Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jazda na łyżworolkach w stanie nietrzeźwości

  , gdy:  zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub  zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 (...)

 • Sprzeciw od wyroku nakazowego w prawie karnym

  : zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub  zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi (...)

 • Badanie trzeźwości pracownika przez policję

  policjantów okazało się , iż jeden z badanych miał 1,7 promila, a drugi 3,28. Czy Policja w tej sytuacji ma prawo ich jakoś ukarać? Zachowywali się spokojnie i poza samym faktem nietrzeźwości i (...)

 • Porada prawna na temat 0.7 promila

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 0.7 promila, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprawdzanie nietrzeźwości kierowcy

  za wykroczenie a nie za przestępstwo? Domniemam, że badanie krwi mogłoby wykazać poniżej 0,5 promila lub może nawet mniej, ponieważ wypiłem tylko jedno piwo, a od 5.00 rano do chwili zatrzymania (...)

 • Odszkodowanie od sprawcy wypadku

  Córka (15 lat) została potrącona przez samochód. Kierowca był nietrzeźwy (2,8 promila). Uciekł z miejsca zdarzenia i nie udzielił jej pomocy. Po krótkim okresie czasu został złapany przez policję

 • Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości

  kodeksu karnego zachodzi, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza (...)

 • Ważność badania na zawartość alkoholu

  alkomatem. Wyniki badania 0.59 0,60 0,57. Nie zgodziłem się z wynikami badania i zarządałem badania krwi które wykazało 0,40 promila. Policja wystąpiła o umorzenie postępowania i skierowanie sprawy (...)

 • Odpowiedzialność za spowodowanie wypadku po pijaku

  znajduje się w stanie nietrzeźwym ( powyżej 0,5 promila) dopuszcza się przestępstwa z art. 178a kk , które zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do (...)

 • Mniej niż kieliszek wina wystarczy by zostać ukarany

  , kajaki, ale też np. pontony lub rowery wodne po alkoholu lub innym środku mającym podobne działanie. Grzywna będzie grozić, jeśli zawartość alkoholu we krwi wyniesie już 0,2, a nie 0,5 promila (...)

 • Nowe kwoty mandatów. Będzie zdecydowanie drożej

  . Zgodnie z projektem rozporządzenia, nietrzeźwy rowerzysta będzie mógł zostać ukarany mandatem w wysokości 500 zł, natomiast za stan po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozić będzie od (...)

 • Nowe kary dla narciarza. Za kask i piwo

  środka odurzającego. Oznacza to, że osoba, która będzie miała we krwi ponad 0,5 promila alkoholu, nie skorzysta z tras zjazdowych. Ponadto zarządca stoku narciarskiego, który zobaczy

 • Zmiany w prawie od Nowego Roku

  dotkną także amatorów sportów zimowych. Już od 31 grudnia za jazdę po stoku w stanie nietrzeźwości – powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi – narciarz czy snowboardzista może

 • Święta i Majówka: jak nie dostać mandatu?

  ; 1. zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub  2. zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo

 • Cmentarni złodzieje

  nagrobnych, które przynieśli w jutowym worku. Młodzi ludzie zostali zatrzymani, a po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że jeden z nich miał 1,09, a drugi 2,14 promila alkoholu w wydychanym (...)

 • Nie ma pobłażania dla piratów drogowych

  szpitalu okazało się, że motocyklista był pijany. Miał 1,3 promila alkoholu we krwi. Jechał bez wymaganych uprawnień do prowadzenia motocykli.Około północy inny motocyklista został przyłapany (...)

 • Mieli przy sobie narkotyki

  on jeszcze szklaną fifkę z narkotykiem. Po nocy spędzonej w izbie wytrzeźwień (miał prawie 2,5 promila alkoholu we krwi) odpowie za posiadanie marihuany. Także i jemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.ak

 • Pił alkohol z nastolatkami

  Ch., przyszły jedynie odwiedzić syna 41-latka. 17- i 14-latkę przebadano na zawartość alkoholu w organizmie. Miały one od 0,5 do ponad 1 promila alkoholu w organizmie. Adriana S. została odebrana (...)

 • Akcja "Znicz 2008" – bilans

  4,1 promila alkoholu w organizmie. Policjanci kilkakrotnie ścigali też nietrzeźwych.Pościg za pijanym kierowcąNietrzeźwy, bez prawa jazdy chciał wręczyć łapówkęRajd pijanego kierowcy po (...)

 • Stan nietrzeźwości - definicja

  Jak należy definiować stan nietrzeźwości? Zgodnie z art. 115 § 16 k.k. stan nietrzeźwości zachodzi, gdy:1) zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia

 • Pijana lekarka przyjmowała pacjentów

  . Badania wykazały, że kobieta była nietrzeźwa i miała około 0,6 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie pani doktor przyjęła około 20 pacjentów – informuje Komenda Wojewódzka

 • Skradziono elementy wałów przeciwpowodziowych

  natomiast 46-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież płachty geowłókniny ułożonej wzdłuż wału w okolicach śluzy przy ul. Starodworskiej. Zatrzymany miał ponad 2,5 promila alkoholu (...)

 • Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów

  Zostałem skazany wyrokiem sądu grodzkiego na zakaz prowadzenia pojazdów na okres 2 lat (wyrok z 25.07.2006 r.) w związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości (1,58 promila) tj. z art. 178a

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane