Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto dziedziczy po bezdzietnym bracie?

  również w ¼ po matce spadkodawcy), każde po 1/8. Wyraźnie jest wskazane, że udział spadkowy po Pani mężu, jako bracie spadkodawcy, przypada zstępnym (dzieciom). Oznaczato, (...)

 • Jak przenieść spadek na osobę nie będąca spadkobiercą - opinia prawna

  , natomiast zmarła po nim, więc będzie dziedziczyć po mężu wraz z dziećmi spadkodawcy. Pana dziadek nie pozostawił testamentu. Jeśli nie ma testamentu, to wówczas zgodnie z art. 926 (...)

 • Spadek matki po synu, z którym zerwała kontakty

  . Ja nie chce żadnego spadku po nim zawsze pragnęłam tylko jego miłości. I chciałabym udowodnić to jego zamożnej rodzinie. Czy mnie lub mojej mamie ( biologicznej matce zmarłego) należy się jakiś (...)

 • Porada prawna na temat po zmarlym bracie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat po zmarlym bracie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odrzucenie spadku przez spadkobiercę z testamentu

  gotówki? W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że skoro nie doszło do podziału majątku małżeńskiego po Pana zmarłym bracie, to nie można stwierdzić, iż mieszkanie zamieszkiwane (...)

 • Dziedziczenie po zmarłym mężu

  , a więc majątek odziedziczony przez męża po jego ojcu.  Majątek po bracie dziedziczy także matka i siostra. Więcej informacji na temat dziedziczenia zawiera artykuł Porządek dziedziczenia, (...)

 • Dziedziczenie gospodarstwa rolnego

  miał już dzieci. Po kilku latach zmarł pozostawiając drugą żonę, córkę z pierwszego małżeństwa i trzech braci. Druga żona prowadziła razem z pasierbicą to gospodarstwo. Dziewczyna po (...)

 • Trudności w uzyskaniu dokumentu dla sądu

  \"Przeglądanie akt sprawy następuje w sekretariacie sądowym, po wykazaniu przez osobę zainteresowaną swej tożsamości, a w wypadku osób niebędących uczestnikami - po wykazaniu (...)

 • Dziedziczenie środków zgromadzonych na rachunku bankowym - opinia prawna

  przedmiotów majątkowych wchodzących w skład spadku. Do tego konieczne jest przeprowadzenie działu. W przypadku śmierci Pana matki ogół praw ze spadku po jej bracie przejdzie na (...)

 • Dowód na bycie spadkobiercą – opinia prawna

  . Wierzytelności te bowiem wchodzą do zasobu wspólnych dochodów. Dopiero wyrażający się w określonej kwocie dochód netto, pozostały po upływie roku gospodarczego po zaspokojeniu wydatków (...)

 • Utrata zasiłku przedemerytalnego

  ok. 3 ha oraz dom i budynki gospodarcze. Czy w przypadku, gdy trójka rodzeństwa dziedziczy po zmarłym bracie te gospodarstwo w formie współwłasności, zagrożenia utratą świadczenia w postaci (...)

 • Kolejność dziedziczenia po zmarłym bezdzietnie

  . garażu i samochodu. Garaż był własnością Z. i po śmierci Z. przy postępowaniu spadkowym po niej brat z siostrą Sz. zrzekli się spadku na rzecz J. Czy to zrzeczenie się spadku teraz po (...)

 • Udział wierzyciela w postępowaniu spadkowym

  Pan powołany do spadku po bracie z ustawy, ani testamentu (np.: brat miał dzieci, małżonkę, czy rodziców, którzy wyłączają Pana od dziedziczenia). Nie może pan w związku z (...)

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  Stan faktyczny Na podstawie postanowienia Sądu podział spadku po Ojcu dał mi prawo do 1/3 spadku, matce także 1/3, zaś wnukom po nieżyjącym bracie po 1/6. Jako spadek należy rozumieć (...)

 • Czy dzieci dziedziczą długi?

  spadku tylko od osób posiadających zdolność do czynności prawnych. Czy nasze dzieci odziedziczą długi po moim zmarłym bracie? Czy rodzice mogą w imieniu swoich dzieci podpisać u notariusza (...)

 • Renta po zmarłym a masa spadkowa

  wymaganymi odsetkami), jeśli to miałby być spadek. Czy świadczenie niezrealizowane po zmarlym należy do masy spadkowej, czy jest spadkiem? Ja spadek odrzucam, to czy też mam zwrócić to świadczenie? (...)

 • Mam postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, co dalej – opinia prawna

  Stan faktyczny Na podstawie postanowienia Sądu podział spadku po Ojcu dał mi prawo do 1/3 spadku, matce także 1/3, zaś wnukom po nieżyjącym bracie po 1/6. Jako spadek należy rozumieć (...)

 • Odrzucenie spadku

  W dziedziczeniu po spadkodawcy występują dzieci zmarłego brata spadkodawcy. Po zmarłym ojcu przyjęły one spadek kilka lat wcześniej. Czy będą one mogły odrzucić spadek po bracie (...)

 • Wygaśnięcie prawa do renty rodzinnej

  Osoba studiująca, posiadająca rentę rodzinną po zmarlym ojcu, w dniu 04 września 2004 r. kończy 25 lat. Czy w tym dniu jest ona już na piątym ostatnim roku studiów (zaliczone wszystkie egzaminy (...)

 • Spadek po obywatelu niemieckim

  wobec tej osoby miało zastosowania. W tej sytuacji o możliwości zrzeczenia się spadku po zmarłym bracie będzie decydowało prawo obce. Obywatelstwo Pana/ Pani matki nie będzie w tej sytuacji (...)

 • Darowizna a podatek

  majątkowych dowiedział się po upływie terminu, w którym zobowiązany był zgłosić nabycie. W takim przypadku, aby zwolnienie przysługiwało, nabywca winien zgłosić te rzeczy lub prawa majątkowe (...)

 • Sprzedaż współwłasności i dziedziczenie

  , że nikt nie był godny dziedziczenia, ani moja mama, ani dwaj bracia tylko jej dzieci - czyli dzieci po moim zmarłym bracie. Co ja mogę zrobić? Czy apelację bratowa może dalej przedłużać? (...)

 • Spadek a zniesienie współwłasności

  spadku) udziału spadkowego po swoim bracie. Współwłaściciele pozostali chcą znieść współwłasność i (ponieważ działka jest podzielna) sprzedać swoją część. Kogo maja wskazać we (...)

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe spadkobierców

  Cztery lata temu po zmarłym bracie odziedziczyliśmy spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Sędzia poinformował nas, że komornik może wnioskować o sporządzenie spisu inwentarza. W ciągu prawie (...)

 • Prawo do najmu i wykupu mieszkania komunalnego

  z mama spadek w postaci mieszkania po moim bracie. Dodam ze oba mieszkania SA w kredycie na blisko 30 lat. moje pytanie brzmi: w jaki sposób mogę nabyć prawo do najmu i wykupu mieszkania komunalnego (...)

 • Zniesienie współwłasności

  sprawie muszą brać udział obecni właściciele drugiego udziału w nieruchomości, po bracie babci. Jak wynika z treści pytania już wcześniej sąd wydał postanowienie o stwierdzeniu nabycia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak pozbawić spadku spatkobierców

  Kto mi pomoze w sprawie spadkowej , co mam zrobic aby dzieci po zmarlym dostały jak najmniej spadku! czy sa jakies szanse na to abym mogła ich częśc (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • mieszkanie policyjne, chetnie wspolpraca z prawnikiem

  witam. mieszkam z zona i dzieckiem wraz z moja babcia w mieszkaniu po moim zmarlym dziadku, bylym policjancie. babcia jest tu zameldowana na stale. ja (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane