Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto ma pokryć szkodę zalania mieszkania?

  , zastosowanie znajdzie art. 415 kc, oparty na zasadzie winy, co oznacza, iż to powód (osoba, której mieszkanie zostało zalane) będzie musiała, iż do zalania tego mieszkania doszło (...)

 • Zalanie mieszkania sąsiadów przez najemcę

  bezpośrednio pod wynajmowanym przeze mnie. Pralka była własnością najemcy. Kto jest zobowiązany do naprawienia wyrządzonej szkody? Ja jako właściciel mieszkania czy najemca? Zakładamy, że przyczyną (...)

 • Uszkodzenie mebli przez zalanie mieszkania

  mieszkania, lecz zalania mieszkania. Nie stanowi również takiej podstawy art. 677 kc, który z kolei stanowi, że roszczenia najemcy przeciwko wynajmującemu o zwrot nakładów na rzecz albo (...)

 • Porada prawna na temat zalania mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zalania mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pęknięta rura w mieszkaniu spółdzielczym

  zastosowanie także w razie zalania mieszkania znajdującego się poniżej. Lokator odpowiada więc wobec swojego sąsiada za poniesione przez niego szkody. Natomiast kwestia technicznego utrzymywania (...)

 • Zalanie mieszkania a zdarzenie losowe, za które przysługuje odszkodowanie od ubezpieczyciela

  konsekwencji należy uznać, iż zdarzenie w postaci zalania Pani mieszkania wodą pochodzącą z mieszkania sąsiada jest objęte zakresem ubezpieczenia, niezależnie od tego w jaki sposób (...)

 • Ubezpieczenie mieszkania - zabezpieczyć się na wszelki wypadek

  na podstawie umowy o pracę. Pamiętaj, że: Ubezpieczenie mieszkania to nie tylko ochrona przed włamaniami (ale także zalanie, pożar), zawierając ubezpieczenie mieszkania (...)

 • Naprawienie szkody wyrządzonej zalaniem mieszkania

  zajmuje, ewentualnie zajmowała, gdy szkoda w postaci zalania nastąpiła. Roszczenie kieruje się przeciwko właścicielowi mieszkania tylko wtedy, gdy aktualnie zajmuje on lokal, z którego woda (...)

 • Roszczenia właściciela mieszkania wobec wspólnoty

  wspólnej, lecz Pana mieszkania, które nie znajduje się w gestii zarządu. Można powiedzieć w ten sposób, iż własnymi mieszkaniem i roszczeniami związanymi z tym lokalem, zarządza Pan sam. Wydaje (...)

 • Odpowiedzialność za zalanie mieszkania

  , ale jak się okazuje stwierdzenie "zalanie" w wykupionym przeze mnie pakiecie nie obejmuje zalania kogoś. Musiałbym mieć polisę OC. Czy jestem zobowiązany do naprawienia szkody wynikłej w sumie nie (...)

 • Odszkodowanie za zalanie mieszkania przez sąsiada

  uiścić właściciel mieszkania, które wynajmuję? Niestety, roszczenia w stosunku do Pana są jak najbardziej uzasadnione. Zgodnie z art. 433 kodeksu cywilnego, za szkodę wyrządzoną m.in wylaniem

 • Zalanie mieszkania we wspólnocie mieszkaniowej

  zakresie usunąć uszkodzenia, albo żądać od wspólnoty usunięcia skutków zalania. Zalanie nastąpiło w skutek nieszczelności dachu, który jest częścią wspólną mieszkańców

 • Odpowiedzialność za zalanie

  działań. Zatem w pierwszej kolejności należy zbadać czy na Panu ciążył obowiązek dbania o należyty stan elementu instalacji wodnej, który uległ uszkodzeniu i doprowadził do zalania sąsiada. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zalanie mieszkania sąsiadów

  Witam, bardzo prosze o poradę odnosnie dalszego postepowania w sprawie zalania mieszkania. Otoz podczas prac remontowych w zakupionym przeze mnie mieszkaniu, (...)

 • odszkodowanie za zalane mieszkanie

  Witam! Mój sąsiad, który mieszka nad mną, zalał mi salon. Gdyż w jego kuchni pękła jakaś rura, z której wszelka ciecz spłynęła na moje mieszkanie. (...)

 • Kłopotliwa lokatorka

  Witam, Zwracam się do Użytkowników forum z prośbą o poradę ws. kłopotliwej lokatorki w kamienicy. Lokatorka mieszka w moim lokalu od urodzenia, (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

 • zalanie mieszkania

  Jestem najemcą nieubezpieczonego mieszkania, które wyremontowałem na swój koszt. We wrześniu tego roku sąsiadka zalała mi mieszkanie. Kobieta posiada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane