Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zajęcie konta przez Urząd Skarbowy

  egzekucji, to przed upływem 14 dni od dnia doręczenia zobowiązanemu postanowienia o umorzeniu postępowania egzekucyjnego, zobowiązany powinien złożyć wniosek o rozliczenie kosztów (...)

 • Podatek od snu

  pokoju. Chodzi o sytuację związaną bezpośrednio z obowiązkami wykonywanymi przez pracownika, nie ze zdarzaniami losowymi. I tu zaczynają się schody. Do tej pory nocleg pracownika na koszt pracodawcy

 • Filmy DVD mogą być tańsze

  wymieniać informacje o pobranych wynagrodzeniach. Jak ustalił Urząd, bezprawna praktyka obu organizacji trwa od końca 2003 roku do dziś. Ustalenia ZAiKS i SFP mają charakter klasycznego (...)

 • Porada prawna na temat urząd skarbowy prośba o odstąpienie od kary

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urząd skarbowy prośba o odstąpienie od kary, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umorzenie podatku od spadku

  części spieniężyć i zapłacić podatek.Należy zwrócić uwagę, iż zgodnie z art. 18 ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego w przypadku pobieranych przez urząd skarbowy (...)

 • Mały podatnik, duże możliwości

  , jak w przypadku kwartalnego VAT-u, chodzi o możliwość odroczenia płatności podatku. Aby metodę kwartalnego wpłacania zaliczek można było stosować, przedsiębiorca o jej wyborze musi w formie (...)

 • Pomyłka w adresie spółki jawnej

  prawidłowości danych KRS, aktualizacja NIP, skutki podatkowe, urząd skarbowy

 • Umowa z firmą zagraniczną

  jest, była lub miała być wykonywana. Właściwe będzie więc w tym wypadku prawo polskie. Zgodnie z art. 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, to pracodawcy są odpowiedzialni za (...)

 • Rozłożenie na raty podatku od spadku

  Chodzi o podatek od spadku z roku 2006. Czy w praktyce częste jest wyrażanie zgody przez urząd skarbowy (opinie wydaje prezydent miasta) na odroczenie podatku od spadku lub (...)

 • Rozliczenie roczne podatku od zysków giełdowych

  formularzu PIT-38. Czy to prawda? Czy dochody te (i podatki od nich) łączy się w jakiś sposób z dochodami i podatkami "normalnymi"? Urząd Skarbowy ma rację. Dochód, o którym (...)

 • Nauczyciel skazany za przestępstwo umyślne

  ; uznanie nauczyciela mianowanego w postępowaniu karnym winnym popełnienia przestępstwa o charakterze umyślnym, ściganego z oskarżenia prywatnego i odstąpienie od wymierzenia kary (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane