Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • „Dostępność plus” i włączanie wyłączonych

  ; Dostępność Plus, osoby z niepełnosprawnościami, niepełnosprawni, inwalida, inwestycje, program rządowy, Włączanie wyłączonych

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  ustalane jest państwo, które powinno świadczenia danej rodzinie wypłacić. Zasady te regulują przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Program Rodzina 500 plus jest (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  zewnętrznego serwisu.  ##baner## Kto otrzyma świadczenie? Program Rodzina 500 plus to systemowe wsparcie polskich rodzin. Świadczenie wychowawcze w ramach Programu Rodzina 500 plus (...)

 • Porada prawna na temat plus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat plus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rodzina 500+ w pigułce

  października 2017 do końca września 2018 r. Kto otrzyma świadczenie? Program Rodzina 500 plus to systemowe wsparcie polskich rodzin. Świadczenie wychowawcze w ramach Programu Rodzina 500 plus (...)

 • Prospołeczny i prorozwojowy budżet na 2018 rok?

  programy, m.in. 500 plus, Mieszkanie Plus oraz darmowe leki dla seniorów – powiedziała premier Beata Szydło.  W ocenie Prezes Rady Ministrów, to budżet prorozwojowy

 • Podatek od spadku – kto płaci a kto jest zwolniony?

  20.556 zł – podatek wynosi 1.644 zł 50 gr plus 12% od nadwyżki ponad 20.556 zł III grupa podatkowa III grupę podatkową stanowią pozostali spadkobiercy. Podatek w tej grupie obliczany jest od (...)

 • 500+ na nowy okres świadczeniowy

  ? Program Rodzina 500 plus to systemowe wsparcie polskich rodzin. Świadczenie wychowawcze w ramach Programu Rodzina 500 plus mogą otrzymać rodzice oraz opiekunowie dzieci do 18. roku życia. Rodzina (...)

 • Wymagane standardy dostępności

  programu rządowego Dostępność Plus. Inauguracja tego Programu odbędzie się 23 kwietnia podczas konferencji z udziałem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. ##baner## Program Dostępność (...)

 • Koszty darowizny udziału w mieszkaniu

  plus 22% VAT oraz dodatkowo koszt odpisów aktu (zależny od ilości stron) i wniosek do sądu (ksiąg wieczystych) o wpis zmiany właściciela – 200 zł. Zob.: Taksa notarialnaZgodnie z art. (...)

 • Otrzymanie duplikatu korekty faktury

  korygującą, a następnie ją zgubi i poprosi o duplikat, to późniejsze otrzymanie duplikatu nie zmieni powyższego terminu ujęcia faktury korygującej „na plus”. Jeżeli natomiast podatnik (...)

 • Polska bardziej przyjazna dla osób niepełnosprawnych

  : dostepnosc.plus@miir.gov.pl  Dostępność Plus, osoby z niepełnosprawnościami, niepełnosprawni, inwalida, inwestycje, program rządowy

 • Narodowy Program Mieszkaniowy i nowy rodzaj najmu

  komercyjnym rządowego programu. Do KZN mają być przekazywane jedynie informacje o gruntach, które mogą być przydatne do wybudowania na nich mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Nie 

 • Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy narusza autonomię rodziny?

  ;ry uprawnia pracownika socjalnego do odebrania dziecka z rodziny w sytuacji zagrożenia jego życia i zdrowia. Polska Plus twierdzi, że pracownicy socjalni nie są do tego zadania przeszkoleni. - Rodzi

 • Konkurs: Praktyki przyjazne pracownikom 50plus

  .29e-mail: j.tokarz@filantropia.org.plŹródło: PKPP Lewiatan - www.pkpplewiatan.pl aktywizacja zawodowa, konkurs, emeryci, starsi pracownicy, 50plus

 • Darowizna na rzecz syna

  wynosiłaby (jeśli niezostaną spełnione przesłanki ze zwolnienia od podatku), 822 zł 20 gr plus 7% z kwoty ponadkwotę 20.556 zł (po odjęciu już kwoty 9.637 zł), czyli z kwoty 9.807 zł, łącznie (...)

 • Czy wiesz co to są ceny transferowe?

  ten dany podmiot od podmiotu z nim powiązanego, o marżę ceny odprzedaży.   Na czym polega metoda rozsądnej marży "koszt plus"? Metoda ta polega na zsumowaniu kosztów bezpośrednich i

 • Jak wykazać podatek w zeznaniu rocznym PIT-37?

  7.866 zł 25 gr plus 30% nadwyżki ponad 44.490 zł. Jeżeli w 2008 roku ktoś zarobił więcej niż 85.528 zł, to jego podatek będzie wynosił 20.177 zł 65 gr plus 40% nadwyżki (...)

 • Podarować tak, żeby nie płacić podatku - opinia prawna

  do 10.000 zł wynosi 100 zł plus 3% nadwyżki ponad kwotę 3000 zł, czyli w Pana przypadku będzie to maksymalnie 100 zł plus 3% od 5.600 zł  (tj. 268 zł). Co do zniesienia współwłasności

 • Umowa pożyczki gotówkowej udzielona za granicą RP

  zamierzam je fizycznie wywieść z Polski plus odsetki, bo jak wcześniej wspomniałem zbliża się termin spłaty. Za wspomnianą sumę 30.000 euro w lipcu 2004 uregulowałem swoje zobowiązania finansowe (...)

 • Egzekucja należności już uregulowanych

  całą sumę nakazu. Czyli kwota główna plus odsetki plus koszta sądowe. W jaki sposób należy bronić się przed egzekucją już spełnionych zobowiązań i w jakim terminie należy składać (...)

 • Dokumentacja wpłat w euro

  wystawiać rachunki? (Czy też jak powinienem wystawiać rachunki osobom, które ich zażądają?) Przypuszczam, że rachunek powinien wtedy opiewać na całą kwotę (łącznie zaliczka plus wpłata gotówkowa). (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  plus 8.800 zł VAT.   Podatek należny wynosi                         

 • Skutki likwidacji spółki akcyjnej dla wspólników

  . plus kapitał rezerwowy 300 tys. tworzony z zysku w poprzednich latach plus 100 tys. z aktualizacji wyceny aportu, zaś w aktywach jedynie udziały w spółce z o.o. na kwotę 900 tys. Spółka nie (...)

 • Zasady ustalania wymiaru urlopu dodatkowego dla niepełnosprawnych - opinia prawna

  dni, czy po proporcjonalnym jego obliczeniu dwóch dni (10 dni: 12 mies. X 2 mies. = w zaokrągleniu 2 dni) plus od stycznia 2005 roku kolejnych dziesięciu dni. Opinia prawna Opinia prawna została

 • Podstawowe obowiązki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej

  0,5% nadwyżki ponad 20 tys. zł, ponad 30 tys. zł - 250 zł plus 0,1% nadwyżki ponad 30 tys. Do urzędu skarbowego musimy złożyć odpowiednią deklarację, której formularze są dostępne w urzędach (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • plus

  Witam serdecznie. Mam małe pytanie odnośnie nieszczęsnego PLUSA. Otóż ok w 2005 roku zerwali ze mną umowę w Mixie i oczywiście wyrzuciłam już (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • plus gsm

  Witam serdecznie. Mam małe pytanie odnośnie nieszczęsnego PLUSA. Otóż ok w 2005 roku zerwali ze mną umowę w Mixie i oczywiście wyrzuciłam już (...)

 • Firma KRUK - proszę o wyjaśnienie problemu

  Potrzebuje informacji w tej sprawie windykacji, jaką wczeła wobec mnie firma KRUK.. Otóż byłem abonentem Cyfry Plus do 30 listopada 2004 (sama karta). (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane