Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozpoczęcie działalności gospodarczej

  kilku bankach, to musimy wskazać jeden z nich jako podstawowy i poinformować o tym (podając numery kont) wszystkie nasze banki, a także urząd skarbowy i ZUS. działalność, założenie, (...)

 • Koszty w czasie zawieszenia działalności

  ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowią, iż podatnik, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 (prowadząc działalność gospodarczą), który na podstawie przepisów (...)

 • Przejrzyste kary za łamanie reguł konkurencji

  poprzedzającym wydanie decyzji. Od 1 stycznia 2009 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stosuje wytyczne w sprawie ustalania wysokości kar pieniężnych nakładanych na przedsiębiorców (...)

 • Opinia prawna na temat urząd skarbowy prośba o odstąpienie od kary

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urząd skarbowy prośba o odstąpienie od kary, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • UOKiK ukarał NFZ za dyskryminację kontrahentów

  tomografii komputerowej. Od 2011 r. przedsiębiorcy, którzy wykonali rocznie 5 tys. badań rezonansem oraz 2,5 tys. tomografii otrzymują więcej punktów od pozostałych. W opinii Urzędu może (...)

 • Stwierdzenie zasiedzenia na nieżyjące osoby

  na moją (czyli tylko zasiedzenie 1 działki) rzecz a nie na rzecz poprzedników prawnych. Czy urząd skarbowy może zażądać zapłacenia podatku od zasiedzenia stwierdzonego na rzecz nieżyjących (...)

 • Sprzedaż działek a podatki

  , transakcja sprzedaży zostałaby uznana przez urząd skarbowy za transakcję podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, to podatnikowi należałby się zwrot zapłaconego podatku dochodowego od (...)

 • Odpowiedzialność wspólnika spółki cywilnej

  wystawiony w dniu 25.09.2002 roku - zaległość w podatku VAT od towarów i usług za rok grudzień 1999. Drugi tytuł wykonawczy wystawiony w dniu 25.09.2002 roku - zaległość w podatku VAT od (...)

 • Pożyczka bez odsetek a nieodpłatne świadczenia

  ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jego wartość ustala się na podstawie cen rynkowych stosowanych w dacie otrzymania świadczenia - według wysokości odsetek od pożyczki (...)

 • Przedawnienie podatku VAT

  Prowadząc sp. z o.o. do czerwca 1999 r. po kontroli w 2001 r. Urząd Skarbowy wyliczył ,że powinienem zapłacić podatek VAT wraz z odsetkami. Od tego czasu minęło 10 lat i nie spłaciłem (...)

 • Dotacja unijna a koszt uzyskania przychodu

  . W podobnym tonie wypowiedział się Urząd Skarbowy w Sierpcu w piśmie z dnia 23.06.2004 r. (sygn. ZF/415-216/04). W sprawie będącej przedmiotem zainteresowania urzędu, podatnik pytał o (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane