Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  podatników. Projekt zmiany ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług oraz o zmianie niektórych innych ustaw został opracowany z założeniem uproszczenia

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  ustawy o VAT. Jak powinny być opodatkowane usługi (wymienione w załączniku nr 14 do ustawyVAT) wykonywane przez Uczestnika Konsorcjum, w sytuacji gdy fakturuje on (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  ustawy o podatku od towarów i usług, lub prawo do zwrotu kwoty podatku naliczonego, o którym mowa w art. 87 ust. 5 ww. ustawy. W pozycji tej nie uwzględnia (...)

 • Porada prawna na temat nowelizacja ustawy o podatku vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nowelizacja ustawy o podatku vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Stosowanie ustawy o STIR

  . 4a pkt 5 ustawy o VAT). Dotyczy to także zgłoszeń rejestracyjnych złożonych przed 13 stycznia 2018 r., jeżeli podatnik nie został zarejestrowany przed tym dniem (art. 21 ustawy (...)

 • Noworoczne zmiany w VAT

  Z dniem 1 stycznia 2008 r. wchodzi w życie większość przepisów ustawy z dnia 19 września 2007 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  odrębnymi przepisami, tj. zgodnie z ustawą o VAT (art. 14 ust. 2 pkt 7d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz art. 12 ust. 1 pkt 4f ustawy o (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  dostawy jest podatnik, o którym mowa w art. 15 ustawy (a więc prowadzący działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy o VAT), który zgłosił zamiar dokonywania wewnątrzwspólnotowych (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  . 5c i 5d ustawy PIT.  Na mocy art. 17 ust. 1 pkt 42 ustawy o CIT albo art. 21 ust. 1 pkt 122 ustawy o PIT, wolny od podatku dochodowego jest wkład własny, o (...)

 • Nadchodzą ważne zmiany dla przedsiębiorców!

  terytorium RP. Art. 13 ust. 1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej jest przepisem o charakterze generalnym, na podstawie którego przedsiębiorcy (tj. osoby fizyczne, osoby (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  upływem 12 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy (art. 5 ust. 1 ustawy o zmianie ustawy o VAT). Dodatkowo ustawodawca zaznaczył, że wprowadza ten przepis (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  zarejestrowany, jako podatnik VAT czynny, a następnie skorzystasz ze zwolnienia, pozostaniesz nadal w rejestrze VAT, jako podatnik VAT zwolniony. Jeśli w 2016 r. nie byłeś czynnym podatnikiem (...)

 • Zapłata podatku VAT - teraz i według projektowanej nowelizacji

  . U. Nr 95, poz. 798, ze zm.) sankcje za zaniżenie zobowiązania podatkowego, termin zapłaty podatku VAT, nowelizacja ustawy o VAT, projekt, składanie deklaracji

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  okresu przejściowego. Zgodnie z art. 9 ustawy z dnia 21.04.2005 r. o zmianie ustawy o VAT oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 90 poz. 756), ustawa zmieniająca wchodzi w (...)

 • Leasing w podatku VAT

  zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o zmianie niektórych innych ustaw:data 1 czerwca 2005 r. oznacza wejście w życie zmian w ustawie o VAT, (...)

 • Uproszczenie VAT-u

  Większość zmian wynikających z ustawy z dnia 7 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw wchodzi w życie (...)

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych

  podatku na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT lub podmioty wykonujące wyłącznie czynności zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 i art. 82 ust. 3 ustawy (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  kaucji. Kaucja gwarancyjna miała zostać zniesiona od 1 stycznia 2007 r., gdyż tak wynikało ze znajdującego się w Sejmie projektu ustawy o zmianie ustawy o VAT. Zmiany nie (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  ” należy składać w odniesieniu do druków VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-12). Deklaracja VAT-7 i terminy jej składania Deklaracja VAT-7 jest najczęściej składaną (...)

 • Zasady odliczania podatku VAT od paliwa

  usług oraz ustawy o transporcie drogowym Jakie zmiany niesie za sobą nowela ustawy o podatku VAT? Ustawa nowelizacyjna z 2010 roku dodała do ustawy o podatku (...)

 • Po II czytaniu ustawy o VAT

  , by można było dokonać obniżenia podstawy opodatkowania. Proponowany zapis art. 29 ust 4a ustawy o podatku od towarów i usług (poprawka nr 10) wymagał potwierdzenia odbioru faktury (...)

 • Rozporządzenia wykonawcze do ustawy o VAT

  , jako jednostkę organizacyjną, w której funkcjonuje biuro wymiany informacji o podatku VAT, o którym mowa w art. 42 ust. 7 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o (...)

 • Kto jest podatnikiem VAT - wątpliwości dotyczące umów cywilnoprawnych

  ustawy o VAT).   Samodzielne wykonywanie działalności dla potrzeb VAT to zatem nie tylko prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej. Podatnikami podatku (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  wytworzenia lub cenie nabycia produktów spożywczych stanowią darowizny i ofiary wszelkiego rodzaju, o których mowa w art. 43 ust. 1 pkt 16 ustawy o VAT, przekazane na rzecz organizacji (...)

 • Nowe zasady zwrotu VAT za materiały budowlane

  podatku i nie narusza przepisów wspólnotowych.     Zmiany w zasadach zwrotu VAT na materiały budowlane od marca 2007 r.  6 marca 2007 roku weszła w życie nowelizacja (...)

 • Nowe zasady odliczania podatku VAT przy zakupie samochodu osobowego

  ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu; będące pojazdami specjalnymi w rozumieniu przepisów prawa o ruchu drogowym o przeznaczeniach wymienionych w załączniku nr 9 do ustawy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

  W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej. W lutym 2009 (...)

 • Podatek liniowy

  Od kilku lat trwa w Polsce dyskusja nad wprowadzenim podatku liniowego. Naszym zdaniem jest jest to doskonałe rozwiązanie, upraszczające zapętlony (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane