Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  rozliczający się co miesiąc otrzymał fakturę VAT w sierpniu 2010 r. Podatnik mógł więc odliczyć podatek z tej faktury w rozliczeniu za sierpień, wrzesień lub październik 2010 (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  rodzajów podpisów elektronicznych: kwalifikowanym, albo  kwotą przychodu PIT za rok podatkowy o dwa lata wcześniejszy niż rok przesyłania deklaracji, w przypadku deklaracji (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  zwolniony z obowiązku składania deklaracji rozliczeniowej oraz imiennych raportów miesięcznych za kolejny miesiąc, jeżeli w ostatnio złożonej deklaracji rozliczeniowej zadeklarował (...)

 • Porada prawna na temat druk deklaracji dn 10 za 2010

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk deklaracji dn 10 za 2010, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  terminie uprawnia podatnika do korekty deklaracji za maj.  Przykład:   Podatnik otrzymał dokument przewozowy w sierpniu. Podatnik dokonuje zatem korekty deklaracji za (...)

 • Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?

  odliczenia podatku poprzez korektę deklaracji podatkowej Jeżeli podatnik nie dokona obniżenia kwoty podatku należnego w terminach określonych powyżej, wówczas może odliczyć podatek w deklaracji (...)

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT

  transakcji jako wewnątrzwspólnotowej dostawy, jeżeli podatnik przed jej dokonaniem złożył formularz VAT-R/UE, w którym zaznaczył, że będzie dokonywał wewnątrzwspólnotowej dostawy i przez złożeniem (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  pełnomocnika do systemu e-Deklaracje. Brak możliwości elektronicznego podpisania deklaracji, mimo złożenia UPL-1, nie zwalnia podatnika z obowiązku złożenia deklaracji we właściwym terminie. Pełnomocnictwo (...)

 • PIT 2010: kogo rozliczy pracodawca?

  finansów. Wówczas rozliczamy się samodzielnie składając zeznanie podatkowe w urzędzie skarbowym do 2 maja 2011 roku (30 kwietnia przypada na sobotę, dlatego termin złożenia deklaracji (...)

 • Zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej

  zwolniony z obowiązku składania deklaracji oraz zapłaty tych zaliczek na podatek dochodowy, które nie wiążą się z osiąganiem bieżących przychodów. Zwolnienie z obowiązku składania (...)

 • Ordynacja podatkowa do gruntownej nowelizacji...

  odrębnych przepisów nie podlegają wykonaniu do czasu uprawomocnienia się orzeczenia. Komisyjny projekt ustawy o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa (druk nr 906) przewiduje obniżenie stawki odsetek (...)

 • Czym jest informacja publiczna?

  uznania akt w całości za niepodlegające udostępnieniu, bez żadnych ustaleń, tzn. bez nadania im charakteru tajemnicy służbowej i nie opatrzeniu zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych (...)

 • Jak złożyć PIT przez Internet?

  kwalifikowanego podpisu elektronicznego można złożyć korektę deklaracjiza 2009 r.: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, za 2010 r.: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  ; art. 96 ust. 9a pkt 2 ustawy o VAT - podatnik będąc obowiązanym do złożenia deklaracji, o której mowa w art. 99 ust. 1, 2 lub 3 ustawy o VAT, nie złożył takich deklaracji za (...)

 • Rozliczenie rachunków już po złożeniu PIT? Sprawdź kiedy

  użycia podpisu kwalifikowanego)? ZEZNANIA ZA 2008 R. - PIT-37 ZEZNANIA ZA 2009 R. - PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 Zeznania za 2010 r. - PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, (...)

 • Jak otrzymać dodatek mieszkaniowy?

  zwrócić w dwukrotnej wysokości. Ponadto za złożenie fałszywego oświadczenia o stanie majątkowym grozi odpowiedzialność karna za złożenie fałszywego oświadczenia. Pamiętaj, że:   Nie (...)

 • Korektę "papierowego" zeznania PIT można złożyć online

  takim samym formularzu, jak poprzednio. Jeśli był to na przykład PIT-37, w ramach korekty należy złożyć taki sam druk. Co więcej, musi być to dokładnie ten sam formularz, który obowiązywał (...)

 • Kodeks wyborczy

  domach pomocy społecznej może się rozpocząć później niż o godzinie określonej w § 2 i 3.§ 6. Głosowanie w obwodach głosowania utworzonych na polskich statkach morskich oraz za (...)

 • Jakie są prawa człowieka?

  sądowego, skazującego za przestępstwo, za które ustawa przewiduje taką karę. Pozbawienie życia nie będzie uznane jednak za sprzeczne z artykułem 1 Konwencji, jeżeli nastąpi (...)

 • Zaległy urlop wykorzystasz do końca lipca

  deklaracji rozliczeniowych i imiennych raportów miesięcznych były przechowywane przez firmę przez 5 lat. Teraz wspomniane dokumenty przedsiębiorca musi przechowywać przez 10 lat od złożenia (...)

 • Mienie PKP

  Administracyjnego występujący z zagadnieniem prawnym uznaje zarząd za "prawo podmiotowe" (s. 46 uzasadnienia). Z tego też względu obszerne rozważania składu Naczelnego Sądu Administracyjnego, występującego (...)

 • Od dziś niższy zasiłek pogrzebowy

  2009 r. do 30 listopada 2009 r. - 6162,96 zł Od 1 grudnia 2009 r. do 28 lutego 2010 r. - 6227,72 zł Od 1 marca 2010 r. do 31 maja 2010 r. - 6487,20 zł Od 1 czerwca 2010 r. do 31 (...)

 • Zakup nowego i używanego samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import

  ) zakup samochodu, za granicą, wewnątrzwspólnotowe nabycie, import, używany, samochód

 • Pięć lat na skorzystanie z pominiętej ulgi

  nie ma w przypadku, gdy w sprawie deklaracji toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa. Innymi słowy, złożona w tym czasie korekta nie jest prawnie skuteczna. Prawo do skorygowania

 • Po II czytaniu ustawy o VAT

  terminu do złożenia deklaracji za dany okres rozliczeniowy. W opinii przedstawicieli Ministerstwa Finansów odbiór potwierdzenia mógłby nastąpić po terminie złożenia deklaracji

 • Środki otrzymane w ramach programu „Mobilność Plus” a PIT i ZUS

  humanistyczne, nauki społeczne, nauki ścisłe i techniczne, nauki o życiu. Środki Koszty pobytu za granicą: Miesięcznie 10 000 zł/uczestnika programu, 2 000 zł/współmałżonka i 1 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane