Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zawarcie intercyzy a egzekucja składek ZUS

  Mam zadłużenie w ZUS z tytułu nieopłacenia składek. Egzekucje prowadzi Urząd Skarbowy (spłacam w ratach). Z żoną mamy rozdzielność majątkową od 1998 r potwierdzoną aktem notarialnym. (...)

 • Konkurencja na rynkach lokalnych

  ograniczają swoją odpowiedzialność finansową za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy przewidując np., że w razie dostarczenia wody o nieodpowiedniej jakości, należność może zostać obniżona (...)

 • Wszczęcie postępowania przez Urząd Skarbowy

  decyduje wydana decyzja. Jeśli chodzi o postępowanie karne skarbowe (karne nie zachodzi w tym przypadku), to dotyczyć może ono postępowania w sprawie o przestępstwa skarbowe lub wykroczenia (...)

 • Porada prawna na temat urząd skarbowy prośba o odstąpienie od kary

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urząd skarbowy prośba o odstąpienie od kary, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odsetki za nieterminową wypłatę odszkodowania a ich opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych

  odszkodowania zasądzonego przez sąd w wyroku z dnia 11 marca 1997 r. Podatniczka złożyła również w tej sprawie wniosek o wydanie interpretacji podatkowej. Urząd skarbowy uznał, że (...)

 • Określenie stosunku prawnego z amerykańskim pracodawcą a podatki

  w wysokości 20% przychodów. Oto, jak Pierwszy Urząd Skarbowy w Krakowie w piśmie z dnia 27.02.2004 r. (sygn. PB/415-6/04) wypowiedział się w podobnej sprawie. Podatnik uzyskiwał dochody od

 • Zabezpieczenie majątku spadkowego

  . Natomiast jeżeli nie nie uzyska zgody wszystkich (któregokolwiek z pozostałych spadkobierców) rozporządzenie jest bezskuteczne o tyle, o ile naruszałoby uprawnienia przysługujące temu spadkobiercy (...)

 • PIT 2011. Za ulgi podatkowe mogą cię wezwać

  związku z czym w roku 2012 grzywna może sięgnąć 2,7 tys. złotych. Gdy podatnik dostanie postanowienie o nałożeniu kary, to ma tylko siedem dni, by wpłacić odpowiednią kwotę na wskazane (...)

 • Darowizna domu

  zastosowanie znajdzie, dodany od 1 stycznia 2007 r., art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, zgodnie z którym zwalnia się od podatku nabycie własności rzeczy (a więc również (...)

 • Opodatkowanie dochodów z pracy w Niemczech

  może przy obliczaniu kwoty podatku od pozostałego dochodu lub majątku tej osoby zastosować stawkę podatkową, która byłaby zastosowana, gdyby dochód lub majątek zwolniony od setOstatni( '46

 • Zmiana adresu w działalności gospodarczej

  Od 2000 r. prowadzona jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Adres, pod którym prowadzona jest działalność, jest nadal używanym adresem, choć od zeszłego roku mieszkanie to zmieniło (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane