazie

  3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość. Stan po użyciu alkoholu występuje gdy zawartość alkoholi wynosi od 0,2 do 0,5 promila we krwi (...)

 • Przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości

  wartości stanowi przestępstwo, w odróżnieniu od stanu po użyciu alkoholu -gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi od 0,2 do 0,5 promila alkoholu albo obecności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane