Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto dziedziczy po bezdzietnym bracie?

  również w ¼ po matce spadkodawcy), każde po 1/8. Wyraźnie jest wskazane, że udział spadkowy po Pani mężu, jako bracie spadkodawcy, przypada zstępnym (dzieciom). Oznaczato, (...)

 • Jak przenieść spadek na osobę nie będąca spadkobiercą - opinia prawna

  Pan przeprowadzić postępowanie spadkowe po dziadku, którego przedmiotem mają być udziały w spółkach leśnych. Żona dziadka nie żyje, natomiast zmarła po nim, więc będzie dziedziczyć (...)

 • Spadek matki po synu, z którym zerwała kontakty

  . Ja nie chce żadnego spadku po nim zawsze pragnęłam tylko jego miłości. I chciałabym udowodnić to jego zamożnej rodzinie. Czy mnie lub mojej mamie ( biologicznej matce zmarłego) należy się jakiś (...)

 • Porada prawna na temat po zmarlym bracie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat po zmarlym bracie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odrzucenie spadku przez spadkobiercę z testamentu

  gotówki? W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że skoro nie doszło do podziału majątku małżeńskiego po Pana zmarłym bracie, to nie można stwierdzić, iż mieszkanie zamieszkiwane (...)

 • Dziedziczenie po zmarłym mężu

  , a więc majątek odziedziczony przez męża po jego ojcu.  Majątek po bracie dziedziczy także matka i siostra. Więcej informacji na temat dziedziczenia zawiera artykuł Porządek dziedziczenia, (...)

 • Dziedziczenie gospodarstwa rolnego

  miał już dzieci. Po kilku latach zmarł pozostawiając drugą żonę, córkę z pierwszego małżeństwa i trzech braci. Druga żona prowadziła razem z pasierbicą to gospodarstwo. Dziewczyna po (...)

 • Trudności w uzyskaniu dokumentu dla sądu

  \"Przeglądanie akt sprawy następuje w sekretariacie sądowym, po wykazaniu przez osobę zainteresowaną swej tożsamości, a w wypadku osób niebędących uczestnikami - po wykazaniu (...)

 • Dziedziczenie środków zgromadzonych na rachunku bankowym - opinia prawna

  powoduje zniesienia współwłasności przedmiotów majątkowych wchodzących w skład spadku. Do tego konieczne jest przeprowadzenie działu. W przypadku śmierci Pana matki ogół praw ze spadku po jej (...)

 • Dowód na bycie spadkobiercą – opinia prawna

  . Wierzytelności te bowiem wchodzą do zasobu wspólnych dochodów. Dopiero wyrażający się w określonej kwocie dochód netto, pozostały po upływie roku gospodarczego po zaspokojeniu wydatków (...)

 • Utrata zasiłku przedemerytalnego

  ok. 3 ha oraz dom i budynki gospodarcze. Czy w przypadku, gdy trójka rodzeństwa dziedziczy po zmarłym bracie te gospodarstwo w formie współwłasności, zagrożenia utratą świadczenia w postaci (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak pozbawić spadku spatkobierców

  Kto mi pomoze w sprawie spadkowej , co mam zrobic aby dzieci po zmarlym dostały jak najmniej spadku! czy sa jakies szanse na to abym mogła ich częśc (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • mieszkanie policyjne, chetnie wspolpraca z prawnikiem

  witam. mieszkam z zona i dzieckiem wraz z moja babcia w mieszkaniu po moim zmarlym dziadku, bylym policjancie. babcia jest tu zameldowana na stale. ja (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane