Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Roszczenia odszkodowawcze

  . Ponadto istnieje wysokie prawdopodobieństwo podniesienia przez stronę przeciwną zarzutu tzw. "rzeczy osądzonej" - twierdzenia, iż Pani roszczenia związane z pozbawieniem władztwa nad rzeczą zostały

 • Roszczenia odszkodowawcze wynajmującego

  Panu roszczenie o naprawienie szkody z tytułu utraconych korzyści, które uzyskałby Pan, gdyby przedmiot najmu był przydatny do użytku. Należy pamiętać o tym, iż zgodnie z art. 677 k.c. roszczenia

 • W jaki sposób pozbyć się niechcianego lokatora?

  dostarczyła lokalu socjalnego osobie uprawnionej do niego z mocy wyroku, właścicielowi przysługuje roszczenie odszkodowawcze do gminy, na podstawie art. 417 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks (...)

 • Opinia prawna na temat roszczenia odszkodowawcze

  Nie szukaj dłużej informacji na temat roszczenia odszkodowawcze, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Szkody górnicze

  zadośćuczynienia za doznane krzywdy). Roszczenia takie ulegają jak inne roszczenia majątkowe przedawnieniu – przyjmuje się ogólny termin trzyletni przedawnienia, liczony od dnia (...)

 • Odpowiedzialność producenta i sprzedawcy

  stanu faktycznego jednak nie wynika, aby zachodziła taka sytuacja – pojawiają się bowiem dwa rodzaje roszczenia: odszkodowawcze i o zapłatę ceny. Do decyzji sądu (który ma możliwość

 • Roszczenia odszkodowawcze w umowie komisu

  Cztery tygodnie temu został kupiony samochód osobowy na giełdzie samochodowej od Auto Komisu. Sprzedawca stwierdził, że samochód był lekko uszkodzony. Niestety już po zakupie, samochód zaczął się psuć. (...)

 • Umowa dostawy a rękojmia

  drukarnią, zwrócić się do niej z roszczeniem z tytułu rękojmi, a także odszkodowawczym. rękojmia, umowa dostawy, odszkodowanie, roszczenia odszkodowawcze, wady

 • Odpowiedzialność wynajmującego za zniszczenie lokalu

  żądać przywrócenia rzeczy do stanu poprzedniego (jeżeli jest to możliwe) albo wypowiedzieć umowę najmu. W związku z rozwiązaniem umowy najmu najemcy przysługują roszczenia odszkodowawcze. (...)

 • Od jakiego momentu liczy się przedawnienie roszczenia o odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy?

  przewidzianego w przepisie art. 291 § 1 Kodeksu pracy o roszczenia odszkodowawcze z tytułu wypadków przy pracy, w drodze do pracy lub z pracy lub choroby zawodowej rozpoczyna się od dnia, w którym (...)

 • Projekt ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym gmin

  ewentualnych roszczeń odszkodowawczych. Roszczenia odszkodowawcze. Jest oczywistym, że ograniczenia w wykonywaniu prawa własności muszą wiązać się z roszczeniami odszkodowawczymi. Projekt (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane