Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

Czy chodziło Ci o: w pułapce umów

 • SOKiK oddalił odwołanie Cyfrowego Polsatu

  CP. W dniu 26 maja 2014 r. przed Sądem Okręgowym Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) miała miejsce rozprawa z odwołania Cyfrowego Polsatu S.A. (dalej CP) od decyzji Prezesa (...)

 • Postępowanie w sprawie Euro 2008

  dekodera od Cyfrowego Polsatu. W toku postępowania Urząd sprawdzi, czy zasady zawierania umów na publiczne odtwarzanie programów telewizyjnych, w tym relacji z Euro 2008 oraz (...)

 • Cyfrowy Polsat na cenzurowanym

  pozycji rynkowej - 80 z nich zakończyło się wydaniem decyzji.Postępowanie w sprawie Cyfrowego Polsatu zostało wszczęte po analizie informacji znajdujących się na stronach internetowych (...)

 • Porada prawna na temat -rezygnacja z cyfrowego polsatu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat -rezygnacja z cyfrowego polsatu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opłacanie abonamentu telewizyjnego

  do korzystania z danego odbiornika RTV, a nie do odbioru programów.  Jednym słowem, jeżeli zrezygnuje Pani z opłacania abonamentu postąpi Pani wbrew przepisom ustawy. Opłatę abonamentową

 • Mecze w systemie pay-per-view. Jest decyzja UOKiK

  pierwszy z uczestników zmowy dostarczy dowody na istnienie kartelu, nie był jego inicjatorem i zaprzestał niedozwolonych działań może uzyskać nawet na całkowite zwolnienie z sankcji pieniężnej. (...)

 • Cyfrowe propozycje Komisji Europejskiej

  -gospodarczych związanych z SI Wraz z rozwojem SI powstanie wiele nowych zawodów, inne stopniowo zanikną, a większość ulegnie głębokim przemianom. Komisja zachęca państwa członkowskie, (...)

 • Dane już lepiej chronione

  wydarzenie podsumowujące doświadczenia różnych zainteresowanych stron związane z wdrażaniem rozporządzenia. Wnioski z tego spotkania zostaną uwzględnione w sprawozdaniu z oceny (...)

 • Forma dokumentacji pracowniczej od 2019 r.

  dokumentacji pracowniczej, np. z papierowej na elektroniczną, z elektronicznej na papierową i znowu z papierowej na elektroniczną, ale zawsze trzeba dopełnić wszystkich opisanych wyżej (...)

 • Komisja Europejska proponuje pakiet cyberbezpieczeństwa

  strategiczne ramy zapobiegania konfliktom i stabilizacji w cyberprzestrzeni. Zostanie to połączone z wysiłkami na rzecz budowania nowych zdolności, służących wspieraniu państw trzecich w walce z (...)

 • Więcej cenzury internetu?

  współpracować z właściwymi organami krajowymi przez powoływanie punktów kontaktowych zapewniających możliwość szybkiego kontaktowania się z nimi w celu usuwania nielegalnych (...)

 • Cyfrowe bezpieczeństwo według Unii Europejskiej

  zharmonizowanym zasadom ochrony danych Europa będzie mogła podjąć wyzwania ery cyfrowej i zrobić kolejny krok na drodze do jednolitego rynku cyfrowego. Rozmowy trójstronne z Parlamentem i Radą (...)

 • Reforma prawa autorskiego w planach prac Komisji Europejskiej

  , dotyczącej stworzenia wspólnego rynku cyfrowego w UE. Plan pracy na ten rok, który Komisja przedstawiła w połowie grudnia, wymienia pakiet w sprawie wspólnego rynku cyfrowego jako jedną z (...)

 • Podpis elektroniczny - co to takiego?

  spraw urzędowych można załatwić i dokumentów przesłać bez odwiedzania urzędów administracyjnych, często w tym celu trzeba jednak korzystać z bezpiecznego podpisu elektronicznego. Podstawa

 • Polskie stanowisko na posiedzeniu Rady ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii

  z globalnymi liderami. Punktem centralnym Jednolitego Rynku Cyfrowego musi być obywatel, konsument i użytkownik Internetu. To także szansa dla polskich przedsiębiorców, którzy korzystając (...)

 • Unijne prawo w służbie jednolitego rynku cyfrowego

  postaci lepszych usług, wyższego poziomu uczestnictwa w rynku i nowych miejsc pracy.Zdaniem komisarza ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego Günthera H. Oettingera - Europa nie zdoła (...)

 • Jednolity Rynek Cyfrowy - ruszyły prace nad polskim stanowiskiem

  współpracując z pozostałymi resortami. Zapraszamy do przesyłania nam Państwa opinii i stanowisk w sprawie Jednolitego Rynku Cyfrowego, które moglibyśmy wykorzystać pracując nad stanowiskiem (...)

 • Ustawa o czasie pracy kierowców

  drogowy - przewóz drogowy w rozumieniu(WE) nr 561/2006;  3) przewóz regularny - przewóz regularny w rozumieniu ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie (...)

 • Fotografowanie akt sprawy cywilnej w sądzie

  . 156 k.p.k.) i kodeks postępowania administracyjnego (art. 73 k.p.a.). Konstytucyjną gwarancję dostępu do akt stanowi art. 45 Konstytucji RP. Dodatkowe kwestie związane z udostępnianiem akt stronom

 • Wymogi zabezpieczeń teleinformatycznych dla dostawców usług cyfrowych oraz parametry i progi zgłaszania incydentów istotnych

  , że przedsiębiorstwa z branży IT wykażą się podobną determinacją, pracując nad innymi ważnymi kwestiami, jak np. walka z terroryzmem czy niekorzystne warunki oferowane użytkownikom". Kodeks (...)

 • Nowelizacja rozporządzeń telekomunikacyjnych

  wykorzystywania numeru 4-cyfrowego i odpowiadającego mu numeru 5-cyfrowego, w przypadku jednoczesnego dysponowania prawem do ich wykorzystywania. W związku z potrzebą aktualizacji, (...)

 • Nowa ustawa o tachografach

  od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem:                            

 • Ministerstwo Cyfryzacji i Facebook

  ; uzasadnioną odpowiedź w ciągu 72 godzin od momentu jego otrzymania. - "Zarządzanie treściami w Internecie to jedno z największych wyzwań dzisiejszego cyfrowego świata. To również (...)

 • Nadchodzi dyrektywa o prawach autorskich

  odnoszących się do art. 7 i 8. W art. 10 nakłada się na państwa członkowskie obowiązek wprowadzenia mechanizmu negocjacji, aby ułatwić negocjacje dotyczące korzystania z utworów audiowizualnych (...)

 • Komisja Europejska pyta jakiej chcesz telewizji

  jednolitego rynku cyfrowego, oraz Günthera Oettingera, komisarza do spraw gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego.Konsultacje należą również do programu sprawności i wydajności regulacyjnej (...)

 • Polsat zapłaci za zachowanie Kazimiery Szczuki?

  boże spłynęły na wszystkie dzieci z Dziecięcych Podwórkowych Kółek Różańcowych. Zachowanie Pani Szczuki wywołało lawinę skarg, które wpłynęły do KRRiT. Rada uchwałą (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane