Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co oznacza dla Polski i Polaków wejście do strefy Schengen?

  działania tzw. Systemu Informacyjnego Schengen.Co to jest System Informacyjny Schengen?System Informacyjny Schengen (SIS) jest wspólną, elektroniczną bazą danych (...)

 • System Informacyjny Schengen oraz System Informacji Wizowej

  Systemu Informacyjnego Schengen. Zob. Koniec kontroli granicznych - Polska w Strefie Schengen! Czym jest System Informacyjny Schengen oraz System Informacji Wizowej? Dnia (...)

 • Pora na dostosowania do systemów informacyjnych Schengen

  został utworzony System Informacyjny Schengen (ang. Schengen Information System; zwany dalej „SIS”). Po rozszerzeniu UE w 2004 roku, w celu dostosowania SIS do najnowszych (...)

 • Porada prawna na temat system informacyjny schengen

  Nie szukaj dłużej informacji na temat system informacyjny schengen, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Transgraniczne ściganie przestępców

  Systemu Informacyjnego Schengen (SIS)System Informacyjny Schengen to złożony system zbierania i przekazywania informacji, do których dostęp mają m.in. policja, krajowe (...)

 • Koniec kontroli granicznych - Polska w Strefie Schengen!

  wizami Schengen i nie będą upoważniały do poruszania się po całym obszarze Schengen, lecz jedynie po terytorium Polski. Od dnia wejścia Polski do strefy Schengen, tj. od 21 grudnia 2007 (...)

 • Bezpieczne wizy do UE?

  Bardziej wnikliwe badanie podań o tzw. wizy Schengen, z wykorzystaniem wszystkich dostępnych baz danych – KE modernizuje wizowy system informacyjny, aby lepiej zabezpieczyć granice (...)

 • Osoby niepożądane

  do UE i są związane ogólnymi przepisami dotyczącymi swobody przepływu osób.Na mocy Konwencji Wykonawczej do Układu z Schengen powstał System Informacyjny Schengen (...)

 • Jaka ma być nowa wspólna polityka wizowa UE?

  ;lnounijnymi bazami danych, takimi jak nowo utworzony system wjazdu/wyjazdu (EES), system informacyjny Schengen (SIS) oraz europejski system przekazywania informacji z rejestrów (...)

 • Schengen a ochrona danych osobowych

  Schengen to nie tylko zniesienie granic, ale również wspólny system informacyjny (SIS) o osobach i przedmiotach, który zapewnia wymianę informacji pomiędzy (...)

 • PE proponuje 136 mld euro w budżecie UE na 2009 rok

  wzmożonego napływu imigrantów. Posłowie nie widzą uzasadnienia dla cięć wydatków na System Informacyjny Schengen (SIS-II) i domagają się przywrócenia propozycji (...)

 • Interoperacyjność systemów informacyjnych w UE

  zarządzanie nimi. Są to: system wjazdu/wyjazdu (EES) i europejski system informacji o podróży oraz zezwoleń na podróż (ETIAS), a także zaproponowany dziś przez Komisję zaktualizowany (...)

 • Rusza stosowanie CETA

  Ministerstwie Finansów. Informacja prasowa Ambasady Kanady (j. angielski). Arkusz informacyjny: CETA w skrócie Więcej zasobów Poznaj liderów CETA: Dowiedz się, dlaczego (...)

 • Procedura wobec Polski za nieprzyjmowanie „uchodźców”

  i Grecji Załącznik 4: Przesiedlenia – aktualna sytuacja Arkusz informacyjny: Relokacja i przesiedlenia Arkusz informacyjny: Zarządzanie kryzysem uchodźczym: Unijne wsparcie finansowe dla (...)

 • Mały ruch graniczny z sąsiadami Unii

  przepływ osób przez granice (tzw. kodeks graniczny Schengen; Dz.U. L 105 z 13.04.2006 r., str. 1) mieszkańcy strefy przygranicznej, państwa członkowskie UE, Unia Europejska, Wspólnota, WE

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)

  przekazać płatnikowi składek, nawet jeżeli ma on profil informacyjny płatnika składek na PUE ZUS. Po wystawieniu zaświadczenia lekarskiego na formularzu wydrukowanym z systemu lekarz musi je wprowadzić (...)

 • Telefoniczny Serwis Informacyjny ZUS

  : Automatyczny system informacyjny, nazywany systemem IVR (z ang. Interactive Voice Response), infolinia w sprawach świadczeń emerytalno-rentowych.  Serwis jest dostępny z sieci operatorów (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  obowiązek informacyjny. Czy umieszczenie w układzie zbiorowym pracy, regulaminie pracy lub obwieszczeniu informacji o celach, zakresie oraz sposobie zastosowaniu monitoringu jest wystarczające? Nie do (...)

 • Dowód osobisty dla dziecka

  dla dziecka jest potrzebny, jeśli zainteresowany chce z nim wyjechać za granicę do jednego z krajów Unii Europejskiej, strefy Schengen lub innych krajów, które pozwalają przekraczać

 • Miejsce zamieszkania dla objęcia unijnymi przepisami o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego

  sekcje, tj.: "Działalność niezarobkowa", "Inne okoliczności", mają charakter informacyjny.     Podstawa prawna: rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1231/2010 z 24 listopada

 • Ustawa o zmianie ustawy o żegludze śródlądowej

  śródlądowych drogach wodnych we Wspólnocie. Do czego ma służyć system informacyjny RIS?RIS będzie systemem informacyjnym na użytek transportu wodnego śródlądowego. System (...)

 • Wszystko o protokołach w postępowaniu cywilnym...

  rozprawy - system chronologiczny i  system reasumcyjny. System chronologiczny, polega na wiernym spisaniu przez protokolanta całego posiedzenia sądu, jego przebiegu, zarządzeń i postanowień (...)

 • Nowe zasady zatrudniania cudzoziemców?

  zaskarżalnej do ministra właściwego ds. pracy) i obowiązek informacyjny o podjęciu lub niepodjęciu pracy przez cudzoziemca. ##baner## Nowe przepisy o dostępie cudzoziemców do pracy sezonowej (...)

 • Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym

  ; SUMA 3.948.000 PLNKoszty w przeliczeniu na jeden hipermarket:1. SYSTEMY INFORMATYCZNE (RGO) 92.500 PLN2. SYSTEM KASOWY (GIMA i Balisage) 53.000 PLN3. ETYKIETY CENOWE WYDRUK I APLIKACJE 15.900 PLN4. BIURO

 • Co zrobić, aby twój telefon był przyjacielem, a nie szpiegiem?

  instalujemy. Wybierając nieopatrznie płatne aplikacje, system, który je instaluje, uprzedzając nas o płatności, obciąży naszą kartę odpowiednią kwotą. Taka sytuacja często ma miejsce (...)

 • Powstanie System Rejestracji Broni

  wytwarzania broni. Obecnie w Polsce funkcjonują dwa systemy, w których rejestrowane są dane związane z bronią palną przeznaczoną do użytku cywilnego: Krajowy System Informacyjny Policji (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane