Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie rodzaje reklam są zakazane oraz kiedy reklama stanowi czyn nieuczciwej konkurencji?

  jako czynu nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy, zwłaszcza reklamy wprowadzającej w błąd. Co to jest reklama porównawcza? Reklama porównawcza to reklama umożliwiająca (...)

 • Kiedy reklama jest nieuczciwa?

  z dobrymi obyczajami. Pojęcie dobrych obyczajów jest bardzo pojemne, w związku z tym ustawodawca zdecydował się określić, kiedy reklama nie będzie spełniała tego warunku. I tak, reklama

 • Zakaz reklamy alkoholu w świetle Konstytucji i prawa europejskiego

  . Reklama jako przedmiot ochrony Konstytucji i prawa europejskiego Reklama jako commercial speech podlega ochronie w prawie europejskim zarówno jako emanacja swobody gospodarczej, jak i (...)

 • Porada prawna na temat reklama

  Nie szukaj dłużej informacji na temat reklama, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dopuszczalna reklama porównawcza asortymentu towarów

  porównawczej należy interpretować w sposób najbardziej dla niej korzystny. Zdaniem Trybunału, co do zasady jest w zgodzie z ww. dyrektywą reklama porównawcza, która dotyczy łącznie asortymentów (...)

 • Cechy dozwolonej reklamy porównawczej

  ;wnywać jedną lub kilka istotnych, charakterystycznych, sprawdzalnych i typowych cech tych towarów i usług, do których może należeć także cena. Z punktu widzenia tych przesłanek reklama (...)

 • Sponsorowanie klubu sportowego

  reklamę jest ustalenie znaczenia pojęć "reklama publiczna" i "reklama niepubliczna". Reklama publiczna, zaliczana w całości do kosztów uzyskania przychodów, to między innymi wydatki (...)

 • Roznoszenie ulotek blisko konkurencji

  godności człowieka, 2) reklama wprowadzająca klienta w błąd i mogąca przez to wpłynąć na jego decyzję co do nabycia towaru lub usługi, 3) reklama odwołująca się do uczuć klientów (...)

 • Reklama treści erotycznych

  działającej na podświadomość człowieka, reklamy uciążliwej. Ograniczenia reklamy mogą być wprowadzane z uwagi na ochronę praw innych osób lub specyfikę działalności handlowej czy zawodu. Reklama (...)

 • POS TV a reklama alkoholu i papierosów

  reklamę ze względu na innowacyjność POS TV zachęcając tym samym do zakupu. Zwracamy uwagę, iż przepisy art. 12 pkt 4 ustawy o tytoniu jest interpretowany rygorystycznie. reklama piwa, reklama (...)

 • Hazard mniej szkodliwy. KE zmieni prawo w tym zakresie?

  oferujących usługi hazardowe. Reklama i sponsorowanie usług hazardowych online powinny być bardziej odpowiedzialne społecznie i bardziej przejrzyste. Przykładowo nie powinny zawierać bezpodstawnych (...)

 • Sponsoring forum przez spółkę z o.o.

  będzie jednym z dokumentów potwierdzających poniesione wydatki (obok w szczególności umowy sponsoringu i dowodów wpłat). sponsoring, koszty reprezentacji i reklamy, reklama limitowana, darowizna, (...)

 • Jak konsument może się bronić przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi przedsiębiorców?

  produkty, w szczególności reklama porównawcza w rozumieniu art. 16 ust. 3 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tj. reklama umożliwiająca bezpośrednio lub pośrednio rozpoznanie

 • Zastrzeżenia dot. reklamy leków

  potrzeby ochrony zdrowia publicznego;4) Narusza art. 54 Konstytucji, poprzez ograniczenie zasady wolności komunikowania się, której reklama jest elementem, bez uzasadnienia, a co najmniej z

 • Pop-up na cenzurowanym

  internetowe, wyskakujące okienka, reklama internetowa, Internet, sieć

 • Wpływ marketingu i reklamy na równość kobiet i mężczyzn

  Europejskiego, redakcja polska kodeksy etyczne, równouprawnienie, media, marketing, reklama, równość kobiet i mężczyzn, dyskryminacja

 • Reklama alkoholu

  konkurencji.Podsumowując należy uznać, że reklama alkoholu jest dozwolona ale w bardzo ograniczonym zakresie, określonym na dodatek w sposób nieostry. Reklama poza tym zakresem wiąże (...)

 • Umieszczenie reklamy na chodniku

  należy rozumieć nie tylko powierzchnię drogi, ale także określoną przestrzeń nad tą powierzchnią. reklama, droga, chodnik

 • Kasyno on line - opinia prawna

  . internet, gry, poker, działalność gospodarcza, reklama zezwolenie

 • Sprzedaż premiowa

  rabatowych.   sprzedaż premiowa, rabaty, kupony, podatek dochodowy od osób prawnych, reklama, rabat

 • Reklama i promocja piwa

  , wydzielonych stoisk lub punktów prowadzących wyłącznie sprzedaż napojów alkoholowych oraz na terenie punktów prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. (...)

 • Wysyłanie reklam pocztą i przez e-mail

  przedsiębiorcy lub klienta), także w zakresie reklamy (reklama sprzeczna z przepisami prawa, dobrymi obyczajami lub uchybiająca godności człowieka oraz reklama, która stanowi istotną (...)

 • Kiedy właściciel lokalu może powiesić reklamę - opinia prawna

  reklamy w obrębie lokalu z pojęciem powieszenie reklamy w świetle lokalu. To pierwsze dotyczy dosłownie obrębu na ścianach, witrynie itp. Reklama w świetle lokalu na barierce jest już korzystaniem (...)

 • Oferta a zaproszenie do składania ofert

  dziedzictwa narodowego lub ochroną konsumentów. oferta, zaproszenie do składania ofert, reklama, informacja, związanie, warunki umowy, świadczenie usług, konsument, nieuczciwe praktyki handlowe

 • Wysyłanie ofert faksem

  , świadczenie usług drogą elektroniczną, czyn nieuczciwej konkurencji, nieuczciwa konkurencja, reklama

 • UOKiK wygrywa w sądzie. Zaskarżył reklamę

  cenie wskazanej w reklamie. Tymczasem, zgodnie z prawem, reklama, która polega na propozycji nabycia produktu po określonej cenie, bez ujawniania, że przedsiębiorca nie będzie mógł zrealizować zamówienia

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklama

  Witam, Chciałbym zareklamować swoją stronę www. Wpadłem na pewien pomysł ale nie wiem czy jest to zgodne z prawem. Chcę sprayem pisać adres strony (...)

 • Problem z WAM i ekwialentem - POMOCY!!!!!

  Od IV/2005 jestem emerytem wojskowym. Ze służby odeszłem z uwagi na likwidację Jednostki Wojskowej.W III/ 2005 oddałem zajmowanš kwaterę i przeprowadziłem (...)

 • Reklama działalności

  Chciałem się nieco zareklamować w ramach mojejdziałalności SEO dla stron firmowych. Chciałem stworzyc strone www z opisem usługi. Jednak, czy mogę (...)

 • PILNE! Spór o częściowo wykonaną usługę

  Witam serdecznie, W zeszłym roku prowadziłem działalność gospodarczą związaną z wynajmem przenośnych nośników reklamowych (tylko i wyłącznie (...)

 • Wymiana zdjęć

  Chciałem się zapytać jak to wygląda z prawnego puntu widzenia. Jeżeli napisałbym w necie na forum, że mam 16 lat i wymienię się z rówieśnikami (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane