Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co oznacza dla Polski i Polaków wejście do strefy Schengen?

  działania tzw. Systemu Informacyjnego Schengen.Co to jest System Informacyjny Schengen?System Informacyjny Schengen (SIS) jest wspólną, elektroniczną bazą danych (...)

 • System Informacyjny Schengen oraz System Informacji Wizowej

  Systemu Informacyjnego Schengen. Zob. Koniec kontroli granicznych - Polska w Strefie Schengen! Czym jest System Informacyjny Schengen oraz System Informacji Wizowej? Dnia (...)

 • Pora na dostosowania do systemów informacyjnych Schengen

  został utworzony System Informacyjny Schengen (ang. Schengen Information System; zwany dalej „SIS”). Po rozszerzeniu UE w 2004 roku, w celu dostosowania SIS do najnowszych (...)

 • Porada prawna na temat system informacyjny schengen

  Nie szukaj dłużej informacji na temat system informacyjny schengen, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Transgraniczne ściganie przestępców

  Systemu Informacyjnego Schengen (SIS)System Informacyjny Schengen to złożony system zbierania i przekazywania informacji, do których dostęp mają m.in. policja, krajowe (...)

 • Koniec kontroli granicznych - Polska w Strefie Schengen!

  wizami Schengen i nie będą upoważniały do poruszania się po całym obszarze Schengen, lecz jedynie po terytorium Polski. Od dnia wejścia Polski do strefy Schengen, tj. od 21 grudnia 2007 (...)

 • Osoby niepożądane

  do UE i są związane ogólnymi przepisami dotyczącymi swobody przepływu osób.Na mocy Konwencji Wykonawczej do Układu z Schengen powstał System Informacyjny Schengen (...)

 • Jaka ma być nowa wspólna polityka wizowa UE?

  ;lnounijnymi bazami danych, takimi jak nowo utworzony system wjazdu/wyjazdu (EES), system informacyjny Schengen (SIS) oraz europejski system przekazywania informacji z rejestrów (...)

 • Schengen a ochrona danych osobowych

  Schengen to nie tylko zniesienie granic, ale również wspólny system informacyjny (SIS) o osobach i przedmiotach, który zapewnia wymianę informacji pomiędzy (...)

 • PE proponuje 136 mld euro w budżecie UE na 2009 rok

  wzmożonego napływu imigrantów. Posłowie nie widzą uzasadnienia dla cięć wydatków na System Informacyjny Schengen (SIS-II) i domagają się przywrócenia propozycji (...)

 • Interoperacyjność systemów informacyjnych w UE

  zarządzanie nimi. Są to: system wjazdu/wyjazdu (EES) i europejski system informacji o podróży oraz zezwoleń na podróż (ETIAS), a także zaproponowany dziś przez Komisję zaktualizowany (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane