Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wydatki na zakup leków w ramach ulgi rehabilitacyjnej w PIT

  ) odliczone od przychodu na podstawie ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. W przypadku gdy wydatki były (...)

 • Nauczyciel skazany za przestępstwo umyślne

  ; uznanie nauczyciela mianowanego w postępowaniu karnym winnym popełnienia przestępstwa o charakterze umyślnym, ściganego z oskarżenia prywatnego i odstąpienie od wymierzenia kary (...)

 • Pożyczka udzielona spółce z o.o. przez wspólnika

  . 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych). 5) Warto podkreślić, iż z pożyczką łączy się z reguły obowiązek zapłaty odsetek, które zwłaszcza w przypadku (...)

 • Porada prawna na temat urząd skarbowy prośba o odstąpienie od kary

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urząd skarbowy prośba o odstąpienie od kary, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Badanie techniczne samochodu

  Urząd skarbowy zakwestionował naszej firmie - spółce z o.o. - (za listopad 2008 r.) odliczenie podatku VAT naliczonego od należnego od zakupionego samochodu ciężarowego (chłodnia), (...)

 • Udowodnienie stopnia pokrewieństwa

  oświadczenie do urzędu skarbowego, iż nie jestem w stanie uzyskać od babci żadnych dokumentów potwierdzających stopień pokrewieństwa albo urząd skarbowy jest sam w stanie ustalić (...)

 • VAT na usługi szkoleniowe

  ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), zwalnia się od podatku usługi wymienione w załączniku nr 4 do ustawy. W pozycji 7 tego załącznika wymienione zostały "usługi w zakresie (...)

 • List prezydenta w sprawie haków na Sikorskiego jawny

  Według Lecha Kaczyńskiego zastrzeżenia wobec szefa MSZ nie zmieniły się od 2007 roku. Wtedy prezydent mówił o nich premierowi. Lech Kaczyński odpowiedział na list Donalda Tuska (...)

 • Podatek od majątku spółki cywilnej

  zryczałtowanego podatku od dochodu z remanentu likwidacyjnego (art. 44 ust. 4ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Remanent sporządzony na dzień wystąpienia ze spółki będzie (...)

 • Wynajem mieszkania a opłaty za media

  . 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych podlegają (...)

 • Nabycie spadku a podatek

  . Niestety w przypadku, gdy spadkodawca zmarł w 2003 r. nie będzie można zastosować zwolnienia od podatku dla najbliższych obowiązującego od 1 stycznia 2007 r. spadek, dziedziczenie, zwolnienie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane