Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stwierdzenie zasiedzenia na nieżyjące osoby

  na moją (czyli tylko zasiedzenie 1 działki) rzecz a nie na rzecz poprzedników prawnych. Czy urząd skarbowy może zażądać zapłacenia podatku od zasiedzenia stwierdzonego na rzecz nieżyjących (...)

 • Sprzedaż działek a podatki

  , transakcja sprzedaży zostałaby uznana przez urząd skarbowy za transakcję podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, to podatnikowi należałby się zwrot zapłaconego podatku dochodowego od (...)

 • Odpowiedzialność wspólnika spółki cywilnej

  wystawiony w dniu 25.09.2002 roku - zaległość w podatku VAT od towarów i usług za rok grudzień 1999. Drugi tytuł wykonawczy wystawiony w dniu 25.09.2002 roku - zaległość w podatku VAT od (...)

 • Opinia prawna na temat urząd skarbowy prośba o odstąpienie od kary

  Nie szukaj dłużej informacji na temat urząd skarbowy prośba o odstąpienie od kary, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pożyczka bez odsetek a nieodpłatne świadczenia

  ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jego wartość ustala się na podstawie cen rynkowych stosowanych w dacie otrzymania świadczenia - według wysokości odsetek od pożyczki (...)

 • Przedawnienie podatku VAT

  Prowadząc sp. z o.o. do czerwca 1999 r. po kontroli w 2001 r. Urząd Skarbowy wyliczył ,że powinienem zapłacić podatek VAT wraz z odsetkami. Od tego czasu minęło 10 lat i nie spłaciłem (...)

 • Dotacja unijna a koszt uzyskania przychodu

  . W podobnym tonie wypowiedział się Urząd Skarbowy w Sierpcu w piśmie z dnia 23.06.2004 r. (sygn. ZF/415-216/04). W sprawie będącej przedmiotem zainteresowania urzędu, podatnik pytał o (...)

 • Zaliczenie do kosztów samochodu ciężarowego

  takim razie może zakupić taki samochód korzystając z pomocy de minimis do spółki cywilnej? Czy trzeba zawiadamiać urząd skarbowy o takim kroku (ksero faktury)? Od 1 stycznia (...)

 • PKWiU na znaczki pocztowe

  ujęta w PKWiU i wskazanie na fakturze – zgodnie z rozporządzeniem - art. 43 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku od towarów i usług jako podstawy zwolnienia z VAT. zwolnienie podatkowe, dostawa (...)

 • Konsekwencje zbycia przedsiębiorstwa

  podatku od spadków i darowizn (por. art. 14 ust. 2 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Podobnie jak poprzednio, przekazując przedsiębiorstwo przed zgłoszeniem likwidacji (...)

 • Wniosek o przywrócenie terminu

  Urząd Skarbowy nie odrzucił wniosku? Chcielibyśmy wystąpić z wnioskiem o przywrócenie terminu z ważnych przyczyn od nas nie zależnych. Czy powinniśmy złożyć ten wniosek juz (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane