Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od majątku spółki cywilnej

  zryczałtowanego podatku od dochodu z remanentu likwidacyjnego (art. 44 ust. 4ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Remanent sporządzony na dzień wystąpienia ze spółki będzie (...)

 • Wynajem mieszkania a opłaty za media

  . 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych podlegają (...)

 • Nabycie spadku a podatek

  . Niestety w przypadku, gdy spadkodawca zmarł w 2003 r. nie będzie można zastosować zwolnienia od podatku dla najbliższych obowiązującego od 1 stycznia 2007 r. spadek, dziedziczenie, zwolnienie (...)

 • Porada prawna na temat urząd skarbowy prośba o odstąpienie od kary

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urząd skarbowy prośba o odstąpienie od kary, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rejestracja samochodu kupionego za granicą

  czynności mam teraz wykonać aby zarejestrować ten samochód w Polsce i czy mam opłacić od niego VAT. Nadmieniam , że na fakturze od włoskiego dostawcy nie ma naliczonego VAT, a sprzedawca tego (...)

 • Nadchodzą zmiany w ordynacji podatkowej

  skarbowy wygrał większość spraw sądowych między nim a podatnikami. Sprawy dotyczyły nieprawidłowości w opłatach podatku dochodowego oraz interpretacji indywidualnych. Tym bardziej uzasadnione są (...)

 • Zakup wody a koszty

  1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie ze wskazanym przepisem: „Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia

 • Wymogi formalne dotyczące faktur

  (pod warunkiem, że nie zmieniła się nazwa przedsiębiorcy), ale zaktualizować należy nr REGON, wyrobić nową pieczątkę, poinformować urząd skarbowy o zmianach, zaktualizwoać umowę (...)

 • Kolejność zaliczania wpłat na podatki i składki

  zobowiązaniem o najwcześniejszym terminie płatności. Zgodnie z art. 31 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, art. 62 § 1 i 3-5 Ordynacji podatkowej stosuje się odpowiednio do należności (...)

 • Niedozwolone klauzule w regulaminie sklepu internetowego mogą kosztować nawet 10% przychodu

  stosowanie klauzul niedozwolonych może kosztować aż 10% przychodu rejestr klauzul jest regularnie uzupełniany o nowe postanowienia każdy może wystąpić z pozwem o uznanie postanowienia regulaminu (...)

 • NIK skontrolowała działalność GDDKiA. Zobacz wnioski

  ponad połowę niższą od kosztorysu GDDKiA. Urząd odstąpił od umowy dopiero po 20 miesiącach, gdy chińskie firmy zalegały wobec podwykonawców z płatnościami sięgającymi już (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane