Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kara za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu

  Jaka jest kara za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu (wynik testu 0, 46 promila)? Czy orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów? Jeśli tak, na jaki okres? Proszę o podanie (...)

 • Święta i Majówka: jak nie dostać mandatu?

  spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi dożywotnia utrata prawa jazdy, jeżeli w zdarzeniu tym ktoś straci życie lub zostanie ranny. Kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności (...)

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu

  takie zachowanie będzie jeśli kierujący miał we krwi co najmniej 0,5 promila (albo stężenie prowadziło do tej wartości) lub co najmniej 0,25 mg alkoholu w 1 dm³ wydychanego powietrza (...)

 • Porada prawna na temat 0 3 promila alkoholu jaka kara

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 0 3 promila alkoholu jaka kara, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dojedź do celu - na trzeźwo!

  tego samego dnia wieczorem zmarła w szpitalu. Kierowca samochodu wyszedł z wypadku bez szwanku, okazało się jednak, że jest nietrzeźwy. Wynik badania - 0,6 promila alkoholu. 28-latkowi po wytrzeźwieniu

 • Piłeś? Nie jedź! Włącz myślenie!

  prowadzenia pojazdów do 3 lat. Jeżeli poziom alkoholu we krwi jest większy i przekracza 0,5 promila kierujący dopuścił się przestępstwa, grozi za to pozbawienie wolności do 2 (...)

 • Czy będzie zwrot akcyzy od sprowadzanych samochodów?

  ; window.parent.parent.frames.menu.maxZmianaSpanNR=0; window.parent.parent.frames.menu.byla_tabela=0; oznaczenieArtykul='0';window.parent.parent.frames.menu.hits=0;window.parent.parent.frames.menu.setButtonState('tresc_aktu','wklesly

 • Jazda samochodem po pijaku

  0,4 promila. Zgodnie z kodeksem karnym stan nietrzeźwości w rozumieniu tego kodeksu zachodzi, gdy: 1) zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego (...)

 • Jazda na łyżworolkach w stanie nietrzeźwości

  Czy jeżdżenie na łyżworolkach po spożyciu alkoholu, grozi sankcją karną w momencie kontroli np. policyjnej tak samo jak jechanie w stanie nietrzeźwym na rowerze? Jaka grozi sankcja karna z (...)

 • Sprawdzanie nietrzeźwości kierowcy

  . Natomiast za wykroczenie polegające na prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nie niższa niż 50 złotych. W razie popełnienia wykroczenia orzeka (...)

 • Pił alkohol z nastolatkami

  Ch., przyszły jedynie odwiedzić syna 41-latka. 17- i 14-latkę przebadano na zawartość alkoholu w organizmie. Miały one od 0,5 do ponad 1 promila alkoholu w organizmie. Adriana S. została (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • jazda po alkoholu

  miałem 0.1mg alkoholu, to jest chyba 0.21 promila; co mi grozi ? czy ktoś wie czy mam się poddać dobrowolnie karze czy nie ? co mnie czeka w najlepszym (...)

 • zabranie prawa jazdy - 0.35 promila - prosze o podpowiedz.

  witam. kilka tyg temu moj ojciec stracil prawo jazdy, za jazde pod wplywem alkoholu. owszem pil, ale wieczorem dnia poprzedniego. oczywiscie nie powinien (...)

 • Jazda pod wpływem alkoholu

  Witam Mam pytanie Jadąc samochodem uderzyłem w drzewo Byłem pod wpływem alkoholu 2,52 promila w wydychanym powietrzu. Jechałem sam o godzinie 4 rano (...)

 • jazda pod wpływem alkoholu bez uprawnień

  witam.. na wakacjach tego roku spowodowalem drobna kolizje prowadzac pod wplywem alkoholu - ok. 0,8promila (17 lat, brak uprawnien) wiem, ze na starcie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane