Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postępowanie z wyrobami zawierającymi azbest

  obowiązkowym narzędziem informatycznym dla wszystkich jednostek samorządu terytorialnego w zakresie inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest. Jest ona dostępna także dla wszystkich (...)

 • Nieprawidłowości w zapytaniu o cenę

  robót budowlanych - kara pieniężna wynosi 30 000 złotych, przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 5 000 000 euro dla dostaw lub usług oraz 10 000 000 euro dla robót budowlanych (...)

 • Kondycja dużych firm w Polsce w czasach kryzysu

  inwestycyjnych),koncentrują się w sektorze przetwórstwa przemysłowego (52,2% ogólnej liczby firm dużych), handlu i napraw (13,3%), obsługi nieruchomości i firm (12,9%).PrezentacjaO PKPP LewiatanKonfederacja

 • Porada prawna na temat referencje dla firm

  Nie szukaj dłużej informacji na temat referencje dla firm, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Strategie inwestycyjne przedsiębiorstw w czasie spowolnienia gospodarczego

  przedsiębiorstwa do starania się o wsparcie z funduszy unijnych: 25% firm średnich i dużych, które deklarują brak zainteresowanie wsparciem unijnym dla firm, jako powód wskazuje na mała (...)

 • Opinia z poprzedniego miejsca pracy

  ) nie jest dla pracodawcy obowiązkiem. Pracodawca ma obowiązek sporządzenia świadectwa pracy i wydania go pracownikowi. Świadectwo pracy powinno zawierać elementy niezbędne dla ustalenia uprawnień

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  dla firm. Można było przejąć majątek zmarłego, ale bez możliwości korzystania z niezbędnych dla funkcjonowania działalności gospodarczej elementów, takich jak umowy o pracę, (...)

 • Zatory płatnicze do likwidacji

  ; możliwość zaprezentowania się jako wiarygodni, rzetelni kontrahenci. Nowe regulacje staną się dla nich narzędziem do wdrażania realnego CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu). Wsparcie GPW Wsparcie (...)

 • Dziedziczenie działalności gospodarczej - Firma nie „umrze” ze śmiercią jej właściciela...

  o sukcesji dla firm. To kolejna ustawa z pakietu „100 zmian dla firm”, która ma pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie przedsiębiorców prowadzących firmę w formie (...)

 • Uproszczenia dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym

  przedsiębiorcy zaoszczędzą blisko 4 mld zł. To kolejne – po pakiecie 100 zmian dla firm i Konstytucji dla Biznesu – przepisy, które mają ułatwić życie polskim przedsiębiorcom. (...)

 • Konstytucja Biznesu już niedługo...

  . swoisty pas startowy dla młodych firm" – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.  Konstytucja Biznesu ma być fundamentem dla wszystkich innych proprzedsiębiorczych aktywności (...)

 • Polskie przedsiębiorstwa w Unii Europejskiej po 5 latach

  na rynku pracy - w 2004 r. ponad 25% firm uważało, że na poziom zatrudnienia ma wpływ stosowanie elastycznych form zatrudnienia. W III kwartale 2008 r. mówiło o tym prawie 40% firm. Jednocześnie

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracodawców

  o PPK, będą musieli utworzyć PPK dla pracowników. Z dniem 1 stycznia 2021 r. podwyższeniu ulegnie limit wpłat na IKZE dla osób prowadzących jednoosobową działalność. Podwyższenie (...)

 • Nowe Prawo zamówień publicznych

  gospodarki. Od tego rynku w znacznej mierze zależne są np. firmy z branży budowlanej. W wielu branżach dla co czwartego przedsiębiorcy zamówienia publiczne to ponad połowa przychodów, (...)

 • Pakiet Przyjazne Prawo – ponad 70 punktowych ułatwień dla biznesu

  propozycja jest komplementarna wobec 100 zmian dla firm, Konstytucji Biznesu, Pakietu MŚP oraz innych ułatwień dla przedsiębiorców, które wprowadziliśmy od początku tej (...)

 • Mały ZUS dla małych firm

  . Oszczędności dla firm, korzyści dla gospodarki Z proponowanych zmian skorzysta prawie 200 tys. małych firm. Wiele małych firm działa w mniejszych miastach i powiatach (...)

 • Przeciwdziałanie zatorom płatniczym

  zapłaty; uprawnienie prezesa UOKiK do ścigania dużych przedsiębiorstw generujących największe zatory; obowiązek dla największych firm raportowania do MPiT swoich praktyk płatniczych; ulga (...)

 • Pakiet MŚP czeka tylko na podpis Prezydenta

  Jadwiga Emilewicz. ##baner## I wskazała: - "Warto przypomnieć, że w tej kadencji mamy już na koncie setki wprowadzonych rozwiązań przyjaznych dla biznesu. To pakiet 100 zmian dla firm (...)

 • Pakiet MŚP już w Sejmie

  szkoleń okresowych BHP dla pracowników administracyjno-biurowych. Projekt likwiduje obowiązek okresowych szkoleń BHP dla 5 mln pracowników branż, które są najmniej wypadkowe. 

 • Konsultacje nt. fundacji rodzinnej

  jeszcze do rozwiniętych gospodarek, w których wpływ firm rodzinnych na PKB wynosi ponad 50%. Najwięcej firm rodzinnych jest w województwie mazowieckim, śląskim, dolnośląskim i (...)

 • Fundusze unijne dla firm

  , a nie dotacje. Skontaktuj się z Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich. Aktualne konkursy dla firm na badania o rozwój znajdziesz w Wyszukiwarce Dotacji.O lokalne grupy działania

 • Pora na ograniczenie zatorów płatniczych

  (z wyłączeniem podmiotów leczniczych). 60 dni na zapłatę dla firm większych w relacji z mniejszymi Skrócenie – do maksymalnie 60 dni – terminu zapłaty w transakcjach, (...)

 • Ochrona przed nieuczciwymi firmami

  ; wyjaśniał dyrektor Tomasz Darkowski.   Propozycje Ministerstwa Sprawiedliwości wychodzą im naprzeciw. Nowe rozwiązania – surowe kary dla nieuczciwych firm Przygotowany przez Ministerstwo

 • Kolejny pakiet uproszczeń dla przedsiębiorców

  podatkowych, np. możliwość wliczenia wynagrodzenia współmałżonka w koszty uzyskania przychodu - ważną szczególnie dla firm rodzinnych - czy też możliwość jednorazowego rozliczenia (...)

 • Zabawki muszą być bezpieczne

  sposób obejść obowiązek surowszego badania zabawek dla najmłodszych. Wyroby takie jak grzechotki są jednak z założenia przeznaczone dla maluchów, dlatego muszą być dla (...)

 • Pakiet Przyjazne Prawo

  Prawo do błędu przez pierwszy rok działalności; ochrona konsumencka, czyli m.in. prawo do reklamacji dla firm zarejestrowanych w CEIDG; szereg ułatwień dla rzemieślników – (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • referencje dla firmy wzór

  Witam Gdzie znjadę wzór pisma, chodzi mi o pismo z referacjami pracownika dla firm?Z góry dziękuję

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane