Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • „Dostępność plus” i włączanie wyłączonych

  ; Dostępność Plus, osoby z niepełnosprawnościami, niepełnosprawni, inwalida, inwestycje, program rządowy, Włączanie wyłączonych

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  ustalane jest państwo, które powinno świadczenia danej rodzinie wypłacić. Zasady te regulują przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Program Rodzina 500 plus jest (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  zewnętrznego serwisu.  ##baner## Kto otrzyma świadczenie? Program Rodzina 500 plus to systemowe wsparcie polskich rodzin. Świadczenie wychowawcze w ramach Programu Rodzina 500 plus (...)

 • Porada prawna na temat plus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat plus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rodzina 500+ w pigułce

  października 2017 do końca września 2018 r. Kto otrzyma świadczenie? Program Rodzina 500 plus to systemowe wsparcie polskich rodzin. Świadczenie wychowawcze w ramach Programu Rodzina 500 plus (...)

 • Prospołeczny i prorozwojowy budżet na 2018 rok?

  programy, m.in. 500 plus, Mieszkanie Plus oraz darmowe leki dla seniorów – powiedziała premier Beata Szydło.  W ocenie Prezes Rady Ministrów, to budżet prorozwojowy

 • Podatek od spadku – kto płaci a kto jest zwolniony?

  20.556 zł – podatek wynosi 1.644 zł 50 gr plus 12% od nadwyżki ponad 20.556 zł III grupa podatkowa III grupę podatkową stanowią pozostali spadkobiercy. Podatek w tej grupie obliczany jest od (...)

 • Bank ziemi pod Mieszkanie Plus do zmiany

  Mieszkanie Plus. Celem zmian jest sprawniejsza i efektywniejsza realizacja programu Mieszkanie Plus. Co się zmieni w celach i zadaniach Krajowego Zasobu Nieruchomości? Krajowy Zasób

 • 500+ na nowy okres świadczeniowy

  ? Program Rodzina 500 plus to systemowe wsparcie polskich rodzin. Świadczenie wychowawcze w ramach Programu Rodzina 500 plus mogą otrzymać rodzice oraz opiekunowie dzieci do 18. roku życia. Rodzina (...)

 • Rodzicielskie świadczenie uzupełniające już w marcu?

  szczególna wdzięczność. Projekt "Mama 4 Plus" jest wyrazem naszej ogromnej wdzięczności – powiedział szef rządu podczas konferencji prasowej. W ten sposób państwo chce docenić (...)

 • Wymagane standardy dostępności

  programu rządowego Dostępność Plus. Inauguracja tego Programu odbędzie się 23 kwietnia podczas konferencji z udziałem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. ##baner## Program Dostępność (...)

 • Koszty darowizny udziału w mieszkaniu

  plus 22% VAT oraz dodatkowo koszt odpisów aktu (zależny od ilości stron) i wniosek do sądu (ksiąg wieczystych) o wpis zmiany właściciela – 200 zł. Zob.: Taksa notarialnaZgodnie z art. (...)

 • Otrzymanie duplikatu korekty faktury

  korygującą, a następnie ją zgubi i poprosi o duplikat, to późniejsze otrzymanie duplikatu nie zmieni powyższego terminu ujęcia faktury korygującej „na plus”. Jeżeli natomiast podatnik (...)

 • Polska bardziej przyjazna dla osób niepełnosprawnych

  : dostepnosc.plus@miir.gov.pl  Dostępność Plus, osoby z niepełnosprawnościami, niepełnosprawni, inwalida, inwestycje, program rządowy

 • Narodowy Program Mieszkaniowy i nowy rodzaj najmu

  komercyjnym rządowego programu. Do KZN mają być przekazywane jedynie informacje o gruntach, które mogą być przydatne do wybudowania na nich mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Nie 

 • Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy narusza autonomię rodziny?

  ;ry uprawnia pracownika socjalnego do odebrania dziecka z rodziny w sytuacji zagrożenia jego życia i zdrowia. Polska Plus twierdzi, że pracownicy socjalni nie są do tego zadania przeszkoleni. - Rodzi

 • Konkurs: Praktyki przyjazne pracownikom 50plus

  .29e-mail: j.tokarz@filantropia.org.plŹródło: PKPP Lewiatan - www.pkpplewiatan.pl aktywizacja zawodowa, konkurs, emeryci, starsi pracownicy, 50plus

 • Środki otrzymane w ramach programu „Mobilność Plus” a PIT i ZUS

  ; - V edycja.    podstawa wymiaru składek, ubezpieczenie społeczne, przychód, PIT, zwolnienie, podatek dochodowy, ZUS, doktorant, pracownik, Mobilność Plus

 • Darowizna na rzecz syna

  wynosiłaby (jeśli niezostaną spełnione przesłanki ze zwolnienia od podatku), 822 zł 20 gr plus 7% z kwoty ponadkwotę 20.556 zł (po odjęciu już kwoty 9.637 zł), czyli z kwoty 9.807 zł, łącznie (...)

 • Etat, czy samozatrudnienie?

  319,94 zł, pełny ZUS - 908,76 zł plus składka zdrowotna 319,94 zł. Zarówno w przypadku etatu, jak i samozatrudnienia podstawa opodatkowania obniżana jest także o składki na ubezpieczenie (...)

 • Czy wiesz co to są ceny transferowe?

  ten dany podmiot od podmiotu z nim powiązanego, o marżę ceny odprzedaży.   Na czym polega metoda rozsądnej marży "koszt plus"? Metoda ta polega na zsumowaniu kosztów bezpośrednich i

 • Jak wykazać podatek w zeznaniu rocznym PIT-37?

  7.866 zł 25 gr plus 30% nadwyżki ponad 44.490 zł. Jeżeli w 2008 roku ktoś zarobił więcej niż 85.528 zł, to jego podatek będzie wynosił 20.177 zł 65 gr plus 40% nadwyżki (...)

 • Podarować tak, żeby nie płacić podatku - opinia prawna

  do 10.000 zł wynosi 100 zł plus 3% nadwyżki ponad kwotę 3000 zł, czyli w Pana przypadku będzie to maksymalnie 100 zł plus 3% od 5.600 zł  (tj. 268 zł). Co do zniesienia współwłasności

 • Umowa pożyczki gotówkowej udzielona za granicą RP

  zamierzam je fizycznie wywieść z Polski plus odsetki, bo jak wcześniej wspomniałem zbliża się termin spłaty. Za wspomnianą sumę 30.000 euro w lipcu 2004 uregulowałem swoje zobowiązania finansowe (...)

 • Egzekucja należności już uregulowanych

  całą sumę nakazu. Czyli kwota główna plus odsetki plus koszta sądowe. W jaki sposób należy bronić się przed egzekucją już spełnionych zobowiązań i w jakim terminie należy składać (...)

 • Dokumentacja wpłat w euro

  wystawiać rachunki? (Czy też jak powinienem wystawiać rachunki osobom, które ich zażądają?) Przypuszczam, że rachunek powinien wtedy opiewać na całą kwotę (łącznie zaliczka plus wpłata gotówkowa). (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • plus

  Witam serdecznie. Mam małe pytanie odnośnie nieszczęsnego PLUSA. Otóż ok w 2005 roku zerwali ze mną umowę w Mixie i oczywiście wyrzuciłam już (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • plus gsm

  Witam serdecznie. Mam małe pytanie odnośnie nieszczęsnego PLUSA. Otóż ok w 2005 roku zerwali ze mną umowę w Mixie i oczywiście wyrzuciłam już (...)

 • Firma KRUK - proszę o wyjaśnienie problemu

  Potrzebuje informacji w tej sprawie windykacji, jaką wczeła wobec mnie firma KRUK.. Otóż byłem abonentem Cyfry Plus do 30 listopada 2004 (sama karta). (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane